Zdjęcia do filmu kinowego o Smoleńsku rozpoczynają się jutro

09.04.2013 16:09
Antoni Krauze

Antoni Krauze (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

- Zdjęcia do kinowego filmu fabularnego pt. "Smoleńsk", który wyreżyseruje Antoni Krauze, rozpoczną się w środę 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - potwierdził producent tego filmu Maciej Pawlicki.
Jak wyjaśnił, w stolicy ekipa filmowa - w kilku miejscach na Krakowskim Przedmieściu, od godz. 13 do 21 - realizować będzie zdjęcia dokumentujące wydarzenia związane z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdjęcia te staną się następnie elementem filmu fabularnego.

- Główne zdjęcia z udziałem aktorów rozpoczną się dwa miesiące później, w czerwcu - wyjaśnił Pawlicki. Realizowane będą w Polsce, USA i Gruzji - poinformował.

"Duże zainteresowanie aktorów"

Pytany o obsadę, producent odparł, że jest jeszcze za wcześnie, by podawać nazwiska aktorów, którzy wystąpią w filmie. - Mogę natomiast powiedzieć, że w środowisku aktorskim jest duże zainteresowanie tym filmem. Wiele osób chce w nim zagrać - mówił Pawlicki.

Autorem zdjęć do filmu o Smoleńsku będzie Michał Pakulski, muzykę skomponuje Michał Lorenc, za scenografię odpowiadać będzie Michał Sulkiewicz, a za kostiumy Małgorzata Gwiazdecka - wymieniał Pawlicki. Premiera kinowa filmu planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - przypomniał producent. Reżyser Antoni Krauze ma w dorobku m.in. nagradzany film "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł".

Zobacz także
Komentarze (108)
Zaloguj się
 • jamcijest44

  Oceniono 123 razy 101

  Taniej wyjdzie nakręcić od razu serial (bo że będzie "zapotrzebowanie społeczne" na kolejne odcinki, to pewne). Mam nawet propozycję tytułu: "Opowieści z krypty". Ewentualnie "Taniec z trumnami".

 • misafi

  Oceniono 105 razy 83

  W związku z rozpoczęciem zdjęć ekipa filmowa uruchamia zbiórkę mgły i helu, które będą wykorzystywane w scenach akcji.
  Koszt zakupu odpowiedniej ilości mgły nie mieści się w budżecie filmu dlatego prośba ta skierowana jest do widzów.
  PS. Mgłę i hel proszę przynosić w szczelnych opakowaniach

 • gnooostyk

  Oceniono 82 razy 62

  W roli prezydentowej kaczyńskiej Babcia Józia Łaniewska z plebanii
  W roli matki prezydenta Babcia Józia Łaniewska z plebanii
  w roli córki prezydenta Babcia Józia Łaniewska z plebanii
  itd.

  Był kiedys taki film z Eddim Murphym, w którym on grał aż 7 roli.

 • zelm71

  Oceniono 72 razy 54

  Litości!!! Znowu! Kto to będzie oglądał - działacze PiS? My obywatele mamy do tego podejście entomologiczne - koło ch... nam to lata. Zajmijcie się bezrobociem. Mam nadzieję że Nasze pieniądze na to nie pójdą. Krauze jak chce niech robi ale za własna kasiorę.

 • fakiba

  Oceniono 69 razy 51

  Coś mi się wydaje że nazwisk tych aktorów nie chcą podać bo łapanki jeszcze nie skończyli a na tych co nie odmówią to pewnie już teczek w IPN szukają

 • fakiba

  Oceniono 66 razy 48

  To jak sobie pofilmują jutro te parady może nawet z pochodniami to im ponad połowa filmu z tego wyjdzie tanim kosztem "wiekopomne dzieło" załatwią a aktorzy to pewnie drzwiami i oknami walą żeby tylko pozwolili im się ośmieszyć

 • jamcijest44

  Oceniono 65 razy 47

  W roli głównej: pani Joanna spod Krzyża. Naturszczyk, ale niech się wszystkie gwiazdy kina schowają! Oskara ma w zasadzie w kieszeni (a raczej w torebce, tuż obok różańca)...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje