Zamach? Wybuch? Schetyna: będziemy świadkami pisania kosmicznych scenariuszy

09.04.2013 10:00
- To jest czysta polityka. Rozumiem, że koncepcja zamachu odchodzi w polityczny niebyt, a teraz będzie koncepcja wybuchu? To jest absurdalne - mówił w radiu ZET Grzegorz Schetyna. Polityk PO stwierdził, że co roku w kwietniu będziemy świadkami pisania "kosmicznych scenariuszy".
Grzegorz Schetyna w Radiu ZET ostro skomentował wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat wybuchu na pokładzie prezydenckiego tupolewa i możliwości, że źródła inspiracji zamachu leżały w Polsce.

- To jest czysta polityka. Rozumiem, że koncepcja zamachu odchodzi w polityczny niebyt, a teraz będzie koncepcja wybuchu? To jest tak samo absurdalne, ale coś trzeba wymyślić, żeby zanegować opinię komisji Millera - mówił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Moniką Olejnik.

- Zbliża się rocznica katastrofy i będziemy teraz świadkami pisania i opowiadania najbardziej kosmicznych scenariuszy, które zwrócą uwagę - dodał. Zdaniem Schetyny liczba osób, które nie wykluczają hipotezy o zamachu, świadczy o skuteczności przekazu medialnego PiS. - To kłamstwo, powtarzane tyle razy, daje taki efekt. Musimy być cierpliwi. Prokuratorzy analizują różne warianty i brali pod uwagę możliwość zamachu. Musimy wytrzymać i poczekać na ostateczne ustalenia śledztwa - mówił polityk PO.

- Takie głosy będą się pojawiać zawsze w okolicach 10 kwietnia. To będzie kwietniowa codzienność - dodał. 

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • tekameka

  Oceniono 320 razy 188

  to PO co Rosjanie nakręcili ten film ?
  Tupolew lecący nad smoleńskim lasem nagle wybucha. Świadkowie opowiadają o rozrzuconych na odcinku pół kilometra szczątkach. Czy to kolejna rekonstrukcja zespołu Antoniego Macierewicza (65 l.)? Nie, to materiał rosyjskiej rządowej agencji informacyjnej RIA Novosti wyemitowany na świecie tuż po katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. Nie ma w nim ani słowa o brzozie!

  Materiał filmowy, który pokazuje m.in. symulację lotu prezydenckiego Tu-154, został wyprodukowany przez oficjalną rządową agencję informacyjną RIA Novosti w trzech wersjach językowych: rosyjskiej, niemieckiej i angielskiej. Posiada je parlamentarny zespół Antoniego Macierewicza wyjaśniający przyczyny katastrofy smoleńskiej. – Dotarliśmy do trzech filmów, które bardzo krótko po 10 kwietnia były emitowane na antenie, ale bardzo szybko z tej emisji zrezygnowano. I one pokazują przebieg wydarzeń, w których samolot zostaje zniszczony przez wybuch w powietrzu, ten wybuch jest pokazany – ujawnił Macierewicz w Radiu Maryja.

  Film rekonstruuje ostatnie chwile lotu polskiej maszyny. Nie pokazuje jednak zderzenia z brzozą. Nie ma w nim też mowy, by polski tupolew utracił skrzydło. Samolot eksploduje będąc jeszcze w powietrzu. Maszynę ogarnia pożar. Dopiero chwilę później zaczyna spadać i roztrzaskuje się o ziemię. W materiale RIA Novosti zawarto również wypowiedzi świadków. Według ich relacji, była tylko jedna próbę podejścia do lądowania. Mówią także, że mgła nie była wcale silna, a przed samą katastrofą słychać było huki i trzaski. Lot tupolewa określili jako „mało stabilny”.

  – Niemiecka i angielska wersja językowa materiału wskazują, że symulacje powstały po to, żeby pokazać je światowej opinii publicznej, ale Rosjanie szybko z tego zrezygnowali na rzecz wersji „o uderzeniu w pancerną brzozę” – ocenia Macierewicz. Materiał filmowy zostanie pokazany w środę 10 kwietnia wraz z kolejną częścią raportu sejmowego zespołu.

 • maretina

  Oceniono 79 razy 65

  Dziś rano oglądałam w tvn 24 wywiad Rymanowskiego z wdową po gen. Błasiku. Generalnie wyłonił się obraz idealnego żołnierza, dowódcy, którego teraz oczernia komisja. Mam tylko jedno pytanie do tej pani, czy wie, jaką funkcję pełnił jej mąż? Był szefem sił powietrznych w Polsce, a ta katastrofa (a wcześniej dramat CASY), była wynikiem min. "burdelu" jaki panował w specpułku i w całych siłach powietrznych. Gdyby po CASie coś się zmieniło, wówczas nie byłoby 10 kwietnia w smoleńsku a pani nie byłaby wdową. Niestety!

 • fakiba

  Oceniono 65 razy 53

  Jeżeli według Kaczyńskiego koncepcja zamachu powstała w Polsce to ja znam tylko jedną osobę która na tym zyskiwała czyli uchroniła partię przed rozpadem i o mały włos nie została prezydentem

 • xd-c

  Oceniono 63 razy 51

  Były wybuchy, samolot się rozpadał, a piloci ( na wysokości 100 m , poniżej której samolot nigdy nie zszedł) ze stoickim spokojem podawali sobie jakieś liczby. 40, 30, 20.... Obstawiali totolotka?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 59 razy 51

  Wybuch podobno nastąpił już po uderzeniu samolotu w glebę...tak na wszelki wypadek.
  Później jeszcze zaczajeni dokładnie obok miejsca katastrofy agenci KGB, obrócili samolot do góry kolami i dobili rannych.

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 46

  Jeśli chodzi o wymyślanie kosmicznych teorii to na Antka z zespołem zawsze można liczyć on ma takie wizje i odloty że niejeden ćpun o takich nawet nie śnił

 • chi_neng1

  Oceniono 43 razy 31

  Katastrofa smolenska niebawem stanie sie przemyslem smolenskim, na ktorym Kaczy Grod bedzie zbijal pieniadze potrzebne w celu obalenia rzadu i posadzenia lidera tego Grodu na piedestale.

 • papaleone

  Oceniono 33 razy 25

  Wiadomość z ostatniej chwili.
  Na targowisku w Moskwie pojawiła się nowa wersja wydarzeń w Smoleńsku.
  Pochodzi ona z bardzo poważnego źródła i kosztuje tylko 10 dolców.
  Przy zakupie musi być udowodniona przynależność do PiS.
  Puszka piwa gratis!!

 • endrju1521

  Oceniono 26 razy 18

  Czegoż można wymagać od ludzi,

  wychowanych i wyedukowanych na komiksach ? ? ? ? ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje