Mamy wiosnę? Czeka nas deszcz i deszcz ze śniegiem

W południowej Polsce można poczuć dziś wiosnę, na północy deszcz i deszcz ze śniegiem. Od jutra pogoda pogorszy się w całym kraju. Do końca tygodnia będzie deszczowo, choć znacznie cieplej.
Słońcem i dodatnią temperaturą (7-8 stopni) mogą się dziś cieszyć mieszkańcy południowej Polski. W północnej połowie kraju chmury, miejscami słabe przelotne opady śniegu, przechodzące od zachodu w przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W nocy, zwłaszcza na północy, opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. od -5 st. do -1 st., na północnym wschodzie od -8 st. do -5 st.

W piątek we Wrocławiu ma być 16 stopni

Jutro słońce może się pojawić tylko na Mazurach i Podlasiu. Pochmurno na pozostałym obszarze kraju. Do tego z południowego zachodu w głąb kraju postępujące opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 2 st., 3 st. na północnym wschodzie i na wschodnim wybrzeżu do 10 st., 8 st. na Dolnym Śląsku.

Poza deszczem na Nizinie Szczecińskiej i zachodnim wybrzeżu porywisty wiatr.

W następnych dniach nie ma co liczyć na poprawę pogody. Według prognoz IMGW deszczowo będzie do końca tygodnia. Niewielkim pocieszeniem może być wyższa temperatura. Od środy na przeważającym obszarze kraju powyżej 10 stopni, a w piątek na Dolnym Śląsku nawet 16 stopni.

Szczegółową prognozę czytaj na pogoda.gazeta.pl>>

Zobacz także
 • Kevin Ford, Oleg Nowitski oraz Jewgienij Tarelkin przebywają na stacji od października ubiegłego roku Astronauci utknęli na stacji kosmicznej. Wstrzymuje ich zła pogoda
Komentarze (14)
Mamy wiosnę? Czeka nas deszcz i deszcz ze śniegiem
Zaloguj się
 • gryfita1

  0

  "Poza deszczem na Nizinie Szczecińskiej i zachodnim wybrzeżu porywisty wiatr."
  Nie ma czegoś takiego jak Nizina Szczecińska, to neologizm warszawskich dziennikarzy. Ten obszar zawsze był Pomorzem, przypominam redaktorowi, że Księstwo Pomorskie pod panowaniem Gryfitów rozciągało się od Darłowa do Szczecina, ale nie obejmowało Kaszub z Gdańskiem. Po wojnie, nazwano ten obszra Polski Pomorzem Zachodnim?! Czyli Panie redaktorze, jeśli już, to nie Nizina Szczecińska, a Pomorze Zachodnie. Po ostatniej reformie administracyjnej, wybrzeże gdańskie nazwano niesłusznie Pomorskim, a gdzie wobec tego są Kaszuby? Tyle bajzlu co się czyni ostatnio, trudno będzie kiedyś uporządkować.

 • tanatopraktor

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy trawa się zieleni, kiedy pi.zda się czerwieni, kiedy chu.j stoi jak sosna
  wtedy jest prawdziwa wiosna..

 • gp221

  0

  Chyba nie mieszkam na północy (Gdańsk),bo prawie cały dzień świeciło słońce.
  W tej chwili w zasięgu wzroku nie widzę ani jednej chmury. Tak,że nie bardzo wierzę w te 16 stopni w piątek jeżeli nawet w tym samym dniu nie potrafią przewidzieć pogody.

 • strongnuklear

  0

  ....dla mnie to moze byc epoka lodowcowa ,mam konserwy po babci i weki po prababci.

 • acototak

  Oceniono 5 razy 5

  Jedne z lepszych prognoz www.meteo.pl/
  aktualny stan
  wawa ; www.if.pw.edu.pl/~meteo/ (aktualizacja co 5 min)
  kraków: meteo.kdwd.webd.pl/
  Zborowo koło Poznania: www.zborowo.pl/pl/weather/now
  Gdańsk Wrzeszcz: www.meteo.pg.gda.pl/

 • evergreen111

  Oceniono 9 razy 5

  W Szczecinie od rana słoneczna pogoda. Komuś się pozajączkowalo.

 • cubitusss

  Oceniono 15 razy 7

  Poniedziałek, Wrocław, godz 15:00 - niebo od rana prawie bezchmurne i 11 stopni :) Nie jest źle, w końcu chyba można przestać narzekać ;)

 • ypsilonplus

  Oceniono 10 razy 4

  A na wp podawali, ze będzie ciepło. Ponoć Amerykanie wywróżyli..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje