Morderstwo w Gdańsku. Tropy prowadzą do służb

07.04.2013 19:27
Dlaczego w Gdańsku zastrzelony został Adam K., jego partnerka i ich 14-miesięczna córka? Według informacji "Wprost" w sprawie pojawiają się tropy wiodące do polskich i rosyjskich służb specjalnych.
13 marca na gdańskiej starówce zginęła trzyosobowa rodzina. Zamordowano rodziców i 14-miesięczną córkę Według prokuratury morderstwa dokonał 32-letni Rosjanin Samir S. W ocenie śledczych motywem zbrodniarza był rabunek. Jednak taki motyw budzi wątpliwości - czytamy we "Wprost". Według tygodnika w mieszkaniu pozostało bardzo dużo cennej biżuterii, a zastrzelony Adam K. (zajmujący się handlem bronią) miał przy sobie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W czasie, gdy rodzina została zamordowana, niedaleko ich mieszkania, w restauracji, przebywał Rosjanin z Kaliningradu, którego nazwisko zaczyna się na M. (rozmówca dziennikarzy, pracujący w organach ścigania zastrzega, by nie podawać nazwiska Rosjanina). Skąd to wiadomo i jakie to ma znaczenie? "Wprost informuje, że od 9 do 13 marca (dnia zabójstwa rodziny K.) Samir S. i M. z Kaliningradu pozostawali w kontakcie telefonicznym. Wykazały to billingi Samira S. Między innymi logowanie telefonu dało pewność, że M. był 13 marca bardzo blisko miejsca popełnienia zbrodni - czytamy w tygodniku.

W rozmowach telefonicznych między 9 a 13 marca brał udział jeszcze jeden Rosjanin o nazwisku rozpoczynającym się na B., na stałe mieszkający w Elblągu. Niedługo po zabójstwie rodziny M. z Kaliningradu opuścił Polskę. B., przynajmniej w tygodniu po zabójstwie rodziny, nadal przebywał na terenie Polski. Jeden z trójmiejskich śledczych, do którego dotarli dziennikarze, stwierdził, że M. był w zainteresowaniu kontrwywiadu ABW. Chodziło o jego związki z rosyjskimi służbami specjalnymi.

Cały tekst w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (142)
Zaloguj się
 • polsz

  Oceniono 909 razy 739

  był tam też chinczyk z nawziskiem na L. , Włoch z nazwiskiem na C. Aghrentyńczyk z nazwiskiem na na A., fFrancuz z nazwiskiem na F. i całe stado k....rewek z nazwiskami na rózne litery alfabetu

 • gm0711

  Oceniono 522 razy 488

  Tak z innej beczki..
  Napisali Adam K i jego partnerka..
  Gdyby chodziło o biznesmenów napisaliby "partnerka życiowa"
  A odrobina alkoholu albo bieda i już mamy "konkubinę"

  --------
  liderpracy.pl

 • cronox1000

  Oceniono 186 razy 162

  Dawno tak się nie uśmiałem.
  Paweł z imieniem na P.
  Pozdrawiam ze słowem na p.

 • jerjar

  Oceniono 176 razy 142

  Czuje się ten boski styl nowego naczelnego "Wprost" Latkowskiego Sylwestra. Mówiło się kiedyś: "prosto jak w mordę strzelił".

 • scandic

  Oceniono 15 razy 13

  ustawka służb jak nic. Biedny Samir w 100% odpowiada profilowi "potencjalnego przestępcy", a w dodatku w jego mieszkaniu znaleziono kubki fajansowe zamordowanej rodziny... szkoda gadać. Podobnie banalny przypadek był z chorążym Zielonką - po tygodniach w wodzie znaleziono przy nim "jak nowy" kwit operacji bankowej z imieniem i nazwiskiem... nigdy się nie dowiemy prawdy, bo za Samirem nikt się nie ujmie... chyba, że brać azerska zrobi zrzutkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje