Lasek: Milczeliśmy wystarczająco długo. Będzie kontropinia do raportu Macierewicza

- Do raportu ekspertów Macierewicza będzie w najbliższym czasie kontropinia zespołu, którym mam przyjemność kierować. Takich rzeczy nie można zostawić bez odpowiedzi. Milczeliśmy wystarczająco długo - zapowiedział w Radiu RMF FM Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Pytany, czy w najnowszym raporcie zespołu ekspertów Antoniego Macierewicza jest coś zaskakującego, Lasek stwierdził: - Tezy, które są stawiane przez ekspertów zespołu parlamentarnego, są tezami, które w zasadzie już przedstawiano nam od miesięcy, i wielokrotnie wskazywaliśmy, że nie ma żadnych dowodów, żadnego poparcia w faktach, żeby można było takie tezy stawiać.

Następnie dodał jednak: - Czy coś mnie zaskakuje w tych materiałach? Zaskakuje mnie to, że zespół parlamentarny, jego eksperci zaczynają dopuszczać wykorzystanie zapisów rejestratora parametrów lotu w jednym z fragmentów raportu jako materiału nie zmanipulowanego, tak jak do tej pory mówili. W związku z tym rozumiem, że jeżeli akceptują cześć wyników zawartych w tym rejestratorze, to muszą prędzej czy później zaakceptować następne, dotyczące dajmy na to wysokości - stwierdził Lasek.

Lasek: Milczeliśmy zbyt długo

Konrad Piasecki pytał Laska, dlaczego nie chce się spotkać na debacie z ekspertami z parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską. - Niech pan stanie naprzeciw ekspertów Macierewicza, w świetle jupiterów, w obecności kamer, dziennikarzy i dowodzi swoich racji - mówił Konrad Piasecki. - Parę miesięcy temu zaproponowaliśmy takie rozwiązanie, które przez pana Antoniego Macierewicza zostało kategorycznie odrzucone: rozmowa z ekspertami, ale bez otoczki politycznej, bez show medialnego, bez rodzin ofiar, na neutralnym gruncie. To jest rozwiązanie - argumentował Lasek.

Jak zaznaczył, już wkrótce kierowany przez niego zespół przedstawi kontrraport do raportu Macierewicza. - Takich rzeczy nie można zostawić bez odpowiedzi. Milczeliśmy wystarczająco długo - dodał.

Więcej o:
Komentarze (101)
Lasek: Milczeliśmy wystarczająco długo. Będzie kontropinia do raportu Macierewicza
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Po to potrzebny
  Jest doktor Lasek,
  By w bzdety wierzył
  Każdy głuptasek.

 • 111doradca

  Oceniono 2 razy 2

  Temat smoleński pozwala A.Macierewiczowi i J. Kaczyńskiemu prowadzić permanentną kampanię wyborczą.

 • walekpapla

  Oceniono 2 razy -2

  Panie Lasek, czy wy nie macie nic innego do roboty, tylko zajmowanie sie kretyńskim bełkotem idiotów. Jeśli nie macie nic do roboty, to zajmijcie sie choćby sprzątaniem lasów ze składowanych tam śmieci. Chociaż będzie z Was pożytek.

 • hen-live

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Lasek przeciez zaczadzonym helem i nienawiscia i tak Pan nie przekona. Oni juz przed katastrofa wiedzieli ze to bedzie zamach. A Macierewicz jak widac zrobil sobie z tej tragedii zrodlo dochodu.,jadnak hiena pozostaje hiena.

 • piemont12

  Oceniono 2 razy 2

  Co dzień spotykam ekspertów z "zespołem Macierewicza", którzy cichaczem penetrują lokalne śmietniki w poszukiwaniu puszek...Dzięki tym puszkom, dokonują setki, tysiące ekspertyz dotyczących zamachu na TU-154
  Ale mają problemy. Wiele śmietników jest pod kluczem ! Do tego mają trudności ze zdobyciem karbidu , by spowodować wybuchy w puszkach ..... Wiadomo, Tusk wydał takie zarządzenie...

 • zygosz

  Oceniono 4 razy -2

  Nadchodzi !

  Czas szybko ucieka ,a sprawidliwosc czeka,
  prawda jest blisko, sprawcow strach sciska,
  trzeba pozegnac swoje stanowiska .

  Kiedy usiada na sadowej lawie ,wysluchaja
  oskarzenia o smolenskim zamachu laskawie.
  Sad majac niezbite atuty ,zesle ich na dozywotnie pokuty.

 • zygosz

  Oceniono 4 razy -2

  Kretactwo !

  Jezeli ekspert unika eksperta ,to sprawa jest kreta.
  Komu Lasek pragnie wyjasniac przyczyny katastrofy?
  Opinii publicznej ,ktora nabral na zlamana brzoze
  i na kilka galezi,ktorymi pragnie ludzkie umysly
  sciemnic .
  Przyjechali doskonali eksperci ,majac ciekawe
  wiesci ,a on jest nie obecny .
  Zaszyl sie gdzies na peryferiach ,Warszawy
  czekajac, az eksperci skoncza swoje wyklady .
  A dzis nowe buduje klamstwa, aby nie
  ujawic zamachowego kretactwa .

 • m.arco

  Oceniono 4 razy -2

  Oczekujemy panie Lasek tego wyjaśnienia.

  Technik pokładowy Jaka-40 Remigiusz Muś, który w tajemniczych okolicznościach popełnił samobójstwo, nie miał wątpliwości,że kopie taśm z czarnych skrzynek nie zawierają prawdy gdyż samolot otrzymał polecenie zejścia na 50 metrów, słyszał to przez radio.
  Chorąży Muś był bardzo ważnym świadkiem w śledztwie smoleńskim, a fakty przez niego podawane przeczyły oficjalnym ustaleniom.

  - Komenda ta dla nas, iła i tupolewa brzmiała: „Odejście na drugi krąg z wysokości nie mniejszej niż 50 m (po rosyjsku: »uchod na wtaroj krug nie mienie piatdiesiat mietrow«) – mówił Remigiusz Muś
  Te słowa zniknęły z udostępnionych polskiej stronie kopii zapisu czarnych skrzynek. Oryginały jeśli już nie zostały zniszczone na zawsze pozostaną w Moskwie.

  Polscy śledczy byli przy odtwarzaniu czarnych skrzynek z Tupolewa tylko raz, lecz nie słyszeli zapisu gdyż oryginalny zapis był możliwy do odsłuchania tylko za pomocą słuchawek, a takie na uszach mieli tylko Rosjanie.
  Pierwsze doniesienia mówiły o tym,że ostatnie słowa pilotów , co potwierdzali w prasie śledczy rosyjscy odsłuchujący zapis ,,O Boże, Boże!", które to słowa w kopiach przemieniły się w ,,O ku..a

 • m.arco

  0

  Światowe i nigeryjskie agencje na temat pobytu Tuska w Nigerii.

  www.thetimesofnigeria.com/TON/ArticleSearch.aspx?s=Tusk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX