Po półtora miliona złotych. Tyle żądają niektóre rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej żąda wyjątkowo wysokich odszkodowań od Ministerstwa Obrony Narodowej. Mowa jest o kwotach dochodzących do półtora miliona złotych. Jak ustaliło TOK FM, 27 takich wniosków trafiło już do sądu rejonowego w Warszawie.
W warszawskim sądzie jest już wniosek wzywający MON do ugody w tej sprawie. RMF FM, które jako pierwsze podało informację, twierdzi, że podobnych wniosków wkrótce może być nawet 50.

Jako uzasadnienie dla stawianych żądań niektóre rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku podają fakt, że samolot prezydenta nie był ubezpieczony przez MON. Gdyby było inaczej, poszkodowani mieliby prawo do ubiegania się odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

Wnioskodawcy podkreślają, że ich oczekiwania są i tak znacznie mniejsze od średniej europejskiej. W Europie, po podobnych katastrofach lotniczych odszkodowania są czterokrotnie większe - twierdzą.Zobacz także
 • Janina Paradowska Trzy osoby przeżyły... "Dlaczego Macierewicz nie powiadomił prokuratury? Może zostanie przesłuchany"
 • Macierewicz: Zamach był wymierzony w PiS i pana prezydenta
Komentarze (605)
Po półtora miliona złotych. Tyle żądają niektóre rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej
Zaloguj się
 • 111doradca

  Oceniono 1 raz 1

  Powinni dostać po połowie wieprza, a komu, mało to jeszcze po ryju.

 • erg_samowzbudnik

  Oceniono 2 razy 2

  Oczekujmy niedługo odszkodowań dla "kombatantów" styropianowych .To będą roszczenia za jedzenie pączków z SB-kiem na przykład.

 • jurusgr

  Oceniono 3 razy 3

  Niech się martwią te rodziny których trzy osoby przeżyły , jak ogłosił pan Macierewicz , gdyż będą musiały oddać po 200 tyś do budżetu państwa .A w przypadku pary prezydenckiej aż 4 mil zł i skąd oni teraz wezmą ?

 • 54bodek

  Oceniono 3 razy -1

  Nie byłbym sobą gdybym nie przypiął łatki Gazecie.pl.
  Niby to nic specjalnie nowego , często na forum Gazety znikały pojedyncze posty, albo nie można było zamieścić komentarza, zdarzało się także znikanie całych dyskusji. I dzisiaj również coś takiego zauważyłem, tzn zniknęły niektóre posty, zniknęły również wczorajsze oceny, a wiem to na pewno bo obserwowałem forum wczoraj i dzisiaj. a pamięć mimo wieku jeszcze mnie nie zawodzi. Wstyd redakcjo Gazety, wstyd wielki. Chcielibyście państwo umniejszyć wagę wypowiedzi internautów? Po co? W jakim celu? I najważniejsze pytanie: W czyim interesie?
  -----------------------------------------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/2013/04/rodziny-smolenskie-inteligencja-elity.html

 • unnabujp

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystkie hieny smolenskie, laczcie sie.

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli sa pewni że to był zamach niech im zapłaci zamachowiec.
  Maciorowicz powiedz im kto to był.

 • uutek

  Oceniono 2 razy 2

  Zaraz, zaraz, jeśłi to był zamach, to żadne odszkodowania się nie należą.

 • mithryl

  Oceniono 5 razy 3

  Dziwią mnie komentarze ludzi oburzonych tym ze ludzie żądają odszkodowania od państwa. Jesteśmy krajem demokratycznym i każdy z nas może żądać w sądzie czego mu się podoba. Nawet przeniesienia MonEverestu do Polski. Tak wiec decyzja należy do sądów.

  A następnym razem , podczas głosowania zastanówmy się przy jakim nazwisku stawiamy krzyżyk, bo ta katastrofa to nasza wina, sami wybraliśmy ludzi , którzy do niej doprowadzili. Być może teraz będziemy musieli za to płacić , za nasze wybory.

 • mniklasp

  0

  na swiecie nigdy nie bylo nawet podobnej katastrofy wiec nie ma co porownywac. Kazdy samolot jest ubezpieczony ale ubezpieczenie pasazerwp reguluje konwencja warszawska i montrelska, W pryzpadku smierci na skutek katastrofy lotniczej kompensata jest 75 tys dolarow w przypadku lotow komercyjnych. Tutaj jest inna sytuacja. Czy loty rzadowe sa pod auspicjami MON w Polsce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje