USA: Nie mieli prawa do opieki, więc porwali dzieci i uciekli na Kubę

Nie mieli prawa do opieki, więc porwali dzieci i uciekli na Kubę

Nie mieli prawa do opieki, więc porwali dzieci i uciekli na Kubę (Fot. HANDOUT REUTERS)

Małżeństwo z Florydy pozbawione praw rodzicielskich jest podejrzane o porwanie swoich dwóch małych synów i ucieczkę statkiem na Kubę.
Chłopcy, 4-letni Cole i 2-letni Chase, od ubiegłego roku mieszkali z dziadkami, którym sąd wcześniej przekazał nad nimi stałą opiekę. Wczoraj, aby odzyskać dzieci, ojciec chłopców, Joshua Hakken, porwał ich z domu teściowej, którą wcześniej obezwładnił i przywiązał, podało biuro szeryfa w Tampa na Florydzie.

Według informacji, które zdobyło biuro szeryfa, rodzina Hakkenów uciekła z chłopcami statkiem na Kubę. Potwierdza to reporter CNN z Hawany, który widział rodzinę Hakkenów na przystani. Nie chcieli jednak z nikim rozmawiać.

Detektywi podejrzewają, że ojciec, doświadczony żeglarz, dobrze zaplanował porwanie. Kilka tygodni temu kupił łódź, na której uciekli z Florydy.

Hakken stracił prawo do opieki nad synami w zeszłym roku, po tym jak został aresztowany w Luizjanie za posiadanie narkotyków. Ściągnięcie rodziny do Stanów będzie trudne. Kuba nie ma umowy ekstradycyjnej z USA.

Zobacz także
 • ie żyje mężczyzna, który przetrzymywał od tygodnia 5-letniego chłopca w podziemnym bunkrze w Midland City, w stanie Alabama. Dziecko jest zdrowe i całe - poinformował anonimowy przedstawiciel FBI 5-letni chłopiec porwany w Alabamie. Przestępca wdarł się do szkolnego autobusu
 • Zmyśliła porwanie dzieci. Przed kamerami zalewała się łzami, za drzwiami się śmiała
Komentarze (35)
USA: Nie mieli prawa do opieki, więc porwali dzieci i uciekli na Kubę
Zaloguj się
 • leopard21

  0

  USA nie ma zadnej umowy z Kuba, procz dozywotniej renty Guantanamo, $4,000 w zlocie /rocznie (o ile dobrze pamietam)

 • supertlumacz

  Oceniono 12 razy 6

  1. Pan Joshua Hakken został aresztowany w obecności swoich dzieci ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW w czasie rodzinnego WYJAZDOWEGO WIECU ANTYRZĄDOWEGO W LUIZJANIE. Tamże małżeństwu zostały odebrane dzieci.
  www.youtube.com/watch?v=nmrh5zF0vT4
  Teraz już wiecie jaki jest program szkoleń w USA na które wysyłani byli polscy policjanci.

  2. Dawno temu zdarzało się w Hollywood kręcić ambitne filmy o nieprzemijających wartościach poznawczych. Ponad 30 minut akcji arcydzieła OJCIEC CHRZESTNY II rozgrywa się na Kubie w okresie poprzedzającym obalenie Batisty i w czasie samego przewrotu. Fidel Castro to święty, a jego marksizm ma charakter EWANGELICZNY. Ze względu na rzetelne przedstawienie sytuacji na Kubie film praktycznie niedostępny w USA. Dostępny w Polsce, reklama na stronie głównej GW, ale w pakiecie za 100 złotych! Przepraszam, wy już wychowani w braku arytmetycznego rozeznania... Oczywiście za 99,99 złotego.
  Władze Federacji Rosyjskiej stoją na stanowisku, moim zdaniem słusznym, że jeśli film zawiera nieprzemijające wartości pożyteczne dla rozwoju kulturalnego własnych obywateli, to należy przymknąć oko na respektowanie praw autorskich i pozostawić tę kwestię zainteresowanym właścicielom, a póki co ułatwić chętnym obejrzenie takich arcydzieł.
  Ojciec Chrzestny II potwierdza spontaniczny charakter Rewolucji Kubańskiej.
  1. Musimy znać przynajmniej polski tytuł. Ojciec Chrzestny II
  2. Niestety informacja w polskiej Wikipedii jest zazwyczaj ogólnikowa
  pl.wikipedia.org/wiki/Ojciec_chrzestny_II
  a wątek kubański jest w streszczeniu pominięty.
  Dlatego dobrze jest przeczytać informację i streszczenie – spis języków dostępnej informacji po lewej - w znanym języku obcym np. po angielsku en.wikipedia.org/wiki/The_Godfather_Part_II
  3. Teraz najtrudniejszy etap dla osób które nigdy nie miały do czynienia z cyrylicą, a właściwe z grażdanką. Nazwy języków obcych publikowane są w tych językach czyli chcąc wybrać rosyjski wybieramy Русский Po kliknięciu w Русский otworzy się nam strona ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%91%D1%81%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%86_2
  Jeśli znamy dobrze rosyjski możemy przeczytać informację o filmie Ojciec chrzestny II w tym języku, ale nie jest to konieczne. Konieczne jest natomiast skopiowanie tytułu filmu w tym języku Крёстный отец 2
  Skopiowany , pisany cyrylicą (grażdanką) tytuł Крёстный отец 2 wstawiamy do wyszukiwarki Google

  4. Wybieramy któryś z linków (zwykle jest kilka) zapewniających bezpłatną projekcję całego filmu np. my-hit.ru/film/4756/online i przygotowujemy się na 202 minuty wizualnej i duchowej uczty. Zwłaszcza na początku może nas odwiedzić przyjaciel z AIPAC promujący robienie milionów lub wycieczkę do Izraela. Propozycja nałoży się na projekcję filmu. Hackera pozbywamy się na zasadach ogólnych.

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 12 razy 12

  No i prawidłowo. Wykazał się zresztą opanowaniem nie wyrównując na pożegnanie rachunków z tymi, którzy próbowali mu odebrać dzieciaki.

 • janusz2514

  Oceniono 14 razy 4

  Kuba to wspanialy kraj wystarczy przytoczyc slowa Fidela Castro o osiagnieciach rewolucji ze kazda prostytutka ma srednie wyksztalcenie niech zyje Kuba

 • supertlumacz

  Oceniono 22 razy 8

  I wszystko jasne...
  1. Tatuś rzeczywiście został aresztowany za posiadanie narkotyków, ale miało to miejsce PODCZAS ANTYRZĄDOWEGO WIECU.
  www.youtube.com/watch?v=nmrh5zF0vT4
  2. Podludzie z USA (ekipa CNN) odnalazła ich w przystani jachtowej na Kubie. Milusi żydowski prawnik jest pewien że zostaną zwróceni bo nie mają żadnego majątku a mają dużo bagażu którym załadowali cały jacht.
  www.youtube.com/watch?v=dQUh3EY-YMw
  Oczywiście dalszych doniesień na ten temat nie będzie oprócz narzekań na kubańską biurokrację, brak poszanowania prawa itd. itp.

 • macw1975

  Oceniono 7 razy 1

  "...Ściągnięcie rodziny do Stanów będzie trudne. Kuba nie ma umowy ekstradycyjnej z USA. "
  a to ciekawe, bo w analogicznej sprawie kubański chłopiec został odesłany na Kubę:
  pl.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1n_Gonz%C3%A1lez

 • supertlumacz

  Oceniono 31 razy 13

  Ma szczęście że nie Polak i nie uciekł do Polski. Polska by go wydała.
  A w ogóle to to dużo osób ucieka z USA.

  Znam dobrze sytuację w Pradze czeskiej. Liczba obywateli USA tam zamieszkujących utrzymuje się na stałym poziomie od kilkunastu lat (50 000 - 2000r, 60 000 -2007r). USA wymusiły na Republice Czeskiej wzajemne zniesienie wiz, ale władze RC odmawiają obywatelom USA prawa stałego pobytu i zmuszeni są do kosztownego wynajmu. Ceny wynajmu w Pradze 3 razy wyższe niż Warszawie. Polica czeska ich gania za nielegalne podejmowanie zatrudnienia. Wszelkie tłumaczenia na angielski , angielskojęzyczne prospekty, ulotki, reklamy lepsze w Pradze niż w Londynie czy w Nowym Jorku. Jednak bez prawa zakupu nieruchomości większość rezygnuje i po 2 latach wracają do USA.
  Rosyjscy oligarchowie co innego. Podobno połowa Karlovych Varów należy do nich. Aby dostać prawo stałego pobytu z możliwością zakupu nieruchomości trzeba jednak zainwestować miliony dolarów w gospodarkę czeską. Poziom życia w okręgu (czeski - OKRES) praskim przekracza średnią europejską.
  USA zaszpeciły Pragę budując obok Pałacu Prezydenckiego siedzibę Radia Wolna Europa - obrzydliwa betonowa bryła najeżona antenami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje