Kaczyński: "Oddanie śledztwa degraduje nas jako naród"

07.04.2013 17:01
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. za PiS.org)

- My chcemy prawdy, bo jeśli Polacy, Polska do tej prawdy nie dojdzie, to słusznie ktoś powiedział zupełnie niedawno, że wtedy z Polską będzie można zrobić wszystko. Ta reakcja, to oddanie śledztwa, to drwienie sobie z Polski, nas degraduje, nas niszczy, jako naród, jako państwo - mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami we Wschowie. - Musicie o tym pamiętać. I my walcząc o prawdę, bronimy elementarnych interesów Polski - dodał.
Wystąpienia prezesa PiS wysłuchało we wschowskim Domu Kultury około 400 osób. Co jakiś czas jego słowa były przerywane oklaskami. Wschowa była drugim z lubuskich miast powiatowych, które w ten weekend odwiedził lider PiS. W sobotę podobne spotkanie odbyło się w Świebodzinie. Na dziś, Jarosław Kaczyński ma jeszcze zaplanowane otwarte spotkania w Górze i Miliczu w woj. dolnośląskim oraz w Ostrzeszowie w Wielkopolsce.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia przedstawi projekt ustawy związany z finansowaniem służby zdrowia z budżetu państwa. Mówił, że decentralizacja NFZ - proponowana przez rząd - niczego nie zmieni. PiS ma inny pomysł na finansowanie służby zdrowia z budżetu, gdzie - wskazywał - suma na służbę zdrowia jest większa. - Ale nie w ten sposób, że nie zwiększamy składki, tylko różne fundusze koncentrujemy w tych pieniądzach, które mają iść na służbę zdrowia i jednocześnie wchodzi to do budżetu jako część wydzielona i pod specjalnym nadzorem - wyjaśnił Kaczyński.

Lider PiS mówił także, że komercjalizacja i prywatyzacja szpitali nie jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów. Tłumaczył, że w tym przypadku o działalności jednostek służby zdrowia decyduje zysk, a nie dobro ludzi. Jego zdaniem lekarze powinni dobrze zarabiać, ale - jak mówił - "pewna granica musi zostać wprowadzona".

Kaczyński: Finanse publiczne to rozsypująca się maszyna

Mówiąc o ochronie zdrowia lider PiS podkreślił, że w przypadku ratownictwa medycznego tego typu usługi powinny być świadczone przez państwowe jednostki. - Nasza propozycja jest tutaj prosta. Mamy straż pożarną - korpus PSP, musi być taki sam korpus, można powiedzieć straży medycznej - pogotowia ratunkowe - powiedział Kaczyński. Dodał, że to musi być zapewnione wszędzie i musi być państwowe.

Według prezesa PiS ratunkiem dla kryzysu finansów publicznych jest zmiana systemu podatkowego. Obecnie obowiązujący porównał do "starej, zardzewiałej, rozsypującej się maszyny". Jego zdaniem w Polsce podatków w dobie kryzysu nie płacą wielkie organizacje, sieci handlowe, banki, które wyprowadzają jedynie zyski.

- Można doprowadzić do tego, że ten nasz system postawiony na głowie, gdzie ludzie mniej zarabiający płacą wyższe podatki, zostanie postawiony z powrotem na nogi. Nie postulujemy podwyższenia podatków, my tylko postulujemy, aby od pewnej granicy dochodów płaciło się taki sam podatek. Ponieważ mamy trudne czasy, to ten podatek może być właśnie na poziomie 32 proc. i być może, że będzie trzeba wprowadzić jeszcze inne podatki, np. od luksusu - mówił.

"Mamy gotowy projekt walki z bezrobociem"

Szef PiS przekonywał we Wschowie, że z bezrobociem można walczyć, ale błędy w tym obszarze popełniają rządzący. - Tym najbardziej zasadniczym jest bierność, stwierdzanie, że nic się nie da zrobić, a da się. Jeśli chodzi o pracę, jest gotowy, przedstawiony, przygotowany projekt PiS wielkiej operacji na 1,2 mln nowych miejsc pracy na wsi i w małych ośrodkach, takich jak to miasto - powiedział Kaczyński.

Podobnie jak w sobotę w Wielkopolsce także w niedzielę Kaczyński dużo mówił też o Otwartych Funduszach Emerytalnych, które nazwał największym oszustwem, jakiego dopuszczono się w minionych latach. Mówił, że społeczeństwo powinno poznać całą prawdę o ich funkcjonowaniu, a osoby chcące zrezygnować z tej formy ubezpieczenia mogły wrócić do ZUS-u. W tym przypadku powiedział, że PiS jest za formą solidarnej składki na emeryturę, a nie rachunków indywidualnych.

"To drwienie sobie z Polski nas degraduje"

Na koniec wystąpienia Kaczyński nawiązał do zbliżającej się trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej, która przypadnie 10 kwietnia. - My chcemy prawdy, bo jeśli Polacy, Polska do tej prawdy nie dojdzie, to słusznie ktoś powiedział zupełnie niedawno, że wtedy z Polską będzie można zrobić wszystko. (...) Ta reakcja, to oddanie śledztwa, to drwienie sobie z Polski, nas degraduje, nas niszczy, jako naród, jako państwo. Musicie o tym pamiętać. I my walcząc o prawdę bronimy elementarnych interesów Polski - mówił.

Zobacz także
Komentarze (501)
Kaczyński: "Oddanie śledztwa degraduje nas jako naród"
Zaloguj się
 • krzysztofk60

  Oceniono 1 raz 1

  Ten kraj degraduje nie kto inny jak PiS i prezesik .

 • and-j1

  0

  Machulski uważa, że Smoleńsk to słaby materiał na kino, chyba że zrobimy "film a la Borat czy Monty Python jak bardzo nabzdyczony prezydent uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku". - A potem, już po tragedii, poplecznicy tego prezydenta nie dopuszczają myśli, że to, co się stało, było wynikiem głupoty i braku wyobraźni, tylko wymyślają inne przedziwne teorie - mówi Machulski.

 • jacek-50

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Prezesie, proszę mówić w swoim imieniu.Mnie proszę zostawic w spokoju.Zaliczam się też do narodu
  bo jestem Polakiem.Dlatego proszę Pana, nie życzę sobie, aby mnie Pan reprezentował i mówil w moim imeniu.

 • alextade

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież to Prezes zmniejszył podatki najbogatszym!!! Wszyscy pamiętamy!!!

 • tot14

  Oceniono 3 razy 1

  Pisowski beton obiecuje złote góry i żeruje na kompleksach narodowych.

  Panie Macierewicz urojenia, lęki i manie prześladowcze to choroba, która się leczy!

 • hardy1

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński i "obrona elementarnych interesów Polski"?!
  On ma tylko jeden, elementarny interes - żądzę władzy. Powrót do "wadzy w Wolsce".
  Na szczęście nie w Polsce.

 • wuem43

  Oceniono 2 razy 2

  Nikt tak naszego kraju nie ośmiesza i nie rujnuje jak ten przemądrzalec na kaczych łapach razem ze swoją zgrają nieudaczników a przydupasów wybornych. Głupka to możesz waść poszukać nie trudząc się ,wokół siebie. Satrapo, raz już rządziłeś i dosyć, a jak mawiają bracia rosjanie i chwatit.

 • costa3500

  Oceniono 2 razy 2

  Polskę degradowali i ośmieszali bliźniacy, którzy w Polsce próbowali wprowadzić zamordyzm jak za czasów Stalina,a wyssali to z mlekiem matki żydówki i ojca będącego na usługach reżimu komunistycznego.

 • hen-live

  Oceniono 2 razy 2

  A ten swoje i swoje.Nikt nie bedzie mu wmawial ze biale jest bialym a czarne czarnym.3 mln mieszkan nie zbudowal bo wyborcy olali go,2 mln nowych miejsc pracy nie zalatwi bo wyborcy znowu go oleja.Prezesie czas ma emeryture bo jak te zusy,offy padna to sie nie zalapiesz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje