Kaczyńska: Wyjątkowo podłe oczernianie. Przykro, że czynią to ludzie kultury

- Krótko po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar katastrofy - pisze Kaczyńska

- Krótko po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar katastrofy - pisze Kaczyńska (Agencja Gazeta/Facebook)

- Krótko po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar katastrofy. Tym bardziej przykro, gdy czynią to ludzie kultury - ubolewa córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska. Dzisiaj "Newsweek" opublikował rozmowę z reżyserem Juliuszem Machulskim, który mówi, że "o Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la Borat czy Monty Python".
Kaczyńska stwierdza, że "po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar". "Cel został w dużym stopniu osiągnięty" - pisze na swoim profilu na Facebooku.

"Wielu ludzi postrzega sprawę narodowej tragedii wyłącznie jako element politycznej gry. Widocznie to mało. Trzeba jeszcze dalej próbować zniszczyć autorytet tragicznie zmarłego Prezydenta RP. W wyjątkowo podły sposób oczernić go, wyśmiać, zafałszować jego prawdziwy wizerunek. Tym bardziej przykro, gdy czynią to ludzie kultury" - stwierdza.

"Poplecznicy tego prezydenta nie dopuszczają myśli "

Kaczyńska nie precyzuje, co konkretnie ma na myśli. Najprawdopodobniej nawiązuje do rozmowy z Juliuszem Machulskim zamieszczonej w dzisiejszym "Newsweeku". Reżyser uważa, że Smoleńsk to słaby materiał na kino, chyba że zrobimy "film a la Borat czy Monty Python, jak bardzo nabzdyczony prezydent uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku". - A potem, już po tragedii, poplecznicy tego prezydenta nie dopuszczają myśli, że to, co się stało, było wynikiem głupoty i braku wyobraźni, tylko wymyślają inne przedziwne teorie - opowiada Machulski.

Z kolei pod koniec ubiegłego roku aktor Marian Opania w rozmowie z Gazeta.pl przekonywał, że "jako osoba myśląca" nie może godzić się na udział w filmie, który sugerowałby, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Zobacz także
Komentarze (474)
Kaczyńska: Wyjątkowo podłe oczernianie. Przykro, że czynią to ludzie kultury
Zaloguj się
 • skazuk

  0

  W tym co dzialo i dzieje sie na forach duzy udzial ma sama Marta Kaczynska ale najwiekszy udzial przypada na Jaroslawa.

 • berberysa

  Oceniono 4 razy -2

  Pani Marto, obecnie ludzie kultury to wyrobnicy. Machulski stwierdził tylko, że to jest temat przekraczający jego możliwości intelektualne. On może zrobić Va bank, i tyle w temacie.
  Przecieć ostatnio artyści drą Biblię, rzucają h...ami, gdy nie użuje słowa na k... to nie może siebie wyrazić.
  Nie ma intelektualistów i ludzi z kulturą w kulturze pracujących.
  Obowiązuje poziom Palikota i Niesiołowskiego.

 • banan125

  0

  ale ona brzydka i głupia !

 • mariuszet

  Oceniono 3 razy 3

  Dehumanizacjé ofiar rozpoczál Jarosaw Kaczynski i niestety pani Marta. To cyrk z pochowkiem na Wawelu, potem deonstracje pod palacem prezydenckim i domaganie wygnania z niego legalnie wybranego prezydenta. Potem cyrk z krzyzem przed palacem (teraz pies z kulawa noga nie modli sie pod nim). To komisja Macierewicza i eksperci od siedmiu bolesci, ktorych nawet ja laik bym wypunktowal. To oskarzanie premiera i prezydenta o morderstwo to uwlaszcza zmarlym w tym parze prezydenckiej. PiS i Kaczynscy zrobili wszystko by wykorzystac ofiary i by odebrac szacunek parze prezydenckiej.

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Postanowila odtanczyc solo w akcji wyborczej wujaszka.

 • legrange

  Oceniono 3 razy 3

  Ale ma paskudny kaczy dziób.

 • candid13

  Oceniono 6 razy 6

  Mysle, ze koszty tanca na trumnach smolenski dobijaja juz miliarda zlotowek wypracowanych przez podatnikow

  Te wszysktie odszkodowania, ceremonie, pogrzeby, 20 MILIONOW sama ceremonia w Krakowie, 28 MILIONOW na zapomogi, pochowki, pomniki, sarkofagi, pomniki, tablice.

  Olbrzymie koszty ZBYTECZNYCH ekshumacji, badan i ponownych pochowkow.

  Miliony dla pani Martusi

  Miliony na czyszczenie miasta po marszach z pochodniami i innymi pochodami tanczacych na trumnach.

  Koszty zmian nazw ulic i placow.

  A czarnym modliszkom smolenskim ciagle malo

  Po namyslem dodam milionowy koszt straty czasu sejmu na idiiotyczne przepychanki w tym zakresie pod wodza oblakanego, cierpiacego na manie przesladowcza Macierewicza i prezesa.

  Przeciez pis NIE ZROBIL NIC !

  A taniec paranoikow maniakalnych zadnych wladzy TRWA !

 • arwena2010

  Oceniono 6 razy 6

  biedna cudzołożnica oj biedna jaka nieszczęśliwa...żenada

 • 12jane

  Oceniono 4 razy 4

  Obudziła się z ręką w nocniku !!!
  Sama swoim postępowaniem do tego doprowadziła. Skoro weszła w nurt krakania swojego "wuja" ma teraz tego efekty. A słowa Machulskiego w pełni oddają tę atmosferę. A Borot czy Monty Python to przy tym cyrku smoleńskim faktycznie mały pikuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje