Femen półnago przed Angelą Merkel i Władimirem Putinem

08.04.2013 12:21
Aktywistki Femenu wdarły się na wystawę w Hanowerze, na której byli przywódcy Rosji i Niemiec Władimir Putin i Angela Merkel. Półnagie krzyczały "Fuck You dictator". Goście wystawy byli całkowicie zaskoczeni.
Podczas gdy Merkel i Putin oglądali stoisko firmy Volkswagen, aktywistki Femenu, które znajdowały się wśród dziennikarzy, przedarły się przez ogrodzenie i rozebrały się do pasa. Półnagie stanęły przed przywódcami Rosji i Niemiec, a także grupą dyplomatów, krzyczały "Fuck You dictator". Działaczki zostały wyprowadzone przez ochronę. Po incydencie także Putin i Merkel opuścili wystawę.

"Putin nieskazitelnym dyktatorem"

Wczoraj kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin otworzyli Międzynarodowe Targi Przemysłowe. Merkel opowiedziała się za nieskrępowaną działalnością NGOs. Także wczoraj kilkaset osób protestowało przeciwko polityce Putina.

Merkel powiedziała, że otwarte społeczeństwo jest gwarantem dobrobytu. - Jesteśmy przekonani, że warunkiem (dobrobytu) jest wolne społeczeństwo obywatelskie - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu podczas ceremonii otwarcia targów. Zaapelowała do Putina, by "dał szansę" organizacjom pozarządowym, które są "awangardą innowacji".

Przed wejściem na teren targów w stolicy Dolnej Saksonii zgromadziło się około 350 demonstrantów - podała agencja dpa. - Zostawcie NGOs w spokoju" i "Stop politycznemu terrorowi" oraz "Putin nieskazitelnym dyktatorem" - głosiły napisy na transparentach niesionych przez uczestników protestu.

Stosunki między Niemcami i Rosją rozwijają się pomyślnie

To ostatnie hasło nawiązywało do wypowiedzi kanclerza Gerharda Schroedera, który w czasie swego urzędowania (1998 - 2005) nazwał Putina "nieskazitelnym demokratą".

Rosja jest w tym roku krajem partnerskim międzynarodowej imprezy, uważanej za największe na świecie spotkanie przedstawicieli branży przemysłowej. Uczestniczy w niej ponad 6 500 wystawców z 62 krajów, w tym 176 z Rosji. Najwięcej wystawców przyjechało z Chin - 734. Stosunki gospodarcze między Niemcami i Rosją rozwijają się pomyślnie - wymiana handlowa przekroczyła w zeszłym roku 80 mld euro i była o 6,9 proc. większa niż w 2011 roku. Niemiecki eksport do Rosji wzrósł o ponad 10 proc. Rosja zainwestowała w Niemczech 8 mld euro, Niemcy w Rosji aż 28 mld.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (115)
Zaloguj się
 • man_sd200

  Oceniono 206 razy 178

  Jakby ktoś nie umiał odczytać napisu na plecach aktywistki: IDI NA CH*UJ PUTIN. Myślę, że nie wymaga tłumaczenia :)

 • jokemaker

  Oceniono 186 razy 166

  Czy siwiejący pan na ostatnim zdjęciu nie postanowił przypadkiem skorzystać z okazji?

 • bruna5

  Oceniono 159 razy 141

  Mina Putina - bezcenna :)

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 104 razy 84

  ochrona się nie popisała... A jakby zaczęły strzelać z obnażonych piersi ? Był nawet taki film Naga Broń, czy jakoś tak ...

 • mjs05

  Oceniono 88 razy 76

  Po minie Putina widać, że pozytywnie ustosunkował się do propozycji dziewczyn ("fuck you dictator" ).

 • wielebnyelvis

  Oceniono 93 razy 73

  Putin i tak ma szczęście bo mogła sie przed nim rozebrać Sobecka z Gargas

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje