Tajny grecki raport: Niemcy winne są Grecji miliardowe reparacje

07.04.2013 17:24
Niemiecka artyleria w Grecji

Niemiecka artyleria w Grecji (Fot. Bauer Bundesarchiv/CC 3.0)

Komisja greckich ekspertów wyliczyła wysokość reparacji, jakie Niemcy powinny wypłacić Grecji za straty poniesione przez Greków podczas II wojny światowej. Tak wynika z tajnego raportu, do którego dotarły niemieckie media. Sumę szacuje się na 162 miliardy euro. Raport to reakcja Aten na forsowaną przez Niemcy politykę dużych oszczędności w UE.
Zobacz także
Komentarze (267)
Tajny grecki raport: Niemcy winne są Grecji miliardowe reparacje
Zaloguj się
 • kararaka

  Oceniono 1 raz 1

  Niemiaszki najpierw powinni spłacić reparacje dla Polski bo zniszczyli ją totalnie a później także w kolejności innym znacznie mniej poszkodowanym krajom.

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz 1

  a czy tylko Greków grabili ?????????????????????
  dziś każdy szwab powinien pracować i odrabiać to co zniszyli i ograbili w czasie II wojny światowej
  kiedy się wreszcie Europa obudzi
  gdzie są te tony złota grabione i wyworzone z różnych krajów ??????????????????????????

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy -1

  @herbertj

  Pisalam nizej, ze gdyby Rosja - wzorem Grecji - zaczela skarzyc Niemcy o straty, to do konca swiata te by sie jej nie wyplacily. Czy Polakom sie to podoba czy nie, straty Sowietow w ludziach, surowcach, majatku etc. byly ogromne.
  Nie masz takze racji, ze nikt Rosji o odszkodowania nie skarzy: skarza chocby Polacy o Katyn. I rodziny ofiar juz dawno by odszkodowania zobaczyly, gdyby nie upor polskich politykierow, co wpuscili te rodziny w sadzenie Rosjan o "zbrodnie ludobojstwa", a nie o "zbrodnie wojenne", dzieki czemu Rosja caly czas sie szczesliwie broni.
  KTO wpadl na ten samobojczy pomysl? Rzecz jasna., polscy "patryjoci" spod znaku PiS. A kuku!

 • 111doradca

  Oceniono 3 razy -1

  Tak można w nieskończoność. Grecy powinni zażądać od Macedonii odszkodowań za totalne zniszczenie Teb przez Aleksandra i okupację Grecji przez Macedończyków od czasów Filipa. Od Turcji nie, bo to był rewanż za zburzenie Troi przez Achajów. Od Włoch zapłaty za okupację rzymska. Wszystkie państwa katolickie powinny zażądać odszkodowania od Kościoła katolickiego za ofiary inkwizycji. Syria i Egipt zażądać satysfakcji materialnej za mordy masowe i grabież dokonane przez krzyżowców. Francuzi odszkodowania za Bismarcka. Niemcy za kontrybucje Napoleona. Polska od wszystkich. Czechy od Polski. Węgrzy od wszystkich za rozbiór ich Królestwa w Trianon. Anglicy od USA za utratę kolonii. Amerykanie od Anglików za eksploatowanie kolonii. Afroamerykanie od wodzów państw i plemion afrykańskich za to, że ich pojmali i sprzedali Portugalczykom, a Ci wywieźli ich do kolonii w Ameryce.
  Potomkowie Azteków powinni dostać odszkodowanie w złocie od konkwistadorów podobnie jak potomkowie Inków . Hiszpania od Francji. Chiny i Indie powinny zapłacić za wyhodowanie zarazków dżumy i wysłanie ich wraz z pchłami szczurzymi - roznosicielkami dżumy- do Wenecji i dalej do reszty Europy. Cała Azja za grypę azjatycką. Indianie powinni zapłacić Hiszpanii za poczęstowanie Hiszpanów syfilisem (kiłą), który we Francji nazywany był "chorobą hiszpańską" w Polsce zaś " chorobą francuską" ( francą) , za to w Rosji "choroba polską". Stan Wirginia( USA) powinien zapłacić całemu światu za raka płuc i inne choroby wywoływane przez nikotynę i smoły . zawarte w wyrobach tytoniowych . To tyle na początek.

 • 111doradca

  Oceniono 1 raz -1

  A za najazd Dorów?. Za inwazje Macedonii na Grecję przez Aleksandra Wielkiego? w tym za zrównianie z ziemią Teb?. A odszkodowania od Sparty za wojny peloponeskie? Za okupacje rzymską? Za turecką? Za brytyjską inwazję w czasie II wojny Światowej. A wreszcie za najazdy hord turystów z USA i Europy Zachodniej?

 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe czy pieniądze z odszkodowań dostaliby naprawdę ci, którzy byli ofiarami?
  Niemcy (razem z pozostałymi krajami Unii) ładowali najwięcej w Grecję ....latami....
  Grecy mieli jak puchu. Teraz sobie przypomnieli o swoich ofiarach...Ofiary miały się lepiej niż przeciętny emeryt z Polski.
  Należy im się. Fakt.
  Pazerni są. Fakt.
  Oszukiwali wspólnotę. Fakt.
  Trudno im żyć bez dotychczasowego komfortu....każda okazja jest dobra aby coś jeszcze wyrwać.
  Jakoś mi niedobrze się zrobiło.

 • antykkk

  Oceniono 4 razy -2

  Niech im Rydzyk zrobi zbiórkę na ratowanie Grecji a potem oczywiście nic nie dostana bo by przejedli

 • 7goldie

  Oceniono 2 razy 2

  To ciekawe ile nam są Niemcy winni ?

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy -2

  Jeżeli Grecy mają rację to niech sobie sami odbiorą nie mieszając w to reszty Europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje