Femen półnago przed Angelą Merkel i Władimirem Putinem

08.04.2013 12:21
Femen półnago przed Angelą Merkel

Femen półnago przed Angelą Merkel (www.facebook.com/Femen.UA)

Aktywistki Femenu wdarły się na wystawę w Hanowerze, na której byli przywódcy Rosji i Niemiec Władimir Putin i Angela Merkel. Półnagie krzyczały "Fuck You dictator". Goście wystawy byli całkowicie zaskoczeni.
Podczas gdy Merkel i Putin oglądali stoisko firmy Volkswagen, aktywistki Femenu, które znajdowały się wśród dziennikarzy, przedarły się przez ogrodzenie i rozebrały się do pasa. Półnagie stanęły przed przywódcami Rosji i Niemiec, a także grupą dyplomatów, krzyczały "Fuck You dictator". Działaczki zostały wyprowadzone przez ochronę. Po incydencie także Putin i Merkel opuścili wystawę.

"Putin nieskazitelnym dyktatorem"

Wczoraj kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin otworzyli Międzynarodowe Targi Przemysłowe. Merkel opowiedziała się za nieskrępowaną działalnością NGOs. Także wczoraj kilkaset osób protestowało przeciwko polityce Putina.

Merkel powiedziała, że otwarte społeczeństwo jest gwarantem dobrobytu. - Jesteśmy przekonani, że warunkiem (dobrobytu) jest wolne społeczeństwo obywatelskie - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu podczas ceremonii otwarcia targów. Zaapelowała do Putina, by "dał szansę" organizacjom pozarządowym, które są "awangardą innowacji".

Przed wejściem na teren targów w stolicy Dolnej Saksonii zgromadziło się około 350 demonstrantów - podała agencja dpa. - Zostawcie NGOs w spokoju" i "Stop politycznemu terrorowi" oraz "Putin nieskazitelnym dyktatorem" - głosiły napisy na transparentach niesionych przez uczestników protestu.

Stosunki między Niemcami i Rosją rozwijają się pomyślnie

To ostatnie hasło nawiązywało do wypowiedzi kanclerza Gerharda Schroedera, który w czasie swego urzędowania (1998 - 2005) nazwał Putina "nieskazitelnym demokratą".

Rosja jest w tym roku krajem partnerskim międzynarodowej imprezy, uważanej za największe na świecie spotkanie przedstawicieli branży przemysłowej. Uczestniczy w niej ponad 6 500 wystawców z 62 krajów, w tym 176 z Rosji. Najwięcej wystawców przyjechało z Chin - 734. Stosunki gospodarcze między Niemcami i Rosją rozwijają się pomyślnie - wymiana handlowa przekroczyła w zeszłym roku 80 mld euro i była o 6,9 proc. większa niż w 2011 roku. Niemiecki eksport do Rosji wzrósł o ponad 10 proc. Rosja zainwestowała w Niemczech 8 mld euro, Niemcy w Rosji aż 28 mld.

Zobacz także
Komentarze (115)
Femen półnago przed Angelą Merkel i Władimirem Putinem
Zaloguj się
 • rafnal

  0

  Gdyby każdy grabieżca łupów wojennych musiał oddać to co złupił to wszystkie muzea byłyby puste (bo w prywatnych sejfach) .... począwszy od starożytnych Egipcjan, Persów, Rzymian....

 • admjb

  0

  Rzecz wymagała wielkiej odwagi, brawo dla tych dziewczyn

 • red.kris

  0

  i jeszcze LOL :" Aktywistki ze skandalizującej grupy FEMEN przeprowadziły akcję przy ołtarzu w Notre Dame, gdzie wczoraj na znak protestu przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych popełnił samobójstwo pisarz i eseista Dominique Venner.

  Na piersi aktywistki, która trzymała w rękach pistolet, widniał napis: „Faszyzmie, pal się w piekle”, a na plecach – In Gay we trust.

  FEMEN wezwały społeczeństwo do „potępienia amoralnego postępku zwariowanego dziada” :))))

 • red.kris

  Oceniono 1 raz 1

  a jeszcze tu, w gazeta.pl nie napisano, iż rozebrały się przed, sorry za słowo, Franciszkiem???? LOL

 • elgrandekukaracha

  0

  Jakaś lipa, to każdy może sobie podejść do tak wysokich rangą polityków i pokazać cycki?!! Może następnym razem warto by było pokazać granat.... Jakaś Femenpropaganda!

 • bodek82

  Oceniono 2 razy 2

  a ten gość z 9 fotki wyraźnie ją molestuje.

 • pag777

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mogę uwierzyć - zamazali cycki!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 0

  Femen to jedne z najdroższych striptizerek na świecie, każda za pokazanie swych niestety niezbyt efektownych piersi "kasuje" 400euro. Co do samego protestu wszystko im jedno przeciw czemu mają protestować ważne aby przelew przyszedł na czas.

 • plorg

  Oceniono 2 razy 0

  Obsesje maniakalne się leczy, a nie publikuje na pierwszych stronach.
  Taki ekshibicjonizm to poważne zaburzenie psychiczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje