Kaczyński: "Oddanie śledztwa degraduje nas jako naród"

07.04.2013 17:01
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. za PiS.org)

- My chcemy prawdy, bo jeśli Polacy, Polska do tej prawdy nie dojdzie, to słusznie ktoś powiedział zupełnie niedawno, że wtedy z Polską będzie można zrobić wszystko. Ta reakcja, to oddanie śledztwa, to drwienie sobie z Polski, nas degraduje, nas niszczy, jako naród, jako państwo - mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami we Wschowie. - Musicie o tym pamiętać. I my walcząc o prawdę, bronimy elementarnych interesów Polski - dodał.
Wystąpienia prezesa PiS wysłuchało we wschowskim Domu Kultury około 400 osób. Co jakiś czas jego słowa były przerywane oklaskami. Wschowa była drugim z lubuskich miast powiatowych, które w ten weekend odwiedził lider PiS. W sobotę podobne spotkanie odbyło się w Świebodzinie. Na dziś, Jarosław Kaczyński ma jeszcze zaplanowane otwarte spotkania w Górze i Miliczu w woj. dolnośląskim oraz w Ostrzeszowie w Wielkopolsce.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia przedstawi projekt ustawy związany z finansowaniem służby zdrowia z budżetu państwa. Mówił, że decentralizacja NFZ - proponowana przez rząd - niczego nie zmieni. PiS ma inny pomysł na finansowanie służby zdrowia z budżetu, gdzie - wskazywał - suma na służbę zdrowia jest większa. - Ale nie w ten sposób, że nie zwiększamy składki, tylko różne fundusze koncentrujemy w tych pieniądzach, które mają iść na służbę zdrowia i jednocześnie wchodzi to do budżetu jako część wydzielona i pod specjalnym nadzorem - wyjaśnił Kaczyński.

Lider PiS mówił także, że komercjalizacja i prywatyzacja szpitali nie jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów. Tłumaczył, że w tym przypadku o działalności jednostek służby zdrowia decyduje zysk, a nie dobro ludzi. Jego zdaniem lekarze powinni dobrze zarabiać, ale - jak mówił - "pewna granica musi zostać wprowadzona".

Kaczyński: Finanse publiczne to rozsypująca się maszyna

Mówiąc o ochronie zdrowia lider PiS podkreślił, że w przypadku ratownictwa medycznego tego typu usługi powinny być świadczone przez państwowe jednostki. - Nasza propozycja jest tutaj prosta. Mamy straż pożarną - korpus PSP, musi być taki sam korpus, można powiedzieć straży medycznej - pogotowia ratunkowe - powiedział Kaczyński. Dodał, że to musi być zapewnione wszędzie i musi być państwowe.

Według prezesa PiS ratunkiem dla kryzysu finansów publicznych jest zmiana systemu podatkowego. Obecnie obowiązujący porównał do "starej, zardzewiałej, rozsypującej się maszyny". Jego zdaniem w Polsce podatków w dobie kryzysu nie płacą wielkie organizacje, sieci handlowe, banki, które wyprowadzają jedynie zyski.

- Można doprowadzić do tego, że ten nasz system postawiony na głowie, gdzie ludzie mniej zarabiający płacą wyższe podatki, zostanie postawiony z powrotem na nogi. Nie postulujemy podwyższenia podatków, my tylko postulujemy, aby od pewnej granicy dochodów płaciło się taki sam podatek. Ponieważ mamy trudne czasy, to ten podatek może być właśnie na poziomie 32 proc. i być może, że będzie trzeba wprowadzić jeszcze inne podatki, np. od luksusu - mówił.

"Mamy gotowy projekt walki z bezrobociem"

Szef PiS przekonywał we Wschowie, że z bezrobociem można walczyć, ale błędy w tym obszarze popełniają rządzący. - Tym najbardziej zasadniczym jest bierność, stwierdzanie, że nic się nie da zrobić, a da się. Jeśli chodzi o pracę, jest gotowy, przedstawiony, przygotowany projekt PiS wielkiej operacji na 1,2 mln nowych miejsc pracy na wsi i w małych ośrodkach, takich jak to miasto - powiedział Kaczyński.

Podobnie jak w sobotę w Wielkopolsce także w niedzielę Kaczyński dużo mówił też o Otwartych Funduszach Emerytalnych, które nazwał największym oszustwem, jakiego dopuszczono się w minionych latach. Mówił, że społeczeństwo powinno poznać całą prawdę o ich funkcjonowaniu, a osoby chcące zrezygnować z tej formy ubezpieczenia mogły wrócić do ZUS-u. W tym przypadku powiedział, że PiS jest za formą solidarnej składki na emeryturę, a nie rachunków indywidualnych.

"To drwienie sobie z Polski nas degraduje"

Na koniec wystąpienia Kaczyński nawiązał do zbliżającej się trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej, która przypadnie 10 kwietnia. - My chcemy prawdy, bo jeśli Polacy, Polska do tej prawdy nie dojdzie, to słusznie ktoś powiedział zupełnie niedawno, że wtedy z Polską będzie można zrobić wszystko. (...) Ta reakcja, to oddanie śledztwa, to drwienie sobie z Polski, nas degraduje, nas niszczy, jako naród, jako państwo. Musicie o tym pamiętać. I my walcząc o prawdę bronimy elementarnych interesów Polski - mówił.

Zobacz także
Komentarze (501)
Zaloguj się
 • unnabujp

  Oceniono 416 razy 330

  Czemu wystepy tego clowna relacjonowane sa w rubryce "Polityka", proponuje zalozyc odrebna np zatytulowana ZSYP.

 • 2jan5

  Oceniono 305 razy 261

  Kompletny brak szacunku dla swojej osoby.Człowiek w tym wieku stara się zadbać o autorytet i uznanie.Tymczasem prezes swoimi wypowiedziami prowokuje ludzi co widać w treści wpisów.Panie prezesie miej pan litość nad sobą.

 • fajnychristoph

  Oceniono 277 razy 253

  Ożeniłbyś się na stare lata, konto założył...nawet u Stefczyka.Na ryby poszedłbyś, koty pokarmił w schronisku a nie pierdooolił farmazony.

 • p4-s

  Oceniono 316 razy 248

  Bredzi i bredzi, chyba na akord.

 • jerzysm42

  Oceniono 252 razy 228

  Obwożą tego cudaka po odpustach, a mohery są wniebowzięci, bo to ich zbawca.

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 263 razy 213

  Jako naród degraduje nas najbardziej fakt istnienia w naszym kraju licznej grupy zdegenerowanych nierobów, zupełnie oficjalnie stojących ponad prawem. Chodzi oczywiście o kler katolicki. Im wolno okradać skarb państwa i współobywateli, głosić hasła wzywające do nienawiści wobec drugiego człowieka i całych grup społecznych, molestować dzieci i przedkładać nad interes własnego kraju interes kraju obcego. Wszystko to jawnie i w ogromnej większości przypadków zupełnie bezkarnie. Na dodatek - ta rakowa narośl na ciele naszego społeczeństwa jest w dużej mierze dofinansowywana przez państwo. To jest dopiero degradacja naszego narodu, panie K. !

 • fakiba

  Oceniono 230 razy 194

  Kiedy do niego wreszcie dotrze że nie było czego oddawać bo katastrofa wydarzyła się na terytorium Rosji i z tej przyczyny oni prowadzą śledztwo

 • errata_net2

  Oceniono 226 razy 186

  Do mediów - poszukajcie jakiejś "Paskudy" (kto ją jeszcze pamięta?), potwora z Logh Ness lub innego dziwadła, bo to, które nieustannie prezentujecie, już jest niestrawne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje