Kaczyńska: Wyjątkowo podłe oczernianie. Przykro, że czynią to ludzie kultury

08.04.2013 09:22
- Krótko po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar katastrofy - pisze Kaczyńska

- Krótko po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar katastrofy - pisze Kaczyńska (Agencja Gazeta/Facebook)

- Krótko po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar katastrofy. Tym bardziej przykro, gdy czynią to ludzie kultury - ubolewa córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska. Dzisiaj "Newsweek" opublikował rozmowę z reżyserem Juliuszem Machulskim, który mówi, że "o Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la Borat czy Monty Python".
Kaczyńska stwierdza, że "po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar". "Cel został w dużym stopniu osiągnięty" - pisze na swoim profilu na Facebooku.

"Wielu ludzi postrzega sprawę narodowej tragedii wyłącznie jako element politycznej gry. Widocznie to mało. Trzeba jeszcze dalej próbować zniszczyć autorytet tragicznie zmarłego Prezydenta RP. W wyjątkowo podły sposób oczernić go, wyśmiać, zafałszować jego prawdziwy wizerunek. Tym bardziej przykro, gdy czynią to ludzie kultury" - stwierdza.

"Poplecznicy tego prezydenta nie dopuszczają myśli "

Kaczyńska nie precyzuje, co konkretnie ma na myśli. Najprawdopodobniej nawiązuje do rozmowy z Juliuszem Machulskim zamieszczonej w dzisiejszym "Newsweeku". Reżyser uważa, że Smoleńsk to słaby materiał na kino, chyba że zrobimy "film a la Borat czy Monty Python, jak bardzo nabzdyczony prezydent uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku". - A potem, już po tragedii, poplecznicy tego prezydenta nie dopuszczają myśli, że to, co się stało, było wynikiem głupoty i braku wyobraźni, tylko wymyślają inne przedziwne teorie - opowiada Machulski.

Z kolei pod koniec ubiegłego roku aktor Marian Opania w rozmowie z Gazeta.pl przekonywał, że "jako osoba myśląca" nie może godzić się na udział w filmie, który sugerowałby, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (474)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 1955 razy 1779

  Przecież najpierw była powszechna żałoba i powaga, ale pojawił się Wawel i "tu jest Polska", stawianie znaku równości pomiędzy Smoleńskiem a Katyniem, hel, wybuch, a ostatnio dwa wybuchy.

  Robienie sobie jaj z tego nadętego cyrku mitomanów jest jak najbardziej zdrowe.

 • wmc-33

  Oceniono 1224 razy 1130

  Dla Kaczyńskiej słowa Machulskiego muszą być bardzo bolesne, ale to nie Machulski skakał po trumnie, żeby wydać się większym i mądrzejszym, nie on budował przyszłość na teoriach zamachowych, nie on dodawał ducha krzyżowcom. Machulski podsumował to, co wyszło. Lech Kaczyński nie musiał skończyć w naszej pamięci jako pośmiewisko, wystarczyło nie chować go na Wawelu i nie robić z katastrofy odpustu. Teraz jest już po ptokach.

 • pawlan

  Oceniono 750 razy 700

  To nie była tragedia narodowa tylko wypadek komunikacyjny. Naród był, jest i będzie bez względu na to jak wielu urzędników państwowych zginie w tej czy innej katastrofie. Kaczyńscy nie rozumieją że oni to co najwyżej państwo Kaczyńscy a nie Naród. Pomijam już fakt iż nazywanie samego siebie elitą narodu świadczy o gigantycznej megalomanii. Żeby być elitą trzeba coś więcej niż intratna posadka zdobyta w wyniku intryg i kopania się po dziadkach w trakcie kampanii. Machulski ma rację - czas odbrązowić cała tę hucpę. Kaczyński był miernym politykiem, sługą swojego braciszka który nieustannie jątrzy i kopie od wielu już lat. Fakt śmierci w wypadku lotniczym nie czyni z niego Andersa a co dopiero mówić o Piłsudskim do którego już zaczynają go porównywać jego poplecznicy i klakierzy Jarka. Skandalem jest to, że ogół społeczeństwa który krytycznie odnosił się do poczynań Lecha Kaczyńskiego w imię unikania mówienia źle o zmarłych pozwolił sobie wejść na głowę z martyrologią jaką usiłują narzucić reszcie PiSowcy. Okres żałoby zakończył się wraz z decyzją Dziwisza o pochowaniu Kaczyńskiego obok Piłsudskiego. Jeśli chcemy przywrócić prawdziwe proporcje temu co się wydarzyło czas zacząć otwarcie mówić o tym jakim był prezydentem i przestać pozwalać na określenia rodem z tragedii greckich jakie stosuje Jarek i jego świta.

 • iremus

  Oceniono 779 razy 685

  No cóż, nie każdy potrafi sprawować funkcję królewny i występować pod nazwiskiem mężów.

 • jamcijest44

  Oceniono 581 razy 533

  Zawsze uważałem , że nauki moralne ze strony kobiety, która nawet przed sądem nie potrafi się do końca zdecydować z kim właściwie ma to swoje dziecko, są szczególnie cenne i godne uwagi...

 • acototak

  Oceniono 354 razy 326

  Trudno panią Martę nazwać człowiekiem kultury, ale jej wkład w dehumanizację ofiar katastrofy jest znaczący.

 • batura3

  Oceniono 328 razy 302

  Narodowa tragedia????? proszę najpierw dobrze!!!!!poznać znaczenie pewnych określeń!!!! A za resztę, proponuję podziękować prezesikowi Jarosławowi K i p osłowi Antoniemu M.

 • kwiecien45

  Oceniono 199 razy 183

  Autorytet tragicznie zmarłego prezydenta niszczy do dziś przede wszystkim lider PiS i jego świta.
  A zaczęli to robić na długo przed Smoleńskiem.
  Sam śp. Pan prezydent też sporo zrobił aby ten autorytet nadwyrężyć.

 • mietowe_loczki

  Oceniono 163 razy 155

  "Wielu ludzi postrzega sprawę narodowej tragedii wyłącznie jako element politycznej gry. Widocznie to mało. Trzeba jeszcze dalej próbować zniszczyć autorytet tragicznie zmarłego Prezydenta RP. W wyjątkowo podły sposób oczernić go, wyśmiać, zafałszować jego prawdziwy wizerunek. Tym bardziej przykro, gdy czynią to ludzie kultury" - stwierdza.

  W katastrofie zginęło 95 innych osób, koszmarna megalomanko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje