Dwójka turystów odnaleziona. Zgłosili się na komisariat

09.04.2013 09:34
Karkonosze

Karkonosze (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta)

Dwie osoby, które w poniedziałek w południe wyruszyły w góry w okolicach Karpacza, do późnego wtorkowego poranka nie dawali znaku życia. Przez kilka godzin szukała ich Grupa Karkonoska GOPR. Wreszcie sami zgłosili się na komisariat policji.
Kobiety i mężczyzny szukali we wtorek od rana ratownicy z Grupy Karkonoskiej GOPR. Para opuściła pensjonat w Przesiece koło Karpacza w poniedziałek w południe i nie wróciła na noc. Służby powiadomiła właścicielka domu wczasowego.

Turyści dwa dni temu przyjechali z Gryfina, a ich rzeczy zostały w pokoju. Ratownicy przeszukali niższe partie gór i zaczęli przeczesywać wyższe, gdzie panują typowo zimowe warunki. Wtedy, przed godz. 11, para zgłosiła się na komisariat. - Okazało się, że źle obliczyli czas wędrówki i musieli przenocować w Szklarskiej Porębie. Dziś zgłosili się tam na policję, by powiadomić o tym, że są cali i zdrowi - mówi Olaf Grębowicz, naczelnik GOPR.

Komentarze (40)
Dwójka turystów odnaleziona. Zgłosili się na komisariat
Zaloguj się
 • piotr.kowianin

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy w końcu nasz dzielny sejm wprowadzi obowiązkowe ubezpieczenie górskie, z którego będą pokrywane poszukiwania takich matołów?

 • janmilion

  0

  ... Dwójka turystów odnaleziona. Zgłosili się na komisariat ...
  Czyli nie odnaleziona, tylko się odnalazła! Nie robi tekst powyższy różnicy Pan(i)e mgosz? No to gratulacje dla nauczyciela języka polskiego, Pani(e) "dziennikarzu"!

 • czarny-cezar2

  Oceniono 2 razy 0

  chwała im za krok w stronę ludzkich odruchów odpowiedzialności cywilnej, antycypuje ,że zadzwonić wcześniej nie mogli ?ale nie wymagajmy zbyt wiele byli zajęci ......Jest O.K

 • pavb

  Oceniono 29 razy -9

  Czy kiedyś w tym kraju zacznie obowiązywać zasada "Volenti non fit iniuria" czyli "Chcącemu nie dzieje się krzywda". Jeśli mam ochotę pójść gdziekolwiek to jest to moja wola i żaden właściciel pensjonatu, czy milicjant ma g.wno do tego i nie musi mnie szukać.

 • xsawer

  Oceniono 24 razy 16

  "Dwie osoby(...)nie dawali znaku życia"

  Tak pisze elyta polskiego dziennikarstwa.

 • marsyas

  Oceniono 16 razy 8

  Dwoje ludzi po prostu chciało ze sobą spędzić romantyczną wiosenną noc pod chmurką na łonie natury.

 • piterek91

  Oceniono 30 razy 20

  Ostatnio będąc na nartach doświadczyłem jak łatwo można stracić orientację. Mimo, że jeździłem trasą kilkanaście razy, przez to, że była straszna mgła nie wiedziałem gdzie mam jechać. Ostatecznie wyleciałem z trasy, a jak wstałem nie miałem pojęcia, w którą stronę mam iść, żeby wrócić na stok. Z górami nie ma żartów!!

 • listekklonu

  Oceniono 27 razy 19

  Całe szczęście, ze się znaleźli!

 • hare-hare

  Oceniono 36 razy -14

  no nie,jestem rozczarowany,a tak dobrze się zapowiadało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje