Wiceszef policji odchodzi ze stanowiska. Nie wytrzymał presji? MSW dementuje

Nadinsp. Andrzej Rokita

Nadinsp. Andrzej Rokita (Fot. policja.pl)

Wiceszef policji Andrzej Rokita żegna się ze stanowiskiem - podaje Radio RMF FM. Komendant główny policji Marek Działoszyński przyjął dziś jego rezygnację.
Jak nieoficjalnie dowiedziało się RMF FM, Rokita nie wytrzymał presji i nagonki, jakiej poddawani byli ostatnio podlegli mu funkcjonariusze. Chodzi głównie o CBŚ i wydziały kryminalne. Kilka dni temu ze stanowiska odszedł szef CBŚ Adam Maruszczak. Stało się to w czasie, gdy Biuro odnosiło sporo sukcesów.

Informację o powodach odejścia Rokity dementuje jednak samo MSW. "Nadinsp. Andrzej Rokita złożył na ręce komendanta głównego policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego raport o odwołanie ze stanowiska. Powodem odejścia wiceszefa policji jest pogarszający się stan zdrowia" - napisała w oświadczeniu Małgorzta Woźniak, rzeczniczka MSW.

Andrzej Rokita był oceniany jako bardzo dobry policjant. Wcześniej dowodził garnizonem małopolskim. Funkcję zastępcy komendanta głównego policji pełnił od stycznia 2012 roku. Za swoją dotychczasową służbę wyróżniany był wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant".

Zobacz także
Komentarze (31)
Wiceszef policji odchodzi ze stanowiska. Nie wytrzymał presji? MSW dementuje
Zaloguj się
 • distepfano

  Oceniono 2 razy 0

  Do czasu przyjęcia do Policji był człowiekiem, a później stał się PSEM, a obecnie chce być ponownie człowiekiem.
  Czy to możliwe ?

  Teraz to może mi obejścia popilnować - już poza Ustawą o Policji :))

 • distepfano

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy będzie strzał w głowę ?

  Takie teraz to na topie :))
  IDŹ NA CAŁOŚĆ - graj w rosyjską ruletkę, jak nie masz jaj !

 • mohel_z_lelowa

  0

  Moze byl ostatnim gojem na tak wysokim stanowisku.

 • socrates11

  0

  No ale Gazeto............................. Czyjej nagonki???

  "Rokita nie wytrzymał presji i nagonki, jakiej poddawani byli ostatnio podlegli mu funkcjonariusze"

 • bilu46

  0

  My , chłopcy z Camorry bardzo dziękujemy sitwie naszego Najdroższego Premiera i jego chłopców radarowców za rozpie.dolenie Polskiej /Policji . Hulaj dusza , piekła nie ma .

 • markusv

  0

  Taaa..... To tak samo jak w tej historyjce": Wchodzi dwoch byczkow po dwa metry wzrostu i po 140 kg wagi do mieszkania i pyta grzecznie: "kto tu sie ma powiesic"?

 • czarny-cezar2

  Oceniono 2 razy 0

  ...oceniany jako dobry policjant ...ble ble i otrzymał liczne ordery ble ble a może otrzymał ordery i dlatego był oceniany ...... czyli jak sokołosiu ? on też najpierw awanse a potem nieomylność w osądach a na prawdziwej interwencji to nie był a nawet nie wie o co kaman. generałem nie zostanie bo krzywde by sobie mógł zrobić ale jakaś zacna plcówka to już realne no ostatecznie minister HGW od czego ale coś się znajdzie

 • szeter

  0

  był mało dyspozycyjny ? nie rozumiał związku polityki z organami scigania w imię dobrze pojmowanego interesu publicznego ?

 • adam.m.211

  Oceniono 5 razy 1

  z jaka emeryturą odchodzi????ja pracuje juz 36 lat i z wyliczen wynika ,ze będę maiał 800zł emerytury a jesze 11 lat pracy mam przed soba!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje