Kaczyński: Dożyjemy Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego

10.04.2013 16:57
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Dożyjemy, i to w niedługim czasie Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej - zapowiedział Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w 3. rocznicę katastrofy. Tłum podczas przemówienia na przemian skandował "Jarosław, Jarosław" i "Lech Kaczyński".
- To już trzy lata od wielkiej tragedii, śmierci 96 naszych rodaków. Polek i Polaków. Śmierci prezydenta RP, jego małżonki, ostatniego prezydenta na obczyźnie, wielu wybitnych przedstawicieli naszego życia publicznego - przypomniał prezes PiS.

Kaczyński mówił, że na początku "wydawało się, że Polacy są i będą zjednoczeni". - Ta jedność była siłą, jedność w bólu i gotowości przyjęcia wielkiego wyzwania. Nie wszystkim to odpowiadała, rozbito ją szybko, rozbito w nadziei, że emocje opadną, że tragedia zostanie zapominania. Nie została zapomniana - powiedział.

"Rechot przemysłu pogardy"

Po raz kolejny mówił o "przemyśle pogardy". - Pamiętajcie! Rechot przemysłu pogardy towarzyszył niejednemu polskiemu patriocie, mężowi stanu. Towarzyszył i w tym wypadku. Ci, którzy byli w ten sposób atakowani, nie załamali się, my też się nie załamiemy - stwierdził.

- Z całą pewnością zwyciężymy, jeśli przez 3 lata wytrzymaliśmy pod takim naciskiem - zapowiada Kaczyński. Tłum znów skanduje: "Jarosław".

Zobacz także
Komentarze (292)
Zaloguj się
 • takisobiestatystyk

  Oceniono 775 razy 709

  Panie Kaczyński - a może jednak dożyjemy innej Polski - takiej, w której doczesne szczątki pańskiego brata przestaną profanować Wawel...

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 425 razy 389

  Wszystko w naszym kraju idzie jakoś w złym kierunku, a głupota staje się wszechobecna i wszechmocna. Czyli - nie można wykluczyć, że słowa tego ponurego błazna się spełnią.

  Nieszczęścia chodzą nie tylko po ludziach, jak mówi przysłowie, ale i po krajach. Polska niestety jest tego przykładem. Ech...

 • ga.1.2

  Oceniono 424 razy 386

  niech Prezes postoi co dzien w innym miescie na taborecie i niech robi za pomnik.Nawet nie musi sie przebierac.

 • szeptun919

  Oceniono 365 razy 343

  W Polsce jest coraz mniej ludzi, za to coraz więcej pomników - największe na świecie Chrystusy, jeszcze większe Janypawły... Strach pomyśleć, co jeszcze nas w tej materii czeka.

 • widz102

  Oceniono 344 razy 328

  Jak tu nie rechotać z męża stanu wg którego pasażerskie odrzutowce latają 32 km na godzinę, czyli wolniej od dziecinnego rowerka? Mąż stanu z wiedzą z przedszkola?

 • dziadekjam

  Oceniono 242 razy 202

  "Kaczyński: Dożyjemy Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego."
  ================================================================
  Ja marzę o Polsce z pośmiertnym pomnikiem Jarosława "Polskęzbawa" Kaczyńskiego. Nawet kasiorki dołożę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje