Kaczyński: Wierzyć w raport Millera to dowód tego, że się nie myśli racjonalnie

09.04.2013 20:43
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. za PiS.org)

- Wierzyć w raport Millera to dowód tego, że się nie myśli racjonalnie, tylko właśnie wierzy. Bo wierzyć to można w Pana Boga, a raporty trzeba analizować - mówił w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powiedział też, że jeśli premier chce jutro modlić się za ofiary katastrofy smoleńskiej, to zaprasza go na godz. 8 na mszę świętą.
Antoni Macierewicz zapowiadał, że 10 kwietnia parlamentarny zespół zaprezentuje cząstkowy raport poświęcony przebiegowi katastrofy smoleńskiej, obejmujący nowe ustalenia w zakresie przygotowań do lotu i kwestii prawnych.

- Pewnie państwa zdziwię, ale nie wiem, co będzie jutro zaprezentowane - przyznał na początku rozmowy prezes PiS.

Kaczyński po raz kolejny mocno krytykował raport Millera i działania rządu ws. Smoleńska. - Nie przeprowadzono rutynowych działań. Można mówić, że śledztwo jest fikcyjne - ubolewał.

- To wygląda na spektakl w imieniu władzy, a nie na prawdziwe śledztwo - dodał. Zaznaczył też, że rząd "uprawia ws. Smoleńska propagandę".

"Oczekujemy jutro o 8:00 premiera na mszy"

Prezes przypominał też, że wciąż nie udało się ściągnąć z Rosji wraku tupolewa. - Tutaj chodzi nie tyle o długotrwałość tego śledztwa, ale przede wszystkim chodzi o sposób jego prowadzenia. Jest ogromna asymetria między naszym stosunkiem do Rosjan a rosyjskim do nas - mówił prezes PiS.

Kaczyński chwalił też działania zespołu smoleńskiego Antoniego Macierewicza. - Odwołują się do naukowców, oni mają wiele w tej sprawie do powiedzenia. Trzeba dalej iść tą drogą. Trzeba tylko zgromadzić więcej materiałów - powiedział.

Na przywołane przez prowadzącą program słowa premiera, że jest gotów modlić się ze wszystkimi za ofiary, odpowiedział. - To oczekujemy jutro o 8:00 premiera na mszy.

Prezes PiS nawiązał do faktu, że jutro, czyli w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej, premier Donald Tusk wczesnym rankiem złoży kwiaty pod pomnikiem poświęconym jej ofiarom na warszawskich Powązkach, a następnie uda się z wizytą do Nigerii.

Zobacz także
Komentarze (506)
Zaloguj się
 • koniepobetonie

  Oceniono 767 razy 587

  Tego dziada zżerają wyrzuty sumienia. Żółć wylewa mu się uszami, a jad ustami. Nie ma większego Judasza od niego, a do kościoła chodzi...Sszmaciarz !!!

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 527 razy 401

  Jaki cel przyświeca mediom, że nachalnie cytują tego idiotę? Czy to nie jest celowe działanie, żeby dzielić Polaków?

 • fakiba

  Oceniono 454 razy 396

  Kaczyński skrytykował napisany przez ludzi którzy byli na miejscu katastrofy robili pomiary i badania znają zapisy z czarnych skrzynek a chwalił wypociny nawiedzonego Antka który na wieść o katastrofie wiał do domu aż się kurzyło a swoje urojenia potwierdza "ekspertyzami"robionymi na postawie zdjęć z internetu przez ludzi którzy w Smoleńsku nawet przejazdem nie byli

 • infectious

  Oceniono 468 razy 368

  Jutro czeka nas piekny dzien w stolicy. Tępe dzidy z PIS beda maszerowac caly dzien i wykrzykiwać te swoje chore hasla. Jakby mnie bylo stac tez bym wylecial do Nigerii

 • tomtg123

  Oceniono 365 razy 327

  Kaczyński doskonale wie, że jego 'lud smoleński' będzie gwizdać na Tuska, gdziekolwiek by się on pojawił.
  W kościele też albo na cmentarzu, dla bydląt nie ma miejsc świetych, bydlęta gwiżdżą i wyją wszędzie.
  Czego Kaczyński więc chce, prowokując Tuska ? Żeby na mszy w intencji ofiar wypadku zwolennicy PiS zrobili bydło ?
  Tak Kaczyński chce upamiętniać brata ? Żenada. Stary człowiek, a taki nieprzyzwoity.

 • pytton

  Oceniono 258 razy 230

  Problem w tym, panie Kaczynski, ze pan juz tyle razy naginal prawde w swoich wlasnych celach, ze teraz, nawet jesli to co pan mowi mialoby sie okazac prawda, ja juz panu nie wierze. Z innych ust musialoby to pasc, bym nawet chcial zwrocic na to uwage.

 • egonw3

  Oceniono 255 razy 223

  Są opcje "Fajne to", "Smutne to" i "Wkurza to".
  Zdecydowanie brak opcji "Śmieszne to", "Przykre to" i "Nudne to"

 • smrodek71

  Oceniono 193 razy 157

  Wierzyć w raport Millera to dowód tego, że się nie myśli racjonalnie, tylko właśnie wierzy. Bo wierzyć to można w pana Boga

  oficjalnie nominuję do nagrody Templetona........

  co za bełkot...
  ciekawe kiedy jarek zacznie dostawać jakiś niekontrolowywalnych tików i np się ślinić... u ludzi nienormalnych o standard

 • kotprezesa

  Oceniono 133 razy 127

  Zespół maciarewicza?
  To jakaś jednostka chorobowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje