Tusk: W Polsce jest bardzo liczny zakon. Codziennie mówi o zamachu

09.04.2013 17:20
Nowelizacja tegorocznego budżetu jest prawdopodobna - powiedział Donald Tusk

Nowelizacja tegorocznego budżetu jest prawdopodobna - powiedział Donald Tusk (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

- W Polsce jest bardzo liczny zakon, który jest zainteresowany tym, żeby podważać wiarygodność państwa, jeśli chodzi o badanie przyczyn katastrofy. I to przynosi efekty, jeśli każdego dnia słyszymy, że to był zamach - powiedział podczas konferencji prasowej Donald Tusk.
Zdaniem Tuska "dla tej części, która chce wierzyć w zamach albo w knowania Putina z Tuskiem w tej kwestii, to żaden raport, poza wyrokiem śmierci w tej kwestii, nie będzie satysfakcjonujący".

Tusk powiedział, że 10 kwietnia w rocznicę tragedii smoleńskiej będzie w kraju. Wybiera się co prawda do Nigerii, ale zdąży złożyć kwiaty rano. - Tak jak każdego 10 kwietnia będę na Powązkach. Idę tam nie po to, aby buczeć, tylko by uczcić pamięć ofiar katastrofy. Będzie tak samo, tylko trochę wcześniej - wyjaśnił. Dodał, że "z nikim w kwestii katastrofy nie chce się nigdy kłócić". - Jestem w stanie z każdym Polakiem wspólnie modlić się i wspominać ofiary - deklarował Tusk.Nie jadę na wypoczynek

Premier wyjaśniał także sprawę wyjazdu do Nigerii. - Termin mojego wyjazdu do Nigerii nie jest fortunny i spodziewałem się komentarzy. Był ustalony już rok temu - powiedział. Dodał także: - Złośliwości, że uciekam z kraju specjalnie, są absurdalne. Jestem na miejscu.

Premier tłumaczył, że są firmy, które chcą inwestować w Nigerii i będą jechać z nim przedstawiciele polskiego biznesu. - To dość krótka i intensywna wizyta. Nie kojarzy mi się z wypoczynkiem. Nie będzie tam safari. Ci, co mnie znają, wiedzą, że nie skrzywdziłbym karalucha - powiedział Tusk.

Będzie raport o niejasnościach ws. gazociągu

Premier odniósł się też do sprawy drugiej nitki gazociągu. Specjalny raport, w którym mają się znaleźć wszystkie okoliczności towarzyszące podpisaniu przez EuRoPol Gaz i Gazprom memorandum ws. Jamału II, ma trafić do wtorku na biurko premiera. Donald Tusk podkreślił, że ewentualne decyzje będą skutkami tego raportu.

Tusk oświadczył na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, że zlecił napisanie raportu szefowi MSW Bartłomiejowi Sienkiewiczowi. Podkreślił, że dokument później powinien zostać ujawniony.

Tusk dodał, że dziś w Polsce nie widać szkód wywołanych działalnością "spółek gazowych", ale fakt, że nie wiedział o podpisaniu memorandum, był dla niego "krępujący". Powiedział, że raport ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy całe zamieszanie to kwestia niechlujności, czy "coś poważniejszego", oraz czy "kryją się za tym jakieś złe intencje".

Zobacz także
Komentarze (220)
Tusk: W Polsce jest bardzo liczny zakon. Codziennie mówi o zamachu
Zaloguj się
 • beckett7

  0

  Panie Tusk, obraża Pan chyba wszystkich ludzi, których znam, a którzy sądzą, że śledztwo w sprawie Smoleńska, Mierosławca, kat. kolejowej pod Szczekocinami, bliskiej katastrofy Herkulesa w Afganistanie, etc.
  wszystkie te katastrofy są zbadane nierzetelnie.

  Tak samo na dole wielu funkcjonariuszy obraża tak codziennine Polaków, ofiary wypadków drogowych, którzy nie moga liczyć na rzetelne śledztwa, gdy bierze w nich udział prominent.

  Osobiście chciałbym, żeby za sterami mojego Państwa była osoba odpowiedzialna, dbająca o bezpieczeństwo Polaków (edukacja, zdrowie, transport, praca).
  Pan dziś tych kryteriów nie spełnia i nie jest Pan autorytetem godnym zajmować to stanowisko.

 • nirelle

  0

  Zakon, sekta i inne ośmieszające okreslenia połowy Polaków, która chce, żeby śledztwo było rzetelnie przeprowadzone przez prokuraturę razem z komisją międzynarodowa. Większość nie wierzy raportowi Millera tak jak i wypowiedziom p. Kopacz.Chcemy dowodów a nie kłamstw.
  Dlaczego prokuratura zgodziła się na to, żeby członkowie rodzin odsłuchiwali głosy z nagrania ostatnich chwil zycia ludzi w samolocie. To nieludzkie, nic nie wniesie do śledztwa z powodu zbyt dużego przeżycia rodzin. To pastwienie sie Rosjan nad rodzinami. Prokuratura rosyjska nie speniłw większości naszych żądań.
  Co tak naprawde załatwił premier Tusk 10 kwietnia w Nigerii dla kraju?

 • jkal

  0

  a czyje interesy reprezentuje Tusku, który stoi PO stronie beznadziej rządowej komisji Millera-Anodiny, bez jakichkolwiek badań, a całość sprowadza się jedynie do do skręcenia sprawy?

 • jp.1950

  Oceniono 4 razy 0

  Ja zawsze mowilem ze PIS to jest polskie NSDAP ! w latach trzydziestych Joseph Goebbels w Niemczech tak jak Kaczynski ,Brudzinski, Macierewicz ,Hofman i inni pisowcy klepal jedno i to samo ,i zrobil im z mozgu wode na nieszczescie Niemcow i calej Europy Niemcy uwierzyli w te klamstwa!! no i wiemy co sie stalo!! Polacy uwazajcie!!!f to ze Kaczynski i jego PIS robia ladna propagande ze to jest OK ! francuskie przyslowie mowi 'L, habit ne fait pas le moine" to znaczy habit nie czyni mnicha!!!

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  Jest też zakon oszustów,złodziei i nieudaczników,którzy niszczą nasz kraj.

 • m2rket

  0

  czym wiecej obchodow tym bardziej polacy widza co ich czeka jak pis wygra. Szlahta polska tez dezawuowala wladza i zrobila to skutecznie. wladza nie istniela a kraj faktycznie rospadl choc formalnie mial jakies granice i krola. zracamy do tradycji, kazdy uwaza co uwaza i tyle. ideoligia zamiast racjonalizmu, to bardzo po naszemu.

 • ernie123

  Oceniono 4 razy 2

  MODLIĆ CHCE, ODPOWIADAĆ NA PYTANIA NA KONFERENCJACH - NIE.

  I TO MA BYĆ TRANSPARENTNOŚĆ RZĄDU ?

  III RP = PRL-bis

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 5 razy 3

  Po co rudy jedzie do Nigerii?

  Jakiś nigeryjski szwindel?
  pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel
  czy już stara się o azyl poza unią i europejskim nakazem aresztowania?

 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  A mnie co raz trudniej poważnie wspominać jak o tym słyszę...codziennie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje