Na Wiśle zatonął kuter. Strażacy wciąż szukają mężczyzny

W Wiśle na Zawadach utonął kuter

W Wiśle na Zawadach utonął kuter (Fot. Dariusz Borowicz)

Na Wiśle na wysokości południowej granicy Warszawy zatonął kuter pracujący przy obsłudze pogłębiarki. Do wieczora trwała akcja poszukiwawcza zaginionego członka załogi. Strażakom i policji nie udało się jednak go odnaleźć. Akcja jest kontynuowana we wtorek..
Kuter zatonął w poniedziałek około godz. 8 w pobliżu Wału Zawadowskiego i ul. Prętowej, tuż przy granicy Warszawy w Wilanowie. Jedna osoba z załogi zdołała się uratować. Na widok tonącego kutra na ratunek łodzią wiosłową ruszył jeden z pracowników piaskarni, który był na brzegu. Wyciągnięty z wody mężczyzna był mocno wyziębiony, trafił do szpitala.

Wciąż nie udało się odnaleźć drugiego członka załogi. Od rana na miejscu wypadku trwała akcja poszukiwawcza, wezwano specjalistyczną jednostkę płetwonurków stacjonującą przy ul. Modlińskiej. - Warunki są bardzo trudne. Wisła szybko przybiera - mówił asp. szt. Paweł Brzeziński z komisariatu rzecznego. Wieczorem poszukiwania zostały przerwane. - Poszukiwania w dniu dzisiejszym zostały zakończone. Ciała nie odnaleziono - powiedział Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji. - Rano wznowimy przeczesywanie brzegów - dodał.

Wisła przybiera

Kuter był jednostką pomocniczą pogłębiarki pracującej na potrzeby pobliskiej piaskarni. To model KH 200 o długości 8 metrów. Wciąż nie udało się go zlokalizować. Wisła w niektórych miejscach ma głębokość kilku metrów, miejscami przy dnie prąd jest bardzo silny i może przemieścić kuter nawet o setki metrów.

Nie wiadomo, jakie były przyczyny wypadku. Ich wyjaśnianiem zajmą się policja i pracownicy Urzędu Żeglugi Śródlądowej, którzy są na miejscu.

Wiślany wodowskaz w Porcie Praskim wskazywał w poniedziałek 345 cm. W ciągu doby przybyło 38 cm. Drugi stołeczny wodowskaz znajduje się właśnie w Wilanowie. Według jego pomiaru przybyło 45 cm wody. Poziom wody będzie wzrastał też w następnych dniach. Stan alarmowy to 650 cm.

Zobacz także
  • W Wiśle na Zawadach utonął kuter Na Wiśle zatonął kuter. Strażacy wciąż szukają mężczyzny
  • Letnia noc przed klubem Warszawa Powiśle - czerwiec 2013 Idzie wiosna, wraca problem ciszy i hałasu w mieście
  • Remont nadwiślańskich nabrzeży rozpoczął się od rozbiórki starego bulwaru. W lutym maszyny kruszyły beton na wysokości Mariensztatu, teraz pracują na wysokości Zamku Królewskiego Rozpruli bulwar na Podzamczu. Trwa remont [ZDJĘCIA]
Skomentuj:
Na Wiśle zatonął kuter. Strażacy wciąż szukają mężczyzny
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje