Kaczyński: Dożyjemy Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Dożyjemy, i to w niedługim czasie Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej - zapowiedział Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w 3. rocznicę katastrofy. Tłum podczas przemówienia na przemian skandował "Jarosław, Jarosław" i "Lech Kaczyński".
- To już trzy lata od wielkiej tragedii, śmierci 96 naszych rodaków. Polek i Polaków. Śmierci prezydenta RP, jego małżonki, ostatniego prezydenta na obczyźnie, wielu wybitnych przedstawicieli naszego życia publicznego - przypomniał prezes PiS.

Kaczyński mówił, że na początku "wydawało się, że Polacy są i będą zjednoczeni". - Ta jedność była siłą, jedność w bólu i gotowości przyjęcia wielkiego wyzwania. Nie wszystkim to odpowiadała, rozbito ją szybko, rozbito w nadziei, że emocje opadną, że tragedia zostanie zapominania. Nie została zapomniana - powiedział.

"Rechot przemysłu pogardy"

Po raz kolejny mówił o "przemyśle pogardy". - Pamiętajcie! Rechot przemysłu pogardy towarzyszył niejednemu polskiemu patriocie, mężowi stanu. Towarzyszył i w tym wypadku. Ci, którzy byli w ten sposób atakowani, nie załamali się, my też się nie załamiemy - stwierdził.

- Z całą pewnością zwyciężymy, jeśli przez 3 lata wytrzymaliśmy pod takim naciskiem - zapowiada Kaczyński. Tłum znów skanduje: "Jarosław".

Zobacz także
 • "Śmierć prezydenta" i "Anatomia upadku" - kadry "Anatomia upadku" Gargas w TVP1 przyciągnęła ponad 3 mln widzów
 • Druga część programu miała dość burzliwy przebieg Puszka, dokumenty kupione w Rosji i przygodni faceci Millera. Wieczór smoleńskich filmów w TVP1
Komentarze (292)
Kaczyński: Dożyjemy Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • vertigo13

  0

  .
  pomnik w ksztalcie „ptaka”
  wiekszego niz ma ten
  palant ze swiebodzina :-)

  wielkiego do
  samego nieba :-)

  I zrobic z niego fontanne,
  „Monneken PIS” polish style
  (and hold the Monneken)

  www.terragalleria.com/europe/belgium/brussels/picture.belg10446.html
  :-)

 • myszykiszek

  0

  Od 2015 r. w każdym ogródku...

 • lukasz_rxs

  Oceniono 1 raz 1

  w zasadzie zapytam : Co Pan bierze ? Ja też chce !

 • lukasz_rxs

  0

  ta....
  Mój dziadek brał udział w obu powstaniach w Polsce, spotkał nawet Piłsudskiego. Mój Ojciec zajadle walczył z komuchami a jak zaczynały się strajki w stoczni to jako 3 letni chłopiec byłem pod bramą zanosząc kanapki wujkowi.... Miałem nadzieje że moje dziecko będzie dorastało w normalnym kraju w dobrobycie.... I co z tej walki o wolną Polskę zostało ? Człowiek który wydawał się patriotą walczącym o solidarna Polskę pier%$#& takie kocopoły, że ręce opadają...

 • papawulon1

  Oceniono 2 razy 2

  Te pomniki w "w nowej Polsce" będą stały na każdej ulicy, czy tylko przy każdym kościele?. Czy tylko po jednym na ulicy, czy przewidywana jest większa ilość, będa stały pojedynczo, czy w szeregu?. To ważne, bo zbliżają się wybory i ludzie muszą wiedzieć, czy będa chodzić prosto, czy wężykiem, omijając stojące pomniki.

 • kula5211

  Oceniono 3 razy 3

  Ja bardziej chciałbym dożyć czasu jak Lecha wysiudają z Wawelu, bo na razie zaśmieca to święte miejsce dla bohaterów narodowych

 • roj.czer

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński: Dożyjemy Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego.

  A kiedy już w każdym województwie, powiecie, mieście, siole i zaułku staną pomniki Lecha Kaczyńskiego, to wszyscy od razu poczujemy się piękni, młodzi i bogaci.

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Kaczyński całą Polskę rozda tak jak 3 miliony mieszkąń za darmo a inni będą po nim rządzc,tylko nie będzie już czym.

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  Przestańcie wreszcie budować te pomniki,bo ich będzie więcej niż drzew.To jest martwa natura a my potrzebujemy mądrych ludzi,którzy nie będą tylko mówić,grozić ale coś robić,czynić mądrze i sprawiedliwie,żeby polakom żyło się lepiej i nie bali się ,jak przeżyć następny dzień.Krzykaczy,mądralińskich mamy dość.Każdy obiecuje i na tym koniec.Dobrze gadać tym co mają pełny portfel.A politycy mają pełne portfele,dlatego tak mądrują,bo nie wiedzą co to bieda,a ich jest w Polsce miliony.Dlatego potrzebujemy ludzi na stanowiskach mądrych i pracowitych.Ale czy tacy mają siłę przebicia,raczej nie.Trzeba umieć się przepychać łokciami i rozdzierać gębę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje