Kalisz: Mam dużo propozycji od partii. Czuję się dowartościowany

08.04.2013 18:56
- Miałem propozycje ze wszystkich stron sceny politycznej - powiedział Ryszard Kalisz w "Tak jest", odpowiadając na pytanie o to, czym mógłby zająć się po wykluczeniu z SLD. - Z PO to było już dużo wcześniej, rozmawiał ze mną też Janusz Piechociński. Propozycji mam bardzo dużo, czuję się pod tym względem bardzo dowartościowany - dodał.
- Na razie będę się delektował byciem bezpartyjnym, niezależnym posłem - powiedział na antenie TVN24 Ryszard Kalisz, który został dziś decyzją sądu partyjnego usunięty z szeregów SLD. Polityk zaznaczył, że ma bardzo wiele propozycji dołączenia do innych ugrupowań "ze wszystkich stron sceny politycznej". Wymienia m.in. PO oraz PSL, ale podkreśla, że póki co nie zamierza podejmować decyzji o wstąpieniu do jakiejkolwiek partii.

Jakie zatem będzie teraz miejsce Ryszarda Kalisza w polityce? Poseł zapowiada, że dalej zamierza tworzyć "wspólną lewicową obywatelską listę do Europarlamentu". - Będę prowadził rozmowy dotyczące Europy Plus - zapowiedział. - A co będzie dalej z nią i z moim udziałem, dowiemy się za dwa tygodnie - dodał.

Ryszard Kalisz nie ukrywa jednak, że jest w pewnym stopniu rozgoryczony decyzją sądu partyjnego. - 14 lat daje się twarz, wiedzę, umiejętności, przeprowadza się wiele procesów politycznych, reprezentuje partię w UE, a później ta partia mówi, że "ty w ogóle jesteś samo zło" - żalił się w "Tak jest". - No to jak ma mi nie być przykro - dodał.

Zobacz także
Komentarze (99)
Zaloguj się
 • color.one

  Oceniono 156 razy 118

  no fajnie... nie wazne przekonania ani odeologia, wazne aby utrzymac sie przy korycie - takie jest wlasnie oblicze 460 poslow w tym zalosnym sejmie...

 • aekielski

  Oceniono 101 razy 93

  Propozycje dla Kalisza ze wszystkich partii to tylko dowód na to, że partie te swoje ideologie mają w dupie. Dla całej tej zbieraniny motywem przewodnim jest władza i forsa.

 • kjurek65

  Oceniono 115 razy 53

  Ciekawe Rysiu, gdzie (w której partii) serwują najlepszy kawior? Tam właśnie pójdziesz, jak cała kawiorowa lewica.

 • szlaban21

  Oceniono 54 razy 44

  Panie Ryszardzie ja też się czułem dowartościowany ale tylko do dnia 11.04.2012 kiedy to obejrzałem relację z posiedzenia Komisji Ustawodawczej dot. m.in. zaopiniowania dla Marszałka Sejmu – w trybie art. 121 ust. 2 regulaminu Sejmu - sprawy zawisłej przed Trybunałem Konstytucyjnym o sygn. akt:, - K 9/11 w sprawie waloryzacji mojej emerytury.
  to co pokazaliście w trakcie tej komisji / jak też ciężko pracowaliście / dało mi pogląd ,że wszyscy jesteście z tej samej partii i najlepiej jak byście nie otwierali więcej ust...
  a europarlament niech Pan sobie wybije już z głowy to będzie mniej bolało...

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 63 razy 37

  no prościej to już pan posioł nie mógł wyrazić komunikatu - "jestem sprzedajna prostytutka polityczną. pójdę tak gdzie mi dadzą więcej".

 • konto.do.komentarzy

  Oceniono 65 razy 33

  PO, PSL. Prawdziwie ideowe formacje. Idee TKM wcielają nad wyraz skutecznie. Rysiu będzie pasować.

 • reali-sta1

  Oceniono 72 razy 32

  Kalisz - samochwała. Taki nadęty rubaszny stary cwaniak. Ciekawe w jaki sposób zarabia swoje miliony na bardzo dostatnie, obfite i tłuste życie. Może Palikot go poinstruował. Ciekawe, że taki bardzo dobry polityk, a kilka lat temu minister sprawiedliwości, a zbłaźnił się w sprawie Olewnika. Dostał kopa więc ozdobił swój bardzo tłusty wizerunek w fałszywy uśmiech. Z gęby pasuje do Grodzkiej - ostatnio często się fotografują razem. Może coś z tego będzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje