Zdjęcia do filmu kinowego o Smoleńsku rozpoczynają się jutro

09.04.2013 16:09
Antoni Krauze

Antoni Krauze (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

- Zdjęcia do kinowego filmu fabularnego pt. "Smoleńsk", który wyreżyseruje Antoni Krauze, rozpoczną się w środę 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - potwierdził producent tego filmu Maciej Pawlicki.
Jak wyjaśnił, w stolicy ekipa filmowa - w kilku miejscach na Krakowskim Przedmieściu, od godz. 13 do 21 - realizować będzie zdjęcia dokumentujące wydarzenia związane z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdjęcia te staną się następnie elementem filmu fabularnego.

- Główne zdjęcia z udziałem aktorów rozpoczną się dwa miesiące później, w czerwcu - wyjaśnił Pawlicki. Realizowane będą w Polsce, USA i Gruzji - poinformował.

"Duże zainteresowanie aktorów"

Pytany o obsadę, producent odparł, że jest jeszcze za wcześnie, by podawać nazwiska aktorów, którzy wystąpią w filmie. - Mogę natomiast powiedzieć, że w środowisku aktorskim jest duże zainteresowanie tym filmem. Wiele osób chce w nim zagrać - mówił Pawlicki.

Autorem zdjęć do filmu o Smoleńsku będzie Michał Pakulski, muzykę skomponuje Michał Lorenc, za scenografię odpowiadać będzie Michał Sulkiewicz, a za kostiumy Małgorzata Gwiazdecka - wymieniał Pawlicki. Premiera kinowa filmu planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - przypomniał producent. Reżyser Antoni Krauze ma w dorobku m.in. nagradzany film "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł".

Zobacz także
Komentarze (108)
Zdjęcia do filmu kinowego o Smoleńsku rozpoczynają się jutro
Zaloguj się
 • jasna0

  0

  jak zwykle wiem, ale nie powiem, jakie to zaraźliwe!!!

 • kzuk12

  0

  W związku z katastrofą pod Smoleńskiem prowadzę badania na Wydziale Psychologii SWPS. Chcę zobaczyć, jak to wydarzenie wpływa na Polaków. Każda opinia jest dla mnie ważna.
  Poniżej link do ankiet.
  tinyurl.com/bobocmf

 • nachujamitachata

  Oceniono 1 raz 1

  W roli prezydenta wystąpi Jarosław Kaczyński. Producenci obiecują, że widowisko będzie realistyczne. Włącznie z autentycznym rozbiciem samolotu Tu-154. Oczywiście z Jarosławem Kaczką na pokładzie. Edgara Gosiewskiego zagra Danny de Vito.

 • czarek47

  Oceniono 1 raz 1

  myslalem, ze Hobbita w Nowej Zelandii kreca...a tu Gruzja..?..dziwne...

 • kartofel_zabaw_polskie

  0

  gnojku...Z szacunkiem do szefa polskiego rządu, kmiocie!

 • kartofel_zabaw_polskie

  Oceniono 2 razy 2

  Najlepszy z rodzinnie dotkniętych jest chyba ten cwaniak Melak. Już zwołał architektów żeby kopiec zaprojektowali oczywiście z prawami autorskimi do tej genialnej idei.

 • kartofel_zabaw_polskie

  Oceniono 2 razy 2

  a to się będzie działo...Gargas powinna tam wystąpić jako niezależna dziennikarka.

 • szczuras99

  0

  Wszystkich wymienil do swojego Monty Pythona tylko aktorow nie , wyglada na to , ze beda z lapanki .

 • nedlog123

  Oceniono 5 razy 3

  czy można już gdzieś kupić kubek o tematyce smoleńskiej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje