Patriarcha Wszechrusi: Feminizm może zniszczyć kraj

09.04.2013 19:36
Patriarcha Kirył podczas spotkania z Dmitrijem Miedwiediewem

Patriarcha Kirył podczas spotkania z Dmitrijem Miedwiediewem (Fot. Vladimir Rodionov AP)

- Feminizm jest bardzo niebezpieczny zjawiskiem, które może prowadzić do destrukcji Rosji - powiedział Kirył, patriarcha moskiewski i całej Rosji. Duchownego cytuje brytyjski "Guardian".
Zdaniem duchownego organizacje feministyczne kuszą kobiety pseudowolnością. - Postrzegam ten ruch jako niebezpieczny, bo stawia on kobiety poza małżeństwem i poza rodziną - powiedział Kirył, którego cytuje "Guardian", powołując się na agencję Interfax.

Jego zdaniem mężczyzna "powinien się skupiać na działaniach zewnętrznych". - Musi pracować, zarabiać pieniądze - uważa Kirył. - Kobieta zaś powinna być skupiona na domu, w którym są jej dzieci. Jeżeli te jej funkcje zostaną zniszczone, to wszystko będzie również zniszczone. Rodzina, a nawet ojczyzna - dodał.

Strażniczki domowego ogniska

Patriarcha, który jest stronnikiem Putina, pomaga przywódcy Rosji w propagowaniu wartości konserwatywnych. Podczas spotkania ze Związkiem Ortodoksyjnych Kobiet Ukrainy w Moskwie krytykował feministyczne zachowania: - Kobiety są najważniejszym elementem rodziny i strażniczkami domowego ogniska - przyznał.

Kirył mówił także, że nie jest przeciwko kobietom robiącym karierę w polityce czy biznesie. Wzywał jedynie do zachowania odpowiednich proporcji. Duchowny zauważył również, że "to nie przypadek, że większość feministek nie jest w związku małżeńskim".

Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • blogfiles

  Oceniono 31 razy 23

  heheheheh przez moment, ale tylko przez moment poczułem się lepiej. Ale tylko przez chwilę bo po chwili przypomniałem sobie "mądrości" "naszych" purpurowych batiuszków.

 • bornintheusa

  Oceniono 26 razy 18

  Kiedy juz dojdzie do destrukcji Rosji Polacy powinni szybko zajac Kaliningrad jako odszkodowanie za nadplacony rachunek za gaz.

 • kluseczkizmiseczki

  Oceniono 9 razy 7

  ale generalnie wiecie, że polskim egzonimem rosyjskiego imienia patriarchy jest Cyryl?

 • bornintheusa

  Oceniono 9 razy 5

  Prawdopodobnie odpowiedz FEMENU bedzie brzmiala " IDI NA CH......KIRYL" ale my czekamy na fotoreportaz z protestu- cycuszki beda napewno :)))))

 • wojciechkr-ysztofiak

  Oceniono 10 razy 4

  Można krytykować feminizm i być za Femenem; to,że się krytykuje feminizm nie oznacza,że zakazuje się feministkom głosic ich poglądy; mają do tego prawo tak, jak ich krytycy mają prawo do krytykowania feministek.
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/669656,polski-feminizm-i-eugenika.html
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/643052,miroslaw-czech-%E2%80%93-farbowany-liberal-jest-pan-retorycznie-obrzydliwy-wykluczam-pana-z-grona-liberalow.html
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/641897,episkopat-polski-i-pussy-riot.html
  Chrześcijaństwo w postaci rosyjskiego prawosławia pokazało swoje niebezpieczne oblicze całej Europie. Skazanie performerek z grupy Pussy Riot na dwa lata łagrów, przy poparciu lidera rosyjskich chrześcijan prawosławnych, za rzekomą obrazę uczuć religijnych, jest pierwszym tak spektakularnym (nadano mu charakter legalny) wypadkiem pogwałcenia praw człowieka w Europie w XXI wieku . Tak, jak w czasach sowieckiej Rosji, użyto prawa w celu ukarania trzech dziewczyn za przeprowadzenie filozoficzno-politycznego performansu (Nadieżda Tołokonnikowa jest filozofką).

 • szczuras99

  Oceniono 13 razy 3

  Taki sam ciul jak polskie czarnuchy .

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 1

  Niech żyje feminizm, ale w USA i w Izraelu!
  Long live feminism in the USA and Israel!

  Natomiast Patriarcha Cyril o rozwodach:
  www.youtube.com/watch?v=iYb1BvB1zpw
  Po prostu Rosja jeszcze nie dorosła do amerykańskich i izraelskich standardów moralnych i etycznych....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje