Po półtora miliona złotych. Tyle żądają niektóre rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej

11.04.2013 12:13
Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej żąda wyjątkowo wysokich odszkodowań od Ministerstwa Obrony Narodowej. Mowa jest o kwotach dochodzących do półtora miliona złotych. Jak ustaliło TOK FM, 27 takich wniosków trafiło już do sądu rejonowego w Warszawie.
W warszawskim sądzie jest już wniosek wzywający MON do ugody w tej sprawie. RMF FM, które jako pierwsze podało informację, twierdzi, że podobnych wniosków wkrótce może być nawet 50.

Jako uzasadnienie dla stawianych żądań niektóre rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku podają fakt, że samolot prezydenta nie był ubezpieczony przez MON. Gdyby było inaczej, poszkodowani mieliby prawo do ubiegania się odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

Wnioskodawcy podkreślają, że ich oczekiwania są i tak znacznie mniejsze od średniej europejskiej. W Europie, po podobnych katastrofach lotniczych odszkodowania są czterokrotnie większe - twierdzą.Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (605)
Zaloguj się
 • krzak164

  Oceniono 1385 razy 1361

  Mój kolega zginął w wypadku na budowie. Zostawił żonę w 7 miesiącu ciązy i córkę 4 lata. Pracował niby na umowie o pracę, ale nie został jeszcze w Zus zameldowany lub tym podobne brednie. Błedy formalne. Był to pierwszy dzień jego pracy. Żona został bez środków do życia. Powodem śmierci było porażenie prądem. Winna była prowizoryczna instalacja. Po wypadku właściciel szybko wymienił kable na odpowiednie z atestem. Nikt nie pzejął się tym, nie było marszu z krzyżem, ekspertów od trotylu.
  Minęło 5 lat. Wdowa zmarał na raka. Dzieci do domu dziecka. Młodsze do adopcji. Starsze nie chce nikt.
  To jest tragedia. I tu trzeba pomóc. Rodziny Smoleńskie to hieny.

 • the_rest

  Oceniono 1071 razy 1039

  Skoro to zamach to występować o odszkodowania do zamachowców, a nie do polskich podatników.

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 950 razy 908

  "Półtora miliona złotych. Tyle żądają niektóre rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej"

  Poświęce sie dla dobra i przyszłości mojej rodziny !!!

  Mogli byśta dopisać mnie do listy ofiar tej katastrofy ???

 • henryk57

  Oceniono 796 razy 772

  I po co były te wrzaski ,o tym że my chcemy znać prawdę.Hieny cmentarne wyczuły krew.Myślę że Jarek z własnej kieszeni zaspokoi ich chciejstwo.Tragedia smoleńska zaczyna być walką kto dopadnie złotego cielca.

 • zwid

  Oceniono 425 razy 415

  Dla publiczności -
  - łzy, żal, żałoba, ceremonie, marsze, msze żałobne, lamenty, modlitwy, spazmy, patriotyzm, szacunek dla ofiar, powaga, smutek, wspomnienia, ideały..., ble, ble, ble...

  Dla siebie -
  - pieniążki, momonka, odszkodowanie, należy się, więcej pieniążków, jeszcze więcej, JESZCZE WIĘCEJ, renta, zapomniany kuzyn też strasznie cierpi, dawać, dawać, dawać...

  Ten zamach, to najlepsze, co ich spotkało w życiu!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje