Napad na bank w Kędzierzynie-Koźlu. Zatrzymano podejrzanego

10.04.2013 12:45
Policja

Policja (Fot. kwp.lublin.pl)

- Zatrzymano podejrzewanego napad na kędzierzyński bank, podczas którego został ranny przypadkowy przechodzień - poinformował Jarosław Dryszcz z KWP Opole.
- Zatrzymany mężczyzna jest obecnie przesłuchiwany. Weryfikujemy informacje dotyczące jego udziału w tym zdarzeniu. Na razie nie ujawniamy więcej szczegółów dotyczących podejrzewanego - powiedział Dryszcz.

Do napadu doszło przed południem. Zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki bankową przy ul. Reymonta na osiedlu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Krzyknął, że to napad i zażądał wydania pieniędzy. Wewnątrz były dwie pracownice banku. Jednej z nich udało się wybiec na zewnątrz. Poprosiła o pomoc przypadkowego przechodnia. Mężczyzna wszedł do banku. Doszło do szarpaniny z napastnikiem. Przechodzień został zraniony, najprawdopodobniej nożem, a sprawca uciekł.

- Nie wiemy jeszcze czy coś zostało zrabowane. Trwają przesłuchania pracownic banku, które mają pomóc w ustaleniu tego. - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu Maciej Milewski. Raniony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policja na razie nie ujawnia jaki jest jego stan.

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje