Tusk: W Polsce jest bardzo liczny zakon. Codziennie mówi o zamachu

09.04.2013 17:20
- W Polsce jest bardzo liczny zakon, który jest zainteresowany tym, żeby podważać wiarygodność państwa, jeśli chodzi o badanie przyczyn katastrofy. I to przynosi efekty, jeśli każdego dnia słyszymy, że to był zamach - powiedział podczas konferencji prasowej Donald Tusk.
Zdaniem Tuska "dla tej części, która chce wierzyć w zamach albo w knowania Putina z Tuskiem w tej kwestii, to żaden raport, poza wyrokiem śmierci w tej kwestii, nie będzie satysfakcjonujący".

Tusk powiedział, że 10 kwietnia w rocznicę tragedii smoleńskiej będzie w kraju. Wybiera się co prawda do Nigerii, ale zdąży złożyć kwiaty rano. - Tak jak każdego 10 kwietnia będę na Powązkach. Idę tam nie po to, aby buczeć, tylko by uczcić pamięć ofiar katastrofy. Będzie tak samo, tylko trochę wcześniej - wyjaśnił. Dodał, że "z nikim w kwestii katastrofy nie chce się nigdy kłócić". - Jestem w stanie z każdym Polakiem wspólnie modlić się i wspominać ofiary - deklarował Tusk.Nie jadę na wypoczynek

Premier wyjaśniał także sprawę wyjazdu do Nigerii. - Termin mojego wyjazdu do Nigerii nie jest fortunny i spodziewałem się komentarzy. Był ustalony już rok temu - powiedział. Dodał także: - Złośliwości, że uciekam z kraju specjalnie, są absurdalne. Jestem na miejscu.

Premier tłumaczył, że są firmy, które chcą inwestować w Nigerii i będą jechać z nim przedstawiciele polskiego biznesu. - To dość krótka i intensywna wizyta. Nie kojarzy mi się z wypoczynkiem. Nie będzie tam safari. Ci, co mnie znają, wiedzą, że nie skrzywdziłbym karalucha - powiedział Tusk.

Będzie raport o niejasnościach ws. gazociągu

Premier odniósł się też do sprawy drugiej nitki gazociągu. Specjalny raport, w którym mają się znaleźć wszystkie okoliczności towarzyszące podpisaniu przez EuRoPol Gaz i Gazprom memorandum ws. Jamału II, ma trafić do wtorku na biurko premiera. Donald Tusk podkreślił, że ewentualne decyzje będą skutkami tego raportu.

Tusk oświadczył na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, że zlecił napisanie raportu szefowi MSW Bartłomiejowi Sienkiewiczowi. Podkreślił, że dokument później powinien zostać ujawniony.

Tusk dodał, że dziś w Polsce nie widać szkód wywołanych działalnością "spółek gazowych", ale fakt, że nie wiedział o podpisaniu memorandum, był dla niego "krępujący". Powiedział, że raport ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy całe zamieszanie to kwestia niechlujności, czy "coś poważniejszego", oraz czy "kryją się za tym jakieś złe intencje".

Zobacz także
Komentarze (220)
Zaloguj się
 • ga.1.2

  Oceniono 533 razy 307

  To co wyprawia Prezes z Antkiem po tej katastrofie to jest zamach na Polske

 • dybko2

  Oceniono 480 razy 250

  To nie jest zakon Panie Premierze to jest ogłupiały tłum!!! Tłum dla którego pożywieniem jest sianie nienawiści ,zawiści i zamętu. Tłum ogłupiony przez specjalistów w tej branży !!!!!

 • 24u

  Oceniono 320 razy 184

  Zakon Idiotow pod wez.Nienawistnika.

 • felss

  Oceniono 243 razy 139

  Zakon tworkowiczów, fakt.

 • bussubussu

  Oceniono 252 razy 128

  Oto premier Donek Metafizczny, oto premier Donek Frasobliwy, oto premier Donek Pracowity....
  Jestem WZRU-SZO-NY.

 • jans0091

  Oceniono 622 razy 122

  Karalucha by nie skrzywdził , żywą reklamę polskich kolei i w to wierzę , ale jednocześnie codziennie krzywdzi miliony Polaków i mu to wisi .Najsłabszym zabrać refundacje leków , waloryzacje emerytur ,ochronę Służby Zdrowia i wreszcie pracę do śmierci , pracę której nie ma . No to jak tej pracy nie ma to jak do wieku emerytalnego dopracować ??

 • 1966jerry

  Oceniono 64 razy 36

  siostra mojej matki mieszka koło ŻYWCA ,spędzałem tam wszystkie młodzieńcze wakacje .,zawsze była religijna - jak nie w kościele to przed obrazem w domu różaniec klepała.,też jestem katolikiem,ale takim najnormalniejszym w świecie.,ilekroć dzwoni do mojej marki (Kraków ) tylekroć napie... co wczoraj usłyszała w radio ks. ojca dyrektora.,to siostry ,ale od dłuższego czasu matka cierpi jak z nią rozmawia ,przekazuje mi słuchawkę by tylko nie cierpieć.,o Smoleńsku naturalnie mówi wyłącznie w kategorii zamachu i to tak w niebywale tępym spojrzeniem ,że po prostu qrwa uszy więdną .,PiSowska machina z Solidarnością i ks. ojcem dyr. to największa zguba tego kraju - zamiast iść dalej cofamy się jako społeczeństwo w każdym aspekcie rozwoju poza tym ,co udaje się cudem wybudować przy udziale unijnej kasy .,nawet Grabarczyki itp. chachmenty nie są w stanie podpie...ć całej tej kasy .,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje