Hakerzy z grupy Anonymous wypowiedzieli wojnę Korei Północnej

07.04.2013 12:30
Konto Anonymous Korea

Konto Anonymous Korea (twitter.com)

Hakerzy z grupy Anonymous opublikowali w sieci nazwiska 6 tys. osób zarejestrowanych w państwowym serwisie Korei Północnej. Już kilka dni temu wzięli na cel Koreę Płn. i grozili obaleniem dyktatora Kim Dzong Una.
- Zdobyliśmy dostęp do 15 tys. kont przedstawicieli różnych rządów. Jeśli nie weźmiecie pod uwagę naszych żądań, to najpierw wykasujemy wasze wszystkie dane, a później zlikwidujemy cały wasz diabelski rząd - ostrzegli w piątek władze w Pjongjang hakerzy z Anonymous.

W sobotę przez konta na Twitterze (@YourAnonNewsKR) Anonymous opublikowali pierwsze dane osobowe. Na razie to 6216 osób, które w kraju Kim Dzong Una jako nieliczne mają dostęp do internetu.

"Walka o wolność słowa i wolność obywateli"

- Hakerzy oświadczyli, że "Operacja Wolna Korea" jest odpowiedzią na groźby Kima dotyczące użycia broni jądrowej - informuje rosyjski portal 3D News Daily Digital Digest.

Portal pisze, że celem działań hakerów nie jest popieranie polityki poszczególnych państw, lecz walka o wolność słowa i wolność obywateli na całym świecie. Dlatego grupa Anonymous zainteresowała się Koreą Północną i będzie dążyć do ustanowienia demokracji w tym państwie. Stałym postulatem hakerów jest też zniesienie cenzury w internecie.

Północ grozi

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest od kilku tygodni szczególnie napięta. W piątek władze Korei Północnej zwróciły się do ambasad o rozważenie ewakuacji personelu. Północnokoreańskie władze twierdziły, że od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na swoim terytorium w przypadku konfliktu.

W lutym Phenian przeprowadził swoją trzecią próbę atomową, co doprowadziło do rozszerzenia sankcji ONZ. Tydzień temu Korea Północna oświadczyła, że

jest w stanie wojny z Koreą Południową i zagroziła atakami na cele amerykańskie, z możliwością użycia broni nuklearnej.

Zobacz także
Komentarze (99)
Hakerzy z grupy Anonymous wypowiedzieli wojnę Korei Północnej
Zaloguj się
 • glen_moran

  0

  ściema NSA-PRISM aby "przykryć" swą "charytatywną" działalność za to na całym świecie. Anonymous Korea!!! Ha, ha!!! Mam nadzieję, że ANONYMOUS - ale "oryginalne" dadzą znać o sobie w swoim stylu, że nie pozwolą sobie, aby ktoś ich robił "w ciula" (mówiąc "po polsku"). No chyba, że chłopaki są na etacie "nejawnym" NSA.

 • ferroetigni

  Oceniono 2 razy 2

  @metenburg
  A mojemu kumplowi, Józkowi spod klatki, też internet wypowiedzieli. I gazeciarze nic nie napisali.

 • metenburg

  Oceniono 3 razy -1

  O tym ze wypowiedzieli (skutecznie) wojne Izraelowi gazeciarze zapomnieli wspomniec. Ot co, takie "fairness in reporting".
  rt.com/news/anonymous-hacktivists-operation-israel-474/

 • adirun

  0

  Bardzo inteligentne zagranie zarowno ze strony Anonymous (eghem, taka organizacja nie istnieje - kryptonimem Anonymous posluguje sie co drugi haker) jak i ze strony tabloidu wyborczego.

 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -5

  Jeśli dali się nabrać na medialny bełkot jak to zaraz Kim rozpęta wojne atomową to widac jakimi sa półgłowkami. Ale Wyborcza nic nie pisała jak kilka dni temu hakerzy atakowali Izrael (jego strony a nawet facebooka) bo trzeba by było napisać, że to w odpowiedzi na zbrodnie izraelskiego reżimu a to troche nie po linii ideologicznej Michnika (syna i brata stalinowskich, żydowskich zbrodniarzy) i jego bandy.

 • tobas89

  Oceniono 1 raz 1

  smieszne

 • micdep

  0

  A morze to nie Hakerzy a tylko Ci co sie za nich przedstawiaja ... podobna sytuacja byla w Iranie ...tez ich robota...

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 2 razy 0

  To hakerzy trafili kulą w płot, bo kto ma internet w KRLD? --- ano wojskowi i rządowi hakerzy którzy mają z tego anonimusa teraz niezły ubaw.

 • omnadren_polfa

  Oceniono 13 razy 3

  Michnik napisz coś o akcji "WYKASUJEMY IZRAEL Z INTERNETU"-Anonymous

  Ja bym ich wykasował z planety ZIEMIA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje