Pod rosyjską ambasadą o smoleńskiej katastrofie [WIDEO]

09.04.2013 15:21
200 osób zebrało się przed ambasadą Rosji. Był "Tusk" prowadzony na smyczy przez "Putina", Kaczor Donald z odrąbaną głową, a do tego ikony z Lechem Kaczyńskim i znaczki z jego podobizną za 5 zł.
Zobacz także: Smoleńska manifestacja przed ambasadą Rosji [ZDJĘCIA]

- Który wybierasz - z chorągiewką czy z samolocikiem? - rozmawiały dwie panie przy zakupie wpinek z podobizną prezydenta Kaczyńskiego i hasłem "Żądamy prawdy o Smoleńsku". Czekały na wieczorną pikietę zorganizowaną przez kluby "Gazety Polskiej" pod ambasadą Rosji. Od strony pl. Trzech Krzyży ciągnęli kolejni pikietujący z biało-czerwonymi flagami i transparentami z odrąbaną głową Kaczora Donalda i hasłem "Oto głowa zdrajcy", nawoływaniem po angielsku do bojkotu zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi i wielką plandeką ze zdjęciem słynnego uścisku Władimira Putina i Donalda Tuska z 10 kwietnia 2010 r. i napisem "Prawda nie zginie". Starszy pan niósł obraz z portretem Lecha Kaczyńskiego i krzyżem.

W oczekiwaniu na przemówienia głównym tematem był poniedziałkowy "wieczór smoleński" w TVP1. Zgromadzeni chwalili, że w końcu cała Polska poznała prawdę ukrywaną jakoby do tej pory przez "media głównego ścieku".

Były też komentarze o ekspertach w "studiu smoleńskim". - A co to za profesor ten z PAN-u? Trzeba go zapytać, co on robił przed 1989 r. Panie, teraz nawet szczawiożerca Niesiołowski jest profesorem. Takie czasy - machnął ręką mężczyzna z kartonem obklejonym napisami: "Gazeta Wyborcza, TVP, TVN, Polsat, obłuda, PRL, Tuskoland".

- Już nie jest nam potrzebny TVN, Polsat. Będziemy mieli swoją Telewizję Republika - pocieszała go starsza pani. To ma być nowa telewizja informacyjna środowiska "Gazety Polskiej". Ma wystartować dzisiaj - relacjami z trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

W tłumie przechadzało się trzech chłopaków w maskach Donalda Tuska, Władimira Putina i Angeli Merkel. "Merkel" i "Putin" prowadzili na smyczy "Tuska". Ubawieni ludzie robili sobie zdjęcia z przebierańcami.

Tuż po 18 zaczęły się przemowy. Organizacyjne: - Proszę państwa, nie możemy używać ognia, proszę nie palić kukieł.

Tłum: - Uuuuu.

I ideologiczne. Michał Stróżyk z klubu "Gazety Polskiej": - Już trzy lata domagamy się prawdy. Jeżeli ktoś wciąż nie wierzy, że to był zamach, to jest kompletnym głupcem.

Tłum: - To był zamach, to był zamach.

Tomasz Sakiewicz, szef "Gazety Polskiej", wskazując na gmach ambasady: - Co roku w wigilię katastrofy smoleńskiej przychodzimy tu, bo tu jest szef. Po co mamy chodzić do sekretarki. W Smoleńsku doszło do zbrodni. Może redaktor Kraśko jeszcze tego nie wie, ale Polacy już wiedzą.

Tłum: - Putin morderca, Tusk zdrajca, rząd pod sąd.

I tak przez dwie godziny.

Zobacz także
Komentarze (311)
Zaloguj się
 • maciej_aszek

  Oceniono 508 razy 406

  Pisss paranoicy, stare baby i dziady co 50-60 lat temu pieśnią na ustach chwalili Stalina i socjalistyczną ojczyznę a teraz wielkich patriotów strugają!

 • calli

  Oceniono 351 razy 291

  Która to Gosiewska taka pyskata? Bo one mi się zawsze mylą te cud-połowice naczelnego playboya PiS.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 268 razy 218

  z tymi fanatykami jest tak jak że nie można umieścić ich w szpitalach psychiatrycznych - z jednego powodu - ZABRAKŁO BY DLA NICH MIEJSC :( smutne to.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 217 razy 195

  piosenka z przed 20 lat....a jaka aktualna - historia zatacza koło..
  .
  mówisz o pokoju
  czy ty nie widzisz, że
  są tacy, którzy chcą, żebyśmy
  pozabijali się
  żeby ja zabił ciebie
  żebyś ty zabiła mnie
  żebyśmy żyli w strachu
  całe noce i całe dnie
  mówisz o miłości
  czy ty nie widzisz, że
  chcą tacy, którzy chcą, żebyśmy
  nienawidzili się
  i mówisz o wolności
  przecież musisz wiedzieć, że
  każdy z nas jest niewolnikiem
  czy tego chcesz, czy nie

 • ziarnoo

  Oceniono 160 razy 120

  Każdy, kto czuje się Polakiem... cudne. ale zalozmy ze byl to zamach, Tusk odejdzie od wladzy, przyjda inni, pytanie CO SIE ZMIENI? kiedys taki zamach stanu zrobila w grupa niejakiego Moczara, tak bardzo chcieli sie dorwac do wladzy ze wymyslili szopke antyzydowska. Im sie udalo,ale czy da sie ktos nabrac na taki scenariusz prawie 50lat pozniej?

 • kongreszydowski

  Oceniono 155 razy 103

  Drogi Jarku, gdzie powinna sie odbyc demonstracja upamietniajaca mord smolenski?

 • comrade

  Oceniono 51 razy 43

  Mnie zastanawia jedna kwestia. W necie znajdzie się setki jak nie tysiące stron, obrazków, analiz, filmików - których autorzy z pełnym przekonaniem uzasadniają tezę że Amerykanie nigdy nie polecieli na księżyc, że była to fikcja, przedstawienie, dym w oczy. Tak samo są ogromne góry 'materiału dowodowego' na tezę że zamachy na WTC 11 września to była wewnętrzna robota amerykańskich służb specjalnych. Jest tego pełno.

  I teraz, czy wyobrażacie sobie żeby w USA podczas wyborów prezydenckich jeden z dwóch głównych kandydatów całkiem na serio sympatyzował z teorią jakoby USA nigdy nie wysłało ludzi na księżyc albo że WTC to spisek amerykańskich służb? Taki człowiek byłby natychmiast skończony politycznie, odsuniety od polityki i zamknięty przez jego własnych kolegów partyjnych w jakimś wygodnym komfortowym miejscu gdzie mógłby spędzić sobie resztę życia fantazjując na takie tematy. W TV nie znalazłby się już ani razu. W normalnej powaznej polityce w USA nie ma miejsca na bzdury, takich ludzi - mimo że oni istnieją i stanowią nawet istotny odsetek - nikt nie traktuje powaznie.

  Ja się pytam - kieruję to pytanie do dziennikarzy - czym różni się pomysl powoływania kolejnych komisji i dyskutowania ze zwolennikami teorii o zamchu od pomysłu powołania komisji w USA która miałaby ostatecznie ustalić czy Amerykanie polecieli na ten księżyc czy nie (bo wątpliwości jak widzimy istnieją, wystarczy zapuścić youtube'a, poszukać w google - materiał 'dowodowy' na wyciągnięcie ręki! tysiące ludzi w to wierzy!). Przcież to jest NIEPOWAŻNE, teorie niepoważne powinny wrócić tam gdzie ich miejsce - do śmietnika internetu, dawanie im czasu antenowego w głównych telewizjach jest objawem jakiegoś zaczadzenia umysłowego. Z takimi ludźmi dyskusja NIE MA ŻADNEGO SENSU bo racjonalne argumenty do nich nie trafiają Z DEFINICJI. Idiota zawsze zostanie idiotą, bo gdyby intelektualnie był w stanie zorientowac się że nim jest to zawstydziłby się i przestał nim być.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje