Katastrofalny wynik Ruchu Palikota - tylko 2 proc.

11.04.2013 15:46
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

W najnowszym sondażu CBOS nadal prowadzi PO, ma 25 proc. poparcia, ale tuż za nią jest PiS, który wybrało 23 proc. badanych. Bardzo słaby wynik zanotował Ruch Palikota - tylko 2 proc.
Według sondażu CBOS, opisanego przez portal 300polityka.pl, notowania PO nie zmieniły się i wynoszą 25 proc. W tym czasie lekko, o jeden punkt procentowy wzrosło poparcie dla PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 23 proc. poparcia.O dwa punkty procentowe spadły notowania SLD. Sojusz może liczyć na głosy 8 proc. badanych. Ludowcy ponad progiem - mają 6 proc. poparcia, a ich notowania nie zmieniły się od poprzedniego miesiąca.

Aż o 4 punkty procentowe spadło poparcie dla Ruchu Palikota. Teraz na tę partię swój głos oddałoby zaledwie 2 proc. badanych. Tyle samo ma Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, która zdobyła 2 proc. poparcia (spadek o 2 punkty). Lepszy wynik osiągnęła Solidarna Polska - 3 proc.

Na inne ugrupowania swój głos oddałoby 6 proc. respondentów, a 24 proc. nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-10 kwietnia 2013 na liczącej 1150 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

CBOS tak skomentował wyniki sondażu: "W pierwszej dekadzie kwietnia sytuacja na naszej scenie politycznej (...) wydaje się ustabilizowana (...) Największa zmiana odnotowana w tym miesiącu, to czteropunktowy spadek poparcia dla Ruchu Palikota". Jak zastrzegł, "ta stabilna sytuacja na scenie politycznej została odnotowana przed wydarzeniami związanymi z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem".

"Pan 2%"

Z wyników sondażu najbardziej zadowoleni wydają się działacze SLD. Wygląda na to, że szczególnie cieszy ich wyjątkowo słaby wynik Ruchu Palikota. Na swoim facebookowym profilu Sojusz umieścił prześmiewczy mem ze zdjęciem Janusza Palikota pijącego szampana. Zdjęcie opisane jest "Pan 2%".


Facebook.com

Czytaj więcej na serwisie 300polityka.pl >>

PYTANIE Którą partię popierasz?

 PO
 PiS
 SLD
 PSL
 Solidarną Polskę
 Nową Prawicę - Janusza Korwin Mikkego
 Ruch Palikota
 Jeszcze inną partię
Przepisz tekst z obrazka: nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (481)
Katastrofalny wynik Ruchu Palikota - tylko 2 proc.
Zaloguj się
 • tatun44

  Oceniono 1 raz 1

  Hmmm dziwne te sondaże z ostatnich sondaży regionalnych ulicznych jak byk wynikało że poparcie dla Palikota kształtowało się w granicach 13%

 • martsy

  Oceniono 5 razy -5

  Palikot jest smutnym pajacem, ale taki Tusk powinien pójść do pierdla za chamską kolaborację z ruskimi w sprawie zabójstwa na polskiej elicie władzy.

  wydaje mu się, że jest bezkarny, a może się pewnego dnia zdziwić.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 5 razy -1

  Palikot! Kończ Waść! Wstydu oszczędź!

 • megam0cny

  Oceniono 4 razy 0

  Rozkład głosów na tym forum (plusy/minusy) doskonale pokazuje, jak dobrze zadomowione jest tu upalone towarzystwo od buraka z Biłgoraja.

 • bombel1967

  Oceniono 5 razy 1

  złodziej palikot nie płaci podatków w Polsce, nie jest więc Polakiem..czemu startuje w naszej polityce? czy CBA przyjrzy sie interesom paligłpa? skąd cinkciarz zdobył zakłady produkujące alkohol?

 • cyklista

  Oceniono 5 razy 3

  16% uczestników tego forum, to zwolennicy PiS katujący się na tym forum. Serdeczne wyrazy współczucia, zwłaszcza, że klikając tutaj popieracie Gazetę Wyborczą i wspieracie finansowo Agorę.

 • j-230

  Oceniono 4 razy 0

  REAKTYWUJĘ W NAJBLIŻSZYM CZASIE PZPR koniec naszym kraju MAFII KATYŃSKIEJ -koniec Z TYM NIERÓBSTWEM PRACOWAĆ PO 18 GODZIN OD 10 -75 !!!!!!!!!!!! NIECH ŻYJĄ OBOZY PRACY TAKIE JAK W Z.S.SR z polski trzeba ZROBIĆ WIEKI OBORZ PRACY PRZYMUSOWEJ -bo Polacy to LENIE ŚMIERDZĄCE ,NIEROBY -TYLKO POLAKOM CIĘŻKIE MODLENIE -STAWIE KOŚCIOŁÓW -ale o pracy to POLAKOM NIE MÓW do tego ze POD KONIEC TEGO NASZE DŁUGI OSIĄGNĄ COŚ OD 3,8 DO 4 ,2 BLN ZŁOTYCH A JUŻ PRZEJEDLIŚMY ,PRZEPILIŚMY COŚ 3,2 BLN OD 1989 - zdaje ze OTTO NAN BIS-MAK MAJ RACJE ZE DAJ POLAKOWI PO RZĄDZIĆ TO ZOBACZYSZ OTO MAMY POLSKĘ KATOLICKA -IRAN EUROPY -będzie TEGO GORZKO ŻAŁOWALI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kekx

  Oceniono 6 razy 4

  I tak najsensowniejszym wyborem jest Palikot .

  Glosowalem juz na PO i jest lipa.
  Tam gdzie potrzebne sa pieniadzie to ich nie ma . Jesli juz cos wybudowali to to zaraz trzeba naprawiac ( autostrady , stadion ) lub zepsuli co innego ( tunel w wawie ) wszystko byle jak ..

  Podwyzki cen komunikacji w warszawie + ograniczenia kursów i zawieszenia linii ...

  Nasz kraj cofa sie cwywilizacyjnie .
  Nie ma zwiazków partnerskich ( koszt 0 zł. ) , nie ma legalnej marichuany ( setki milionow zl z podatkow ktore zasilaja mafie + ludzie w wiezieniach + koszty sadowe + utrzymiania skazanych w wiezienaich )
  Jest za to Pawłowicz ! a Polska żyje brzoza smolenska = absurd .

 • hans_close

  Oceniono 6 razy 2

  Przeraża mnie 16% PISlamistów, wśród czytelników znienawidzonej przez nich Gazety. :))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje