Pod rosyjską ambasadą o smoleńskiej katastrofie [WIDEO]

200 osób zebrało się przed ambasadą Rosji. Był "Tusk" prowadzony na smyczy przez "Putina", Kaczor Donald z odrąbaną głową, a do tego ikony z Lechem Kaczyńskim i znaczki z jego podobizną za 5 zł.
Zobacz także: Smoleńska manifestacja przed ambasadą Rosji [ZDJĘCIA]

- Który wybierasz - z chorągiewką czy z samolocikiem? - rozmawiały dwie panie przy zakupie wpinek z podobizną prezydenta Kaczyńskiego i hasłem "Żądamy prawdy o Smoleńsku". Czekały na wieczorną pikietę zorganizowaną przez kluby "Gazety Polskiej" pod ambasadą Rosji. Od strony pl. Trzech Krzyży ciągnęli kolejni pikietujący z biało-czerwonymi flagami i transparentami z odrąbaną głową Kaczora Donalda i hasłem "Oto głowa zdrajcy", nawoływaniem po angielsku do bojkotu zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi i wielką plandeką ze zdjęciem słynnego uścisku Władimira Putina i Donalda Tuska z 10 kwietnia 2010 r. i napisem "Prawda nie zginie". Starszy pan niósł obraz z portretem Lecha Kaczyńskiego i krzyżem.

W oczekiwaniu na przemówienia głównym tematem był poniedziałkowy "wieczór smoleński" w TVP1. Zgromadzeni chwalili, że w końcu cała Polska poznała prawdę ukrywaną jakoby do tej pory przez "media głównego ścieku".

Były też komentarze o ekspertach w "studiu smoleńskim". - A co to za profesor ten z PAN-u? Trzeba go zapytać, co on robił przed 1989 r. Panie, teraz nawet szczawiożerca Niesiołowski jest profesorem. Takie czasy - machnął ręką mężczyzna z kartonem obklejonym napisami: "Gazeta Wyborcza, TVP, TVN, Polsat, obłuda, PRL, Tuskoland".

- Już nie jest nam potrzebny TVN, Polsat. Będziemy mieli swoją Telewizję Republika - pocieszała go starsza pani. To ma być nowa telewizja informacyjna środowiska "Gazety Polskiej". Ma wystartować dzisiaj - relacjami z trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

W tłumie przechadzało się trzech chłopaków w maskach Donalda Tuska, Władimira Putina i Angeli Merkel. "Merkel" i "Putin" prowadzili na smyczy "Tuska". Ubawieni ludzie robili sobie zdjęcia z przebierańcami.

Tuż po 18 zaczęły się przemowy. Organizacyjne: - Proszę państwa, nie możemy używać ognia, proszę nie palić kukieł.

Tłum: - Uuuuu.

I ideologiczne. Michał Stróżyk z klubu "Gazety Polskiej": - Już trzy lata domagamy się prawdy. Jeżeli ktoś wciąż nie wierzy, że to był zamach, to jest kompletnym głupcem.

Tłum: - To był zamach, to był zamach.

Tomasz Sakiewicz, szef "Gazety Polskiej", wskazując na gmach ambasady: - Co roku w wigilię katastrofy smoleńskiej przychodzimy tu, bo tu jest szef. Po co mamy chodzić do sekretarki. W Smoleńsku doszło do zbrodni. Może redaktor Kraśko jeszcze tego nie wie, ale Polacy już wiedzą.

Tłum: - Putin morderca, Tusk zdrajca, rząd pod sąd.

I tak przez dwie godziny.

Zobacz także
 • Cały dzień obchodów katastrofy smoleńskiej [PROGRAM]
 • Tłumy ludzi na Krakowskim Przedmieściu - 10 kwietnia 2011 r. Trzy zwarte grupy smoleńskie. Przed nami paraliż miasta
 • 10 kwietnia 2012 roku. Druga rocznica katastrofy smoleńskiej pod Pałacem Prezydenckim Czeka nas środa smoleńska. Tysiące protestujących
Komentarze (311)
Pod rosyjską ambasadą o smoleńskiej katastrofie [WIDEO]
Zaloguj się
 • zezem57

  0

  Mam propozycje zgromacmy się po domem Jarka tak około 17 tej weźcie ze sobą transparenty flagi,zdjęcia i pokrzyczymy morderca brata Polska dla Polaków i inne tego typu zobaczymy jak ten facio zareagoje

 • zezem57

  0

  Jestem za tym ze to był zamach,Tylko kto się tak mocno zamachna ze zamiast zabić tylko brata zabił i innych a na wykonawcę zamachu powołał klieta który rozpieprzyl WSI to on znał wszystkie sztuczki z trotylem sztuczna mga facio po zamachu pierwszy spie...l ze Smolenska

 • blue911

  0

  Ci ludzie osmieszaja siebie, Polske I katolicyzm! Pomidorami I jajkami w nich!

 • blue911

  0

  Hahhaah,ale infantylne Wolaki sie osmieszaja! Co za wstyd dla reszty narodu!.......Do "sanatorium" ich.

 • zezem57

  0

  Fajna zabawa seniorzy powinni mieć trochę gimnastyki "codziennie" i wten oto sposób bedą zdrowsi i stan zdrowia społeczeństwa się poprawi ,a My zaoszczedzimy na służbie zdrowia / popieram/

 • kapidutu

  0

  ta zabawa w kto nie skacze, ten za Tuskiem, jest trochę ryzykowna w tym środowisku. Przeciętny 70cio, 80cio latek może skoczyć naprawdę ostatni raz w swoim życiu.

 • banan125

  Oceniono 1 raz 1

  żenada na cały świat - parada głupoty i debilizmu w wykonaniu polskich fanatyków .

  rzygać się chce !

 • odkurzacz-1

  Oceniono 3 razy -3

  Czerwoną hołotę czas pogonić na czele z prezydętym.

 • nty

  Oceniono 3 razy 3

  Po marszach wszyscy dostaną rozgrzeszenie, i sumienia czyste?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje