Trzy lata po katastrofie brak porządnego samolotu dla VIP-ów. "To pokazuje skalę niemocy państwa i tchórzostwa polityków"

Premier Tusk leci do Nigerii rejsowym samolotem. I to według historyka prof. Antoniego Dudka jest najbardziej bulwersujący aspekt tej wizyty. - Trzy lata po katastrofie smoleńskiej Rzeczpospolita Polska nie jest w stanie kupić porządnego samolotu dla władz. To pokazuje skalę niemocy państwa i tchórzostwa polityków - uważa gość TOK FM.
Zdaniem prof. Antoniego Dudka, znacznie bardziej bulwersujące od tego, że premier Tusk leci do Nigerii w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej jest to, że szef rządu poleci samolotem rejsowym. - Trzy lata po tej straszliwej katastrofie, Rzeczpospolita Polska nie jest w stanie kupić porządnego samolotu dla najwyższych władz państwowych. To rzecz przerażająca, która pokazuje skalę niemocy państwa i tchórzostwa polityków. Bo to że nie kupili porządnego samolotu nie wynika z ich skromności. Tylko ze strachu przed tabloidami i opinią publiczną - mówił historyk w "Poranku Radia TOK FM".

Przypomnijmy, że zaraz po katastrofie prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku zapowiadano, że rząd kupi nowy samolot dla ViP-ów. Skończyło się na wyczarterowaniu od LOT-u dwóch maszyn Embraer-175, które nie mogą latać na długich trasach.

Jaki ważny gość lata rejsowymi samolotami?

Premier powtarza, że wizyta w Nigerii jest wyjątkowo ważna. Nie tylko ze względu na to, że w tym najludniejszym kraju Afryki są duże złoża ropy naftowej i gazu. Nigeria ma być szansą dla polskiego biznesu. Dlatego razem z Donaldem Tuskiem w podróż wybierają się biznesmeni.

Ale według prof. Dudka z wielkich apetytów na polsko-nigeryjskie interesy może niewiele wyjść. Także dlatego, że nasza delegacja poleci samolotem rejsowym. - Przecież władze Nigerii patrzą na to, jakimi samolotami przylatują do nich przywódcy innych krajów. To już na starcie wizytówka danego kraju - podkreślał historyk w "Poranku Radia TOK FM".

Podczas wizyty w Nigerii Donald Tusk spotka się m.in. z prezydentem kraju, gubernatorami wszystkich prowincji i biznesmenami.

Więcej o:
Komentarze (24)
Trzy lata po katastrofie brak porządnego samolotu dla VIP-ów. "To pokazuje skalę niemocy państwa i tchórzostwa polityków"
Zaloguj się
 • atur22

  0

  A czy pan wie ze rzad Wielkej Brytani taz lata rejsowymi samolotami?? Nie ma rzadowego;-0 A po co?? I pociagami tez jezdza bo widze czesto politykow a to na King Cross a to na Euston w Londynie... nie potrzebny na zaden samolot...

 • ergosumek

  Oceniono 5 razy 1

  Żeby wozić dupę do Brukseli to i embrajer za dobry.

  A jak raz na parę lat przeleci sie rejsowym, to mu korona z głowy nie spadnie.

  A tak nawiasem mówiąc, to Obama w dniu rocznicy ataku na World Trade Center nie leci do Gabonu, tylko uczestniczy w uroczystościach...

  Ale Obama nie ma czego sie wstydzić, jego nie wygwizdają, nie wybuczą...

 • q3000

  Oceniono 6 razy 2

  A w którą rocznicę katastrofy premier Tusk może lecieć do Nigerii ???? Czy o tym jak długo mamy się
  umartwiać ma decydować taki histeryk ( nie mylić z historykiem) jak Dudek ????????

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 1

  Sz.P. Dudek,
  Tusk dał Sikorskiemu 350 mln na przewał kupna bez przetargu samolotu dla VIPów, Embraraer.

  Eksperci lotniczy ostrzegali Sikorskiego jeszcze za czasów, jak on służył Kaczyńskiemu, ze ten samolot nie jest właściwy dla ViP. I Kaczyński nie pozwolił mu na ten przewał, stad wzięło się Radkowe "dorżnąć watahę".

  Skłonności samobójcze elity III RP są znane, min. gleba geniuszy w Smoleńsku i już po niej zmuszanie załóg samolotów, przez Tuska, Sikorskiego i hr. Komorowskiego, to łamania prawa lotniczego.

  Skoro dobry premie Tusk wywalił w błoto 350 mln, to teraz niech jeździ rowerem albo do następnej gleby.
  Znicze na wszelki wypadek trzymam gotowe w domu

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 5

  A kto miałby pilotować ?
  Samolot wbrew swojej nazwie nie chce jeszcze sam latać.
  Znowu może powinni się tym zająć wojskowi kamikadze, latający od przypadku do przypadku...aby nie powiedzieć wypadku ?

 • vulcan767321

  Oceniono 7 razy -5

  NIECH PŁEMIEŁ SŁOŃCE PERU KUPI SOBIE MOTOLOTNIE!!!!!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 2

  "Trzy lata po katastrofie i brak porządnego samolotu dla VIP-ów."
  ==================================================
  Idealne dla VIP-ów by były Dreamliner'y. Stałyby sobie spokojnie na lotnisku i obaw o jakieś katastrofy by nie było.

 • maradona1986

  Oceniono 6 razy -4

  NIECH NA PIESZO ZAPIER..

  JA TE NIEROBY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX