Ryszard Kalisz wykluczony z SLD. Czyta decyzję partii i chichocze. ''Zaczynam nowe życie''

08.04.2013 15:19
Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Ryszard Kalisz został wykluczony z SLD za pracę "na rzecz innego ugrupowania politycznego, którego trzonem jest Ruch Palikota" - zdecydował sąd partyjny. Kalisz nie będzie się odwoływał od tej decyzji. Jak powiedział, "rozpoczyna nowe życie pod każdym politycznym względem".
Kalisz sam odczytał na briefingu prasowym decyzję sądu partyjnego. Uzasadniono ją m.in. zaangażowaniem posła w konkurencyjny dla SLD projekt polityczny. - Działanie na rzecz inicjatywy, której celem jest stworzenie konkurencyjnego wobec SLD projektu politycznego, jest sprzeczne ze (...) statutem SLD, natomiast publiczne wypowiedzi podważające zaufanie do SLD naruszają dobre imię partii - cytował Kalisz uzasadnienie sądu.

Polityk powiedział, że przyjmuje tę decyzję do wiadomości, nie będzie się odwoływał i rozpoczyna nowe życie "pod każdym politycznym względem". Zwracając się do dziennikarzy, powiedział: "Jeszcze w kwietniu dowiecie się szczegółów". - Życie niesie niespodzianki, kiedyś myślałem, że będę członkiem SLD po wsze czasy, okazało się, że Sojusz się zmienił, a Ryszard Kalisz się nie zmienił, w związku z tym Sojusz postanowił mnie wykluczyć - mówił polityk.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka SLD. Było to następstwo jego zaangażowania się w projekt Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem.

"Kalisz był ambasadorem Kwaśniewskiego"

Europosłanka SLD Joanna Senyszyn, reprezentująca zarząd krajowy SLD na posiedzeniu sądu partyjnego, po jego zakończeniu powiedziała dziennikarzom, że Kalisz od dłuższego czasu pracował na rzecz innego ugrupowania politycznego, którego trzonem jest Ruch Palikota. - SLD jest poważną partią, która nie może pozwolić na to, by jej członkowie byli nielojalni, działali na rzecz innych ugrupowań - mówiła.

- Ryszard Kalisz był ambasadorem Aleksandra Kwaśniewskiego przy SLD, i to nas nawet cieszyło (...), ale kiedy zaczął być również ambasadorem Ruchu Palikota, to już na to partia nie mogła pozwolić - powiedziała. Jej zdaniem Kalisz nie działał od dawna na rzecz SLD, "wybrał Janusza Palikota".

Senyszyn zaznaczyła, że "jeśli jacyś działacze uznają, że SLD nie jest dla nich wartością i zechcą odejść razem z Ryszardem Kaliszem, to oczywiście tak się stanie". - Nikogo nie będziemy trzymać na siłę - dodała.

Zobacz także
Komentarze (180)
Ryszard Kalisz wykluczony z SLD. Czyta decyzję partii i chichocze. ''Zaczynam nowe życie''
Zaloguj się
 • mkuu10

  0

  Dobrze się stało :)

 • bigen15

  0

  Trudne to było ale bardzo dobre działanie

 • maku3337

  0

  Jestem przekonany że to sluszna decyzja

 • matek1012

  0

  Tak, właśnie o to chodzi

 • matek1012

  0

  Takie działanie mi się podobają

 • matek1012

  Oceniono 1 raz 1

  Super sprawa

 • lokin18

  Oceniono 1 raz 1

  Słuszna, bardzo długo oczekiwana decyzja

 • klov13

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobrze się stało, celebryci nie powinni istnieć w polityce.

 • drobi19

  Oceniono 1 raz 1

  Usunięcie z SLD Kalisza jest decyzją słuszną, poradzą sobie bez niego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje