Piechociński wiedział o podpisywaniu memorandum gazowego? Jest notatka

Wicepremier Janusz Piechociński mija się z prawdą, gdy mówi, że nic nie wiedział o podpisywaniu w Petersburgu memorandum gazowego - informuje Radio Zet, które dotarło do dokumentu przeczącego jego słowom. 
Jak informuje Radio Zet, jest to notatka sporządzona przez szefa EuropolGazu Mirosława Dobruta i dotyczy spotkania z premierem Piechocińskim.

Dobrut pisze: "3 kwietnia w godzinach porannych zostałem przyjęty w Ministerstwie Gospodarki przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Poinformowałem Pana Premiera o propozycji Gazpromu odnośnie tzw. Projektu Jamał - Europa - 2, a także o zamiarze podpisania w Sankt Petersburgu Memorandum o wzajemnym zrozumieniu dotyczącego oceny, na etapie przedinwestycyjnym, możliwości realizacji gazociągu z Białorusi przez Polskę w kierunku Słowacji".

Memorandum zostało podpisane dzień później, jeszcze przed spotkaniem wicepremiera Piechocińskiego z szefem Gazpromu. Jak ustaliło Radio Zet, notatka została sporządzona w piątek na życzenie prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Grażyny Piotrowskiej-Oliwy. Po tym, gdy informacje o memorandum ujrzały światło dzienne, zażądała ona wyjaśnień.

Piechociński: Ujawnić instrukcję, jaką otrzymałem od rządu

W sobotę Piechociński powiedział, że chce ujawnienia instrukcji, jaką otrzymał od rządu przed rozmowami z kierownictwem Gazpromu o propozycji budowy gazociągu Jamał II. Nie odpowiedział na pytanie, czy wiedział o memorandum w tej sprawie, podpisanym przez EuRoPol Gaz i Gazprom. - Jeśli będę miał zgodę kierownictwa rządu, ujawnię instrukcję - zapewnia szef PSL.

- Myślę, że [instrukcja] pokaże, z jaką determinacją rząd Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego kładzie nacisk na kwestię bezpieczeństwa, suwerenności energetycznej, na realizację bardzo ambitnych planów wzmocnienia naszego potencjału i poszerzenia krajowego wydobycia energii - powiedział Piechociński na nocnej konferencji prasowej tuż po powrocie z Sankt Petersburga.

Zobacz także
 • Druga nitka gazociągu jamalskiego? "Rosja testuje polską opinię publiczną"
Komentarze (55)
Piechociński wiedział o podpisywaniu memorandum gazowego? Jest notatka
Zaloguj się
 • klan_fan

  0

  Niekompetentny człowiek. W dodatku płacimy za jego loty...przyloty...odloty.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz -1

  Piechociński to chadziaj i burak na polityce to się wogóle nie zna ,zresztą Tusk też się nie zna,jak i cała PO, co innego Jarosław Kaczyński i PIS oni jedyni którzy w tych czasach potrafią rządzić ,i dlatego powinni jak najszybciej dojść do władzy w Polsce bo inaczej to Polska zginie.

 • klarneta8

  Oceniono 1 raz 1

  Piechocinski z KOWALEM,a KOWAL rez z KALISZEM- razem zbuduja EUROPE+? Teraz KOWALOWI ''lewactwo'' nie przeszkadza?

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz -1

  Hoffman kiedys powiedzial, chlopy do Warszawy przyjechaly i zglupialy. I zglupialy.

 • omnadren_polfa

  Oceniono 4 razy 0

  Znowu to PSL- owe złodziejstwo kłamie.Cała Polska płaci za nierobów rolników KRUS, dostają dotacje EU a ceny sola lepsze niz w Niemczech.
  Przedstawiciele tego wiejskiego bydła wynegocjowali najgorszy kontrakt z Gaspromem w historii Europy,obsadzili całymi rodzinami spółki skarbu państwa a jak wyjada na zachód to przynoszą wstyd Polsce bo chamstwo nie zna manier nie mówiąc już o jez .obcych.Do tego ziemie kupują na preferencyjnych warunkach.

 • beckett7

  0

  Wygląda to na akcję pacyfikacyjną wobec koalicjanta. Piechociński jest zagrożeniem, prawda? PiS jest zagrożeniem. I generalnie Polacy w swojej masie są zagrożeniem, gdy chcą referendum w sprawie Jowów, Euro czy 6latków w szkołach. Prawda, Gazeto?

 • red-akcja

  Oceniono 6 razy -2

  Interesy Rosji w Polsce zabezpieczane są znakomicie. Lemingi-krasnoarmiejce aż podskakuja ze szczęścia.
  W Niemczech umowę o rurze bałtyckiej, Schroeder podpisał w tajemnicy na dzień przed koncem swego urzedowania. W Polsce nawet nie muszą się tajniaczyć, lemingi-krasnoarmiejce pomogą.
  Rosja chce storpedować rozwój polskiego górnictwa gazowe i wydobycia wegla kamiennego w okolicach Chełma. Uzalezniajac nas od swojego gazu, uzalezni tez politycznie. Lemingi juz sie cieszą.

 • sstepniewski

  Oceniono 4 razy 2

  O co to cale zamieszanie??? Memorandum albo list intencyjny nalezy podpisac - bo oznacza on tylko tyle - dziekujemy za propozycje, zastanowimy sie nad nia - odrzucenie podpisania oznacza - pocalujcie nas w ...., nie wiemy dokladnie o co chodzi, ale mamy was gdzies - moze krytykujace dupki sie zastanowia co wlasciwie krytykuja??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje