Morderstwo w Gdańsku. Tropy prowadzą do służb

Dlaczego w Gdańsku zastrzelony został Adam K., jego partnerka i ich 14-miesięczna córka? Według informacji "Wprost" w sprawie pojawiają się tropy wiodące do polskich i rosyjskich służb specjalnych.
13 marca na gdańskiej starówce zginęła trzyosobowa rodzina. Zamordowano rodziców i 14-miesięczną córkę Według prokuratury morderstwa dokonał 32-letni Rosjanin Samir S. W ocenie śledczych motywem zbrodniarza był rabunek. Jednak taki motyw budzi wątpliwości - czytamy we "Wprost". Według tygodnika w mieszkaniu pozostało bardzo dużo cennej biżuterii, a zastrzelony Adam K. (zajmujący się handlem bronią) miał przy sobie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W czasie, gdy rodzina została zamordowana, niedaleko ich mieszkania, w restauracji, przebywał Rosjanin z Kaliningradu, którego nazwisko zaczyna się na M. (rozmówca dziennikarzy, pracujący w organach ścigania zastrzega, by nie podawać nazwiska Rosjanina). Skąd to wiadomo i jakie to ma znaczenie? "Wprost informuje, że od 9 do 13 marca (dnia zabójstwa rodziny K.) Samir S. i M. z Kaliningradu pozostawali w kontakcie telefonicznym. Wykazały to billingi Samira S. Między innymi logowanie telefonu dało pewność, że M. był 13 marca bardzo blisko miejsca popełnienia zbrodni - czytamy w tygodniku.

W rozmowach telefonicznych między 9 a 13 marca brał udział jeszcze jeden Rosjanin o nazwisku rozpoczynającym się na B., na stałe mieszkający w Elblągu. Niedługo po zabójstwie rodziny M. z Kaliningradu opuścił Polskę. B., przynajmniej w tygodniu po zabójstwie rodziny, nadal przebywał na terenie Polski. Jeden z trójmiejskich śledczych, do którego dotarli dziennikarze, stwierdził, że M. był w zainteresowaniu kontrwywiadu ABW. Chodziło o jego związki z rosyjskimi służbami specjalnymi.

Cały tekst w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Zobacz także
 • Zatrzymanie 32-letniego Rosjanina Kim jest Samir S. podejrzewany o potrójne morderstwo w Centrum Gdańska?
Komentarze (142)
Morderstwo w Gdańsku. Tropy prowadzą do służb
Zaloguj się
 • krys_76

  Oceniono 2 razy 2

  Mamy kilkudziesięciu (mam nadzieję, że nie kilkuset:) rosyjskich agentów na wysokich stanowiskach w Policji i Wojsku Polskim. To żadna tajemnica.

  Gorsze jest to, że polski minister spraw zagranicznych jest (moim prywatnym zdaniem) amerykańskim lub izraelskim agentem i działa przeciwko Polsce.

 • 2we3

  0

  Za rodowite imiona azerskei nalezy przyjmowac imiona pochadzace z jezyka tureckiego. Tymczasem Samir to imię arabskie- Samir oznacza rozmówca
  www.azeri.ru/az/traditions/vybor_imeni___vybor_sudby/
  Imię ojca - Fikret jest również arabskie/ nie tureckie/ i znaczy Idea
  www.fondihlas.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=2185&Itemid=312
  Reasumując: ten Rosjanin mieszkający w Polsce i urodzony w Baku, ma najprawdopodobniej rodowód dagestański lub czeczeński /Czeczenów, Inguszów za popieranie Niemców wysiedlano nad i za Morze Kaspijskie/
  Jednakże posiada równiez wśród swoich przodków Polaka żyjącego na terenach ukraińskich, stąd pisownia jego nazwiska jest zrusyfikowana.

 • l_zaraza_l

  Oceniono 2 razy 2

  "Wykazały to billingi Samira S. Między innymi logowanie telefonu dało pewność, że M. był 13 marca bardzo blisko miejsca popełnienia zbrodni "
  Służby, które nie wpadły na to, że istnieją bilingi i karty prepaid?

 • johnylukier

  Oceniono 3 razy -1

  Służby nie służby, za to biedne dziecko facet powinien być odzierany ze skóry całkowicie przytomny

 • mypetroniusz-ak-25

  0

  A dlaczego opinia publiczna ma nie wiedzieć nazwiska tych dwóch rusów,to skandal do cholery.

 • losiu4

  Oceniono 4 razy -2

  cóż, takie były są i beda efekty nierozliczenia i niepogonienia "służb których nie ma", a które były i nadal są silnie związane z sąsiadami ze wschodu. Tak wybiórcza, ty też silnie maczałaś łapki by ich oraz ich kapusi nie ruszono.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • yarrrr

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wiem, dlaczego czepiacie się artykułu. Nazwisk tych osób nie można podać.
  Nie o formę tu chodzi, a o treść. No ale jak ludzie się nudzą i pokomentować muszą...

 • pedersdorfer

  Oceniono 6 razy 2

  To nie rzadna nowosc,A grasujacy w Polsce SAMOBUJCA ,a szczególnie znikanie osób mających wiedze o Smolensku,to kto to robi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje