Piechociński wiedział o podpisywaniu memorandum gazowego? Jest notatka

08.04.2013 12:04
Janusz Piechociński

Janusz Piechociński (Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)

Wicepremier Janusz Piechociński mija się z prawdą, gdy mówi, że nic nie wiedział o podpisywaniu w Petersburgu memorandum gazowego - informuje Radio Zet, które dotarło do dokumentu przeczącego jego słowom. 
Jak informuje Radio Zet, jest to notatka sporządzona przez szefa EuropolGazu Mirosława Dobruta i dotyczy spotkania z premierem Piechocińskim.

Dobrut pisze: "3 kwietnia w godzinach porannych zostałem przyjęty w Ministerstwie Gospodarki przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Poinformowałem Pana Premiera o propozycji Gazpromu odnośnie tzw. Projektu Jamał - Europa - 2, a także o zamiarze podpisania w Sankt Petersburgu Memorandum o wzajemnym zrozumieniu dotyczącego oceny, na etapie przedinwestycyjnym, możliwości realizacji gazociągu z Białorusi przez Polskę w kierunku Słowacji".

Memorandum zostało podpisane dzień później, jeszcze przed spotkaniem wicepremiera Piechocińskiego z szefem Gazpromu. Jak ustaliło Radio Zet, notatka została sporządzona w piątek na życzenie prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Grażyny Piotrowskiej-Oliwy. Po tym, gdy informacje o memorandum ujrzały światło dzienne, zażądała ona wyjaśnień.

Piechociński: Ujawnić instrukcję, jaką otrzymałem od rządu

W sobotę Piechociński powiedział, że chce ujawnienia instrukcji, jaką otrzymał od rządu przed rozmowami z kierownictwem Gazpromu o propozycji budowy gazociągu Jamał II. Nie odpowiedział na pytanie, czy wiedział o memorandum w tej sprawie, podpisanym przez EuRoPol Gaz i Gazprom. - Jeśli będę miał zgodę kierownictwa rządu, ujawnię instrukcję - zapewnia szef PSL.

- Myślę, że [instrukcja] pokaże, z jaką determinacją rząd Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego kładzie nacisk na kwestię bezpieczeństwa, suwerenności energetycznej, na realizację bardzo ambitnych planów wzmocnienia naszego potencjału i poszerzenia krajowego wydobycia energii - powiedział Piechociński na nocnej konferencji prasowej tuż po powrocie z Sankt Petersburga.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • folwark_polski

  Oceniono 129 razy 105

  wsiowe buractwo niech spier...a na pola gnój rozrzucać, won PSLowski gang od rządzenia

 • dziadekjam

  Oceniono 76 razy 66

  Piechociński ma tyle do zapamiętania, komu, jaką fuchę i za ile załatwić, to i nic dziwnego, że mu taka pierdoła jak ruski rurociąg wyleciała z głowy...

 • matyldas1234

  Oceniono 82 razy 66

  Donku..
  jeśli na prezeskę PGNiG bierze się osobę, za którą stoi mniej lub bardziej formalnie PSL, to chyba nie ma zdziwienia, że kręcą jakieś lody za Twoimi plecami...
  pamiętaj starą zasadę- "chroń mnie Boże przed przyjaciółmi ( koalicjantami )- z wrogami sam sobie poradzę"...

 • thegosc

  Oceniono 65 razy 57

  Peeselowcom nie wystarczy rozkradanie kraju teraz jeszcze chcą go sprzedać. Powinni oficjalnie wpisać do statutu że przyjmują tylko kuwry i złodziei to będzie można nazywać członków tej partii po imieniu bez narażania się na proces.

 • zwid

  Oceniono 34 razy 30

  Oto mały ale ambitny gnojek knuje sobie intrygi.
  Chce zrobić z Gazpromem interesy porównywalne z Pawlakiem?!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 30 razy 26

  "mija się z prawdą" - po co takie eufemizmy? Wicepremier po prostu KŁAMIE.

  Platfusy nie wyciągnęły wniosków z rządów koalicji SLD-PSL, gdy chłopki-gumioki kręciły lody, robiły wszystkich w bambuko, a później się wypięły, gdy grunt się pod nogami palił.

 • tacx

  Oceniono 22 razy 22

  Wiejskie cwaniaki spod Konstancina dorobią się niedługo posiedzenia przed Trybunałem Stanu. Jeśli rzeczywiscie Piechociński wiedział o takim memorandum i o pracach nad tym przedsięwzieciem a nei wiedział tego Tusk to sorryy.... To się nadaje nei tylko do kabaretu ale właśnie przed trybunał. Z Pawlakiem na pierwszym miejscu. PSLod lat zachowuje się jak radziecki agent wpływu w III rp

 • klarneta8

  Oceniono 24 razy 18

  PIECHOCINSKI, robi p. premiera w ''konia''. To celebyta, duzo gada, traci sie, prze na szklo i tyle. Ludzie Pawlaka w cichosci go wykanczaja, a przy okazji PO i premiera Tuska. Spotkania z PJN, z KOWALEM, pozwalaja pyskowac Kowalowi w programach TVP- info I TVN24- ''Jeden na jeden,'' na premiera.Warto przeczytac, to sie dowiecie co warte jest PSL.Zerwac z nimi koalicje, bo oni do tego daza, rozdac fachowcom ''biurka'' ludziom madrym, to zobaczycie co sie bedzie dzialo z ta partia OBROTOWA,ktora gra na kilka frontow, bo moze sie przydac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje