Putin pod adresem Niemiec: "To wy zastraszacie opinię publiczną"

07.04.2013 13:17
Władimir Putin

Władimir Putin (AP)

- Uważam, że to wy zastraszacie niemiecką opinię publiczną - mówi Władimir Putin. Niemiecka prasa pisze, że przed wizytą w ich kraju Putin w wywiadzie dla telewizji publicznej ARD irytuje śmiałymi tezami. A swoim represywnym kursem utrudnia ścisłe partnerstwo z Berlinem.
Zobacz także
Komentarze (111)
Putin pod adresem Niemiec: "To wy zastraszacie opinię publiczną"
Zaloguj się
 • herre

  Oceniono 1 raz 1

  Fundacje działające w Polsce, te które otrzymują fundusze zagraniczne powinny podlegać ścisłej kontroli.
  Podejrzewam, że spora ich cześć służy oplataniu Polski siecią zależności od zewnętrznych środków decyzyjnych, czy to korporacji czy agend innych państw, którym może nie być w smak wzrost znaczenia naszego kraju. Łatwo się podszyć pod fundację ekologiczną i walczyć w słusznym celu czyli poprawie stanu ekosystemu, a tak naprawdę w tym jest drugie dno, lobbujących korporacji. Jaskrawym i ciekawym przypadkiem do zainteresowania się przez służby państwa, jest pewna fundacja wspierana przez pewnego irlandzkiego milionera, która walczy z rozbudową bloków energetycznych w naszym kraju, powołując się troską o klimat, ale kiedy zagłębimy się w temat to chyba nie chodzi o ekologię.......

 • leming27

  Oceniono 3 razy 3

  Putin to gosc z jajami, a nie papierowa gadajaca wydmuszka jak nasi politycy. Rzadzi silna reka, ale Rosjanie tego potrzebuja, po tym jak Jelcyn sprzedal prawie cala za butelke wodki. Nam by sie przydal polski Putin.

 • tobas89

  Oceniono 5 razy -1

  Rosjanie zawsze maja swoj poglad na sprawe

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy 5

  www.vesti.ru/only_video.html?vid=497546
  Wywiad którego Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Władimirowicz Putin udzielił niemieckim mediom w przededniu wystawy w Hanowerze trwa 32 minuty. Większość tego czasu WWP wyśmiewał się z pytań swego rozmówcy gimnastykując sobie stopy. Mówił wolno, często po wyrazie, starając się dostosować do poziomu zachodniego telewidza, wtrącając niemieckie ludowe porzekadła (ordnung muss sein) i cierpliwie definiując podstawowe terminy dotyczące demokracji i praworządności (zasada domniemania niewinności).

  Wywiad rozpoczął się od agresywnego pytania o naloty (konfiskaty, rewizje) na organizacje pozarządowe (ngo) w FR, w tym niemieckie. WWP opowiedział o ustawie wzorowanej na odpowiednie ustawie USA z 1938 roku. Na terenie FR działa 654 takich agenturalnych organizacji, a tylko przez 4 m-ce działania ustawy otrzymały one z zagranicy łącznie $1mld. Tymczasem FR finansuje tylko 2 takie organizacje, w Paryżu (?) i w USA (RussiaToday?). Dla potwierdzenia WWP wręczył prowadzącemu kopię kwestionariusza otrzymanego przez tę zarejestrowaną w USA złośliwie zwracając uwagę na liczbę pytań i pieczątkę KONTRWYWIADU amerykańskiego na końcu.

  Dalej UPOKORZYŁ GOSPODARCZO Niemcy zwracając uwagę że Niemcy są tylko jednym z członków UE. Wprawdzie na UE przypada blisko 50% wymiany handlowej FR, ale udział ten maleje ze względu na kryzys UE. Aktualnie FR zajmuje 3 miejsce w obrotach UE – USA E600mld, Chiny E550mld, FR E450 mld. WWP kurtuazyjnie zauważył że Niemcy stanowią pozytywny wyjątek w UE i obroty z nimi nieustannie rosną osiągając w ostatnim roku E74mld. Inwestycje niemieckie w FR mają wartość E25mld, z tego 7,2 mld w ostatnim roku. Zwiększony napływ kapitału do Rosji spowodowany jest zarówno osłabieniem zaufania do euro po konfiskacie części wkładów euro na Cyprze jak i reformą systemu bankowego FR przeprowadzoną w FR w 2008 w okresie natężenia kryzysu. Podatek dochodowy jest liniowy i wynosi 13%. FR zachowuje jednak wiarę w euro, w system grantów UE, i dlatego 40% rezerw Fr jest w euro. FR zapewnia Niemcom 40% zaopatrzenia w gaz i 30% w ropę. W wystawie w Hanowerze weźmie udział ponad 100 rosyjskich firm eksponowanych w 6 pawilonach.

  Co do demokracji to jest realizowana w FR w formie wyborów i wolności demonstracji. Przyjęto ustawę zmniejszającą 100 krotnie liczbę członków konieczną do rejestracji nowej partii z 50 000 do 500.

  W konflikcie syryjskim Zachód łamie uzgodnienia z Genewy (?) dostarczając dla buntowników wg New York Times tylko ostatnio 3500 ton broni do krajów ościennych. Sugerowana przez Zachód kolejność najpierw Assad ustąpi, a potem rozstrzygnie się przyszłość Syrii jest błędna i niedopuszczalna. Może prowadzić do chaosu i niestabilnej sytuacji jak w północnej Afryce, Jemenie, Iraku…

 • tobas89

  Oceniono 5 razy -3

  Rosjanie zawsze maja swoj poglad na sprawe

 • cztery44442

  Oceniono 8 razy 4

  Dyplomatyczna i logiczna wypowiedź prezydenta Rosji Władimira Putina. Uważam , że polscy politycy powinni rosyjską dyplomację wziąć sobie za przykład. Na naukę nigdy nie jest z późno.

 • miluszka

  Oceniono 8 razy -2

  Cokolwiek o Rosji albo Syrii - web commando w akcji. Dlatego nie czytam w ogóle komentarzy pod takimi artykułami, bo i tak wiadomo kto i co napisał.

 • razb1947

  Oceniono 6 razy -2

  Putin strasznie poniżył Tuska i bez jego wiedzy załatwił drugą nitke rurociągu gazu przez Polskę.

 • philosophe

  Oceniono 12 razy -2

  Az dziw, ze agent KGB. przygotowany do bezwzglednych i okrutnych metod dzialania, bandzior w sluzbie panstwa, nie stroniacego od zbrodni i perfidii, naucza w tej chwili zachodnioeuropejska opinie publiczna moralnosci. Zachodnioeuropejscy mezowie stanu musza pokornir sluchac putina i udawac, ze wszystko jest w porzadku. Polskich wazeliniarzy jest zawsze pod dostatkiem - taki charakter narodowy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje