Kownacki: Tusk ma pieniądze na nową komisję, a nie ma na to, żeby przeprosić Ewę Błasik

10.04.2013 09:14
- Dziwię się, że premier Donald Tusk ma pieniądze na to, żeby organizować komisję Millera na nowo, a nie ma na to, żeby przeprosić panią Ewę Błasik - powiedział w Radiu RMF FM Bartosz Kownacki, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Poseł PiS dodał też, że jego zdaniem doszło do sfałszowania raportu Jerzego Millera. Zapowiedział w tej sprawie złożenie zawiadomienia do prokuratury
- Czy spór na temat roli generała Andrzeja Błasika i jego obecności w kokpicie znajdzie jakiś finał sądowy? - pytał Kownackiego Konrad Piasecki. - Mam nadzieję, że tak. Prowadzimy w tym zakresie prace i prawdopodobnie będzie skierowane zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, którzy wpadli na pomysł, aby na podstawie kontekstu sytuacyjnego wmontować pana generała Błasika do kokpitu. Jestem przekonany, że doszło do sfałszowania raportu Jerzego Millera czy też opinii, na których został oparty - zaznaczył poseł PiS.

- Celowo i złośliwie sfałszowali (funkcjonariusze publiczni - red.) ten raport? - dopytywał Piasecki. - Na pewno zrobili to ze swojej niekompetencji, pod przemożnym wpływem Rosjan, chcąc na siłę - skoro już Rosjanie ustalili, że pan generał jest - go tam wmontować - powiedział Kownacki.

Kownacki: Dziwię się, że Tusk nie ma pieniędzy na to, aby przeprosić Ewę Błasik

Poseł PiS zaznaczył, że rodzinie generała Błasika należą się przeprosiny, dlatego "prawdopodobnie będą pozwy cywilne przeciwko Skarbowi Państwa w związku z tym raportem (Millera - red.) i koniecznością jego sprostowania".

- Dziwię się, że premier Donald Tusk w momencie, kiedy raport całkowicie zaczyna się rozpadać, ma pieniądze na to, żeby organizować komisję Millera na nowo (chodzi o zespół Macieja Laska - red.), płacić jej i próbować walczyć z innymi ustaleniami, a nie ma pieniędzy na to, żeby przeprosić panią Ewę Błasik - dodał Kownacki.

Kownacki: To PiS poniósł największe straty. Nasze emocje można usprawiedliwić

Kownacki, pytany, czy widzi szanse na to, aby tragedia smoleńska kiedyś przestała dzielić Polaków, stwierdził: - Ja bym chciał, żeby tak było i miałem taką nadzieję 10 kwietnia (2010 r. - red.), że to wszystko się zmieni, sposób funkcjonowania polskiej polityki ulegnie zmianie... Niestety, stało się inaczej i ja dostrzegam tę winę szczególnie w politykach Platformy - zaznaczył poseł PiS.

- A dostrzega pan tę winę też po stronie PiS? - pytał Piasecki. - Być może powinniśmy być bardziej wyrozumiali, ale proszę zwrócić uwagę, że to jednak PiS poniósł największe straty i trzeba być dla nas o tyle wyrozumiałym, że te emocje tutaj, wśród rodzin, wśród bliskich, są dużo większe. Mam wrażenie, że niektórzy to celowo i cynicznie wykorzystują właśnie przeciwko PiS - tłumaczył Kownacki. Pytany, czy nie widzi cynizmu po stronie PiS, odparł: - Na pewno są emocje, na pewno jest wzburzenie tym, co się stało, i tym, jak się zachowuje władza. Tak jak mówiłem - to (zachowanie polityków PiS - red.) można usprawiedliwić, to można zrozumieć. Natomiast cynicznego rozgrywania tej sprawy przez drugą stronę ja nie jestem w stanie zaakceptować - stwierdził polityk.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (151)
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 181 razy 151

  Nie ma pieniędzy na to, aby przeprosić???
  To przeprasza się odpowiednio grubą kopertą, a nie słowem?
  Widziałem przejeżdżając jak przy drogach panowie kierowcy
  przepraszali banknotem urażoną dumę przydrożnych pań.
  Dopiero teraz zrozumiałem tę transakcję...

 • jeryas

  Oceniono 159 razy 119

  Wyjątkowo bezczelne wypowiedzi tego pana pod adresem Premiera polskiego Rządu. Naczelna Rada Awokacka powinna zając się tym panem .

 • 7ogamihcra

  Oceniono 110 razy 94

  Panie Kownacki wymyślił pan jakąś nową formę przepraszania, przy pomocy pieniędzy ?

 • milorex10

  Oceniono 100 razy 86

  Generał lotnictwa, to obok Prezydenta jeden z głównych winowajców tej katastrofy. W USA byłby zdegradowany, w Polsce ma być przepraszany. Boże chroń nas od takich dowódców. PiS prezentuje obecnie zupełne dno. Dać im władzę, to doprowadzą do kolejnej katastrofy.

 • endrju1521

  Oceniono 119 razy 83

  To, że go wmontowali do kokpitu, to małe miki.

  Porażające, że przy okazji, wmontowali mu alkohol do organizmu ! ! ! !

 • aala43

  Oceniono 64 razy 56

  wdowa po generale skonsumowala niezle odszkodowanie, jak i inni krewni opfiar wypadku...
  jeszcze im malo???

 • henryk57

  Oceniono 57 razy 53

  Nigdy nie słyszałem aby generał Błasik przeprosił wdowy oficerów lotnictwa którzy zginęli w katastrofie Casy pod Mirosławcem.Ewidentne zaniedbania a wręcz totalny syf w jego pionie dowódczym spowodował śmierć elity lotniczej.Pani Błasik nie wysiliła się aby spotkać się z wdowami i dziećmi rodzin poległych pod Mirosławcem.Żądanie przeprosin jest kpiną pisowskiego lizusa.

 • wmc-33

  Oceniono 54 razy 50

  Błasik był jednym z najbardziej "zasłużonych" w doprowadzeniu do katastrofy. Można zrozumieć wdowę, ale nie sposób usprawiedliwiać ślepoty i głupoty osób trzecich nie potrafiących dostrzec odpowiedzialności dowódcy sił powietrznych za stan wyszkolenia, a także za to, że 10 kwietnia doszło do całego ciągu wydarzeń, z których żadne nigdy nie powinno się zdarzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje