Katastrofalny wynik Ruchu Palikota - tylko 2 proc.

11.04.2013 15:46
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

W najnowszym sondażu CBOS nadal prowadzi PO, ma 25 proc. poparcia, ale tuż za nią jest PiS, który wybrało 23 proc. badanych. Bardzo słaby wynik zanotował Ruch Palikota - tylko 2 proc.
Według sondażu CBOS, opisanego przez portal 300polityka.pl, notowania PO nie zmieniły się i wynoszą 25 proc. W tym czasie lekko, o jeden punkt procentowy wzrosło poparcie dla PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 23 proc. poparcia.O dwa punkty procentowe spadły notowania SLD. Sojusz może liczyć na głosy 8 proc. badanych. Ludowcy ponad progiem - mają 6 proc. poparcia, a ich notowania nie zmieniły się od poprzedniego miesiąca.

Aż o 4 punkty procentowe spadło poparcie dla Ruchu Palikota. Teraz na tę partię swój głos oddałoby zaledwie 2 proc. badanych. Tyle samo ma Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, która zdobyła 2 proc. poparcia (spadek o 2 punkty). Lepszy wynik osiągnęła Solidarna Polska - 3 proc.

Na inne ugrupowania swój głos oddałoby 6 proc. respondentów, a 24 proc. nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-10 kwietnia 2013 na liczącej 1150 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

CBOS tak skomentował wyniki sondażu: "W pierwszej dekadzie kwietnia sytuacja na naszej scenie politycznej (...) wydaje się ustabilizowana (...) Największa zmiana odnotowana w tym miesiącu, to czteropunktowy spadek poparcia dla Ruchu Palikota". Jak zastrzegł, "ta stabilna sytuacja na scenie politycznej została odnotowana przed wydarzeniami związanymi z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem".

"Pan 2%"

Z wyników sondażu najbardziej zadowoleni wydają się działacze SLD. Wygląda na to, że szczególnie cieszy ich wyjątkowo słaby wynik Ruchu Palikota. Na swoim facebookowym profilu Sojusz umieścił prześmiewczy mem ze zdjęciem Janusza Palikota pijącego szampana. Zdjęcie opisane jest "Pan 2%".


Facebook.com

Czytaj więcej na serwisie 300polityka.pl >>

PYTANIE Którą partię popierasz?

 PO
 PiS
 SLD
 PSL
 Solidarną Polskę
 Nową Prawicę - Janusza Korwin Mikkego
 Ruch Palikota
 Jeszcze inną partię
Przepisz tekst z obrazka: nie umiem znalezc obrazka

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (481)
Zaloguj się
 • hydrograf

  Oceniono 286 razy 198

  Porównajcie głosowanie na tej stronie a wynikami sondaży CBOS. To dowód na to, że poglądy internautów nie odzwierciedlają opinii "przeciętnych" Polaków...

 • sb_slav

  Oceniono 248 razy 166

  I tak oto media kreują rzeczywistość, w której wyborca jest urabiany do tego, że ma możliwość wyboru między dżumą, a cholerą - między prawicowymi złodziejami z peo i prawicowszymi złodzejami z pisu.

  Dalibyście spokój z sondażami opartymi o telefony do biur partyjnych z pytaniem o ich polityczne sympatie.

 • samuel0

  Oceniono 206 razy 120

  PO-PiS-SLD-PSL-RP-SP. znajdź pięć szczegółów, czyli jak mawiała moja babcia... wszyscy oni po jednych pieniendzach.

 • wetib

  Oceniono 170 razy 62

  rozumiem, że nie lubicie Pana Ziobry, ale czemu nie ma jego 3% wyniku na wykresie ?

 • adam1930

  Oceniono 137 razy 59

  Skonczmy z tymi subiektywnymi rankingami i sondażami, nie jest to rzeczywisty stan rzeczy. Owi respondenci to głównie osoby starsze siedzące w domach, bo tylko oni mają czas i ochotę na rozmowę z CBOS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje