"Osamotnieni eksperci nie mieli szans w starciu z Macierewiczem. Premier przyznaje się do porażki"

- Powołanie zespołu Macieja Laska jest dowodem, że premier przyznaje się do porażki. Bo okazało się, że rząd zaczyna tracić przez Smoleńsk - uważa Andrzej Stankiewicz. Zdaniem dziennikarza "Rzeczpospolitej", eksperci którzy zajmowali się wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej, zostali "całkowicie pozostawieni samo sobie - głównie przez premiera". A ich przeciwnikiem jest "bardzo sprawny w swojej demagogii" Antoni Macierewicz.
W przededniu trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej premier podpisał zarządzenie o powołaniu zespołu ekspertów, który wyjaśniać miał nieprawdziwe informacje na temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. To zielone światło dla stworzenia zespołu, na którego czele stanie szef Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych - Maciej Lasek.

- Powołanie zespołu jest dowodem, że premier przyznaje się do porażki - mówił Andrzej Stankiewicz w "Poranku Radia TOK FM".

"Rząd zaczyna tracić przez Smoleńsk". I dopiero wtedy reaguje

Porażką było niereagowanie od początku na wątpliwości dotyczące ustaleń komisji Millera oraz zarzuty stawiane przez zwolenników teorii spiskowych. - Kolejne błędy, które wychodziły w postępowaniu prokuratorskim czy raporcie komisji Millera, powodowały, że coraz więcej ludzi nie wierzyło w oficjalną wersję katastrofy. I okazało się, że rząd zaczyna tracić przez Smoleńsk - stwierdził Stankiewicz.

Zdaniem dziennikarza, eksperci przygotowujący raport komisji Millera nie byli przygotowani na spory dotyczące okoliczności katastrofy smoleńskiej. - Zostali pozostawieni sami sobie - głównie przez premiera. Bo to przecież Donald Tusk wziął na siebie polityczną odpowiedzialność za działanie komisji, wyjaśniającej okoliczności katastrofy. Eksperci nie są przyzwyczajeni do zajmowania się tak upolitycznionymi sprawami. A mieli naprzeciwko siebie Antoniego Macierewicza, który jest bardzo sprawnym politykiem. W swojej demagogii jest bardzo zręczny - oceniał publicysta "Rzeczpospolitej. Według Stankiewicza, eksperci nie mieli szans w starciu z politykiem Prawa i Sprawiedliwości. - I rząd zostawił ich samym sobie.

"Droga donikąd"

Pomysł powołania zespołu pod kierownictwem Macieja Laska nie podoba się Piotrowi Semce. Według dziennikarza tygodnika "Do Rzeczy", "to droga donikąd". - Rząd brnie w problemy. Zamiast odnowić komisję do wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej i zlecić wyjaśnienia wątków, co do których wiadomo, że doszło do fuszerek, powołuje zespół propagandowy, który ma bronić świętej księgi, czyli raportu Millera - powiedział Semka w "Poranku Radia TOK FM".

Przypomnijmy, że także wśród ekspertów pracujących nad przygotowaniem raportu komisji, którą kierował Jerzy Miller, są tacy, którzy wzywają do wznowienia prac.

- Jestem przeciwny temu, żeby obywatele mieli rozstrzygać, czy rację ma Antoni Macierewicz, czy dr Maciej Lasek. Bo kto z obywateli się na tym zna? Takie sprawy trzeba rozstrzygać tak, jak robi się to w każdym cywilizowanym kraju - przez państwową komisję ekspertów. Jeżeli ktoś mówi, że jakieś badania przeprowadzono nieprawidłowo, to trzeba to uzupełnić zgodnie z prawem. Dlatego uważam, że trzeba wznowić działanie komisji Millera - mówił w poniedziałek w TOK FM prawnik prof. Marek Żylicz.

Więcej o:
Komentarze (37)
"Osamotnieni eksperci nie mieli szans w starciu z Macierewiczem. Premier przyznaje się do porażki"
Zaloguj się
 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Kłamstwo powtarzane setki razy staje się prawdą. A ludzi naiwnych w Polsce dostatek. Oto tajemnica sukcesów teorii Macierewicza!

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  ucieczka w krzaki albo do szczurzej dziury to byla taktyka ryzego LWA nigerii na smolensk ... ale PRowcy zauwazyli, ze slupki spadaja, wiec batiuszka nakazal zmienic taktyke ... stanowczo za pozno, wiec glupota maciory rozlala sie po kraju ... donald dziekujemy.... albo lepiej ....hakuna matata....

 • ayouseptim

  Oceniono 11 razy 5

  Macierewicz powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za te wszystkie tzw. śledztwa.

 • js93

  Oceniono 3 razy -3

  uważam że porównywanie działań Pisu do nazistów jest haniebne, dobrze wiemy że przyczyny katastrofy nie zostały wyjaśnione i dalej nie wiemy czy to była katastrofa czy zamach jest tyle błędów i zaniedbań że nie ma czasu na ich wypisywanie brak koronnych dowodów w Polsce wraku samolotu - zostało 30% wyczyszczonych blach i skrzynek nie można wierzyć rosjanom ani nic dobrego w historii nam nie zrobili a widzę że niewyjaśnienie sprawy katyńskiej jest na rękę i rządowi i ruskim jest to temat zastępczy ludzie zapominają o biedzie, bezrobociu, braku perspektyw, zagrożeniu zewnętrznemu, Polska upadła w smoleńsku na kolana po raz drugi i nie może się podnieść tylko od nas suwerennego Narodu zależy jaka będzie nasza przyszłość jak Naród dalej zaufa peło to zginiemy i nigdy się nie podniesiemy!

 • 1neo1

  Oceniono 11 razy -3

  Czy "dziennikarze" Gaziety Wybiórczej przeproszą wdowę po Generale Błasiku za kłamliwe artykuły o "pijanym generale" w kabinie pilotów Tupolewa?

  Czy "dziennikarze" GieWu którzy pisali o "pijanym" generale, mają na tyle honoru i kultury osobistej aby przeprosić Panią Błasik - naprawdę w to wątpie PO 3 latach tej nagonki.

 • gbgb26

  Oceniono 12 razy 4

  a ja tam zagłosuję na Palikota ten przynajmniej o Smoleńsku nie będzie wiecznie gadał

 • abmiros

  Oceniono 14 razy 8

  Podoba mi sie wypowiedz turpina. Wsrod kciukow podniesionych do gory przy tej wypowiedzi moj ma nr 18. Czy nie nalezy zaskarzyc Kaczynskich o zorganizowanie zamachu? Nieswiadomie, ale przeciez nieswiadomosc nie jest okolicznoscia lagodzaca? Czy moze jest?

 • 69-moher

  Oceniono 7 razy -3

  i tak zwycięży prawda !!!!
  Tak jak prawda o Katyniu
  i ich sprawcach!
  no chyba ze znów wrócimy do tezy ze zrobili to Niemcy ;_)))))

 • zec

  Oceniono 8 razy 2

  Czy za tym nieustannym wyjaśnianiem wszystkiego, nowymi komisjami, zjazdami i kongresami postulowanymi dzielnie ze wszystkich stron, nie stoi czasem zwykły zamach na kasę? Przecież ci ludzie nie robią tego gratis.
  Coś mi się wydaje, ze niektórzy zrobili sobie z katastrofy sposób na życie.. i to na całkiem niezłym poziomie.
  Nie wiem o jakie pieniądze tu chodzi, ale przypuszczam, ze wystarczające, żeby np. nie było w Polsce głodnych dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX