Lasek: Milczeliśmy wystarczająco długo. Będzie kontropinia do raportu Macierewicza

11.04.2013 09:15
- Do raportu ekspertów Macierewicza będzie w najbliższym czasie kontropinia zespołu, którym mam przyjemność kierować. Takich rzeczy nie można zostawić bez odpowiedzi. Milczeliśmy wystarczająco długo - zapowiedział w Radiu RMF FM Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Pytany, czy w najnowszym raporcie zespołu ekspertów Antoniego Macierewicza jest coś zaskakującego, Lasek stwierdził: - Tezy, które są stawiane przez ekspertów zespołu parlamentarnego, są tezami, które w zasadzie już przedstawiano nam od miesięcy, i wielokrotnie wskazywaliśmy, że nie ma żadnych dowodów, żadnego poparcia w faktach, żeby można było takie tezy stawiać.

Następnie dodał jednak: - Czy coś mnie zaskakuje w tych materiałach? Zaskakuje mnie to, że zespół parlamentarny, jego eksperci zaczynają dopuszczać wykorzystanie zapisów rejestratora parametrów lotu w jednym z fragmentów raportu jako materiału nie zmanipulowanego, tak jak do tej pory mówili. W związku z tym rozumiem, że jeżeli akceptują cześć wyników zawartych w tym rejestratorze, to muszą prędzej czy później zaakceptować następne, dotyczące dajmy na to wysokości - stwierdził Lasek.

Lasek: Milczeliśmy zbyt długo

Konrad Piasecki pytał Laska, dlaczego nie chce się spotkać na debacie z ekspertami z parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską. - Niech pan stanie naprzeciw ekspertów Macierewicza, w świetle jupiterów, w obecności kamer, dziennikarzy i dowodzi swoich racji - mówił Konrad Piasecki. - Parę miesięcy temu zaproponowaliśmy takie rozwiązanie, które przez pana Antoniego Macierewicza zostało kategorycznie odrzucone: rozmowa z ekspertami, ale bez otoczki politycznej, bez show medialnego, bez rodzin ofiar, na neutralnym gruncie. To jest rozwiązanie - argumentował Lasek.

Jak zaznaczył, już wkrótce kierowany przez niego zespół przedstawi kontrraport do raportu Macierewicza. - Takich rzeczy nie można zostawić bez odpowiedzi. Milczeliśmy wystarczająco długo - dodał.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (101)
Zaloguj się
 • berghat

  Oceniono 125 razy 109

  ,,"PiS zdobywa nowe szczyty obłąkanego cynizmu"

  Bo jak inaczej nazwać mieszankę produktów umysłów Macierewicza i Kaczyńskiego? To jest dopiero mieszanka wybuchowa, przy której “cząstki energetyczne” z wraku oraz puszek po Red Bull’u to peanuts.
  Jeśli ktoś sobie wyobrażał. że obłąkany Antoni już nic nowego nie wymyśli, to był ewidentnie w błędzie – jak ja sam. Wczoraj bowiem ogłoszono nowe absurdalne rewelacje, z których najobrzydliwszą było twierdzenie, że trzy ofiary katastrofy lotniczej przeżyły i zostały wywiezione przez Rosjan w niewiadomym kierunku. I to wymyślają ludzie, którzy mają podobno tyle empatii dla rodzin ofiar – obrzydliwe, wstrętne insynuacje, które muszą być boleśnie przez rodziny odczuwane.

  Jak długo jeszcze posłowie PiSu, niektórzy skądinąd wykształceni i inteligentni, jak Sellin, Waszczykowski, Szczerski i inni, będą firmować te horrendalnie chore głupoty Macierewicza i cyniczną grę Kaczyńskiego? Jak spojrzą w oczy.....

  czytaj dalej na : odyseja1948.wordpress.com/

 • widz102

  Oceniono 81 razy 75

  Panie Lasek, to się robi tak:
  1) zapowiada się budowanie opinii na zasadach logiki dwuwartościowej - czyli na zasadach logiki leżącej u podstaw mechaniki newtonowskiej - będącej podstawą nauk nie związanych z metapsychiką i parapsychologią - czyli nauk służących wszędzie na świecie wyjaśnianiu katastrof lotniczych.
  2) Mówi się jasno, że komisja zajmuje się wyjaśnianiem PRZYCZYN a nie NASTEPSTW katastrofy. Czyli nie zajmuje się tym wszystkim, co eksponuje sekta smoleńska, bo 95 procent tego, czym się zajmuje sekta dotyczy faktów i hipotez dotyczących tego, co zdarzyło się PO katastrofie - a więc nie miało żadnego wpływu na to, że WCZEŚNIEJ spadł samolot (sekcje zwłok, tupolew u Rosjan, i td itp - wystarczy przepuścić to wszystko przez to sito, by UDOWODNIĆ wszem i wobec, że sekta smoleńska gra prawie wyłącznie sprawami, które Zdarzyły się PO upadku samolotu, a nie przed nim!
  3) Po tym odsiewie - pokazuje się rejestrację faktów PRZED katastrofą. Bo TYLKO ONE do niej doprowadziły, a nie to, że PO katastrofie pomylono ciała, czy nie oddano wraku, czy 100 innych "Dowodów na zamach" sekciarzy"
  4) Jako że faktów SPRZED katastrofy sekta Yaro Trotyla nie uważa za przyczyny, z powodu zakłóconej percepcji ciągów przyczynowo-skutkkowych - ma się pozamiatane z nimi.
  5) a jak jeszcze im będzie mało -ewentualnie pyta się sekciarzy, jaką energię kinetyczną miał samolot w chwili przyglebienia (a więc i prędkość) - i co to dokładnie oznacza.
  itd.

 • fakiba

  Oceniono 81 razy 75

  Dosyć bezkarnego świrowania panie Antku a może pójdą jeszcze dalej i zaczną do prokuratury wnioski składać za pomówienia ,oszczerstwa i wprowadzanie w błąd organów ścigania

 • grymas50

  Oceniono 69 razy 61

  Wreszcie. Oczekuję też reakcji Prokuratora na NAWOŁYWANIE DO WAŚNI przez Antoniego M.

 • panpererinos

  Oceniono 35 razy 35

  Nareszcie.

 • judaszowy

  Oceniono 58 razy 34

  fajny ten Macierewicz, jak się dowiaduję, jakie ma teorie to po prostu śmieję się do rozpuku... takich bałwanów mamy w rządzie i dla tego jeździmy po dziurawych drogach, opieka lekarska jak za króla Ćwieczka itd, ale śmieszny facecik, kabareciarz

 • remo29

  Oceniono 37 razy 27

  Obalić teorię Macierewicza, to jak przedstawić naukowe dowody na nieistnienie Boga.
  --
  parada karzełków

 • chi_neng1

  Oceniono 18 razy 18

  Po czasie, ale wreszcie ....

  A my tym czsie, uwazam, powinnismy zabawic sie a spekulacje, jak to do tej pory cznil i czyni dalej Macierewicz...Bo niby dlaczego nie ? Skoro im wolno, a reszta Polski ma tylko do wybora "za" albo "przeciw" ale bez krytyki i oburzenia, to nam powinno byc to dozwolone rowniez....I to bez absmaku, bo nas to obowiazuje wobec nich...

  Stad moja pierwsza spekulacja jako RE dla Macierewicza :

  Czy jest prawdopodobne, ze z tych trzech osob, ktore przezyly, dwie z nich to para prezydencka ?

  Czy to bylo powodem, ze nie chciano ujawnic tej prawdy i dlatego Marta i Kaczynski nie zgodzili sie na ekshumacje ?

  Czy to strach przed utrata miejsca na Wawelu, w razie gdyby sie okazalo, ze tam nie Lech i jego zona lezy ?

  Jak smakuja tego rodzaju spekulacje, panie Macierwicz ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje