Hakerzy z grupy Anonymous wypowiedzieli wojnę Korei Północnej

07.04.2013 12:30
Konto Anonymous Korea

Konto Anonymous Korea (twitter.com)

Hakerzy z grupy Anonymous opublikowali w sieci nazwiska 6 tys. osób zarejestrowanych w państwowym serwisie Korei Północnej. Już kilka dni temu wzięli na cel Koreę Płn. i grozili obaleniem dyktatora Kim Dzong Una.
- Zdobyliśmy dostęp do 15 tys. kont przedstawicieli różnych rządów. Jeśli nie weźmiecie pod uwagę naszych żądań, to najpierw wykasujemy wasze wszystkie dane, a później zlikwidujemy cały wasz diabelski rząd - ostrzegli w piątek władze w Pjongjang hakerzy z Anonymous.

W sobotę przez konta na Twitterze (@YourAnonNewsKR) Anonymous opublikowali pierwsze dane osobowe. Na razie to 6216 osób, które w kraju Kim Dzong Una jako nieliczne mają dostęp do internetu.

"Walka o wolność słowa i wolność obywateli"

- Hakerzy oświadczyli, że "Operacja Wolna Korea" jest odpowiedzią na groźby Kima dotyczące użycia broni jądrowej - informuje rosyjski portal 3D News Daily Digital Digest.

Portal pisze, że celem działań hakerów nie jest popieranie polityki poszczególnych państw, lecz walka o wolność słowa i wolność obywateli na całym świecie. Dlatego grupa Anonymous zainteresowała się Koreą Północną i będzie dążyć do ustanowienia demokracji w tym państwie. Stałym postulatem hakerów jest też zniesienie cenzury w internecie.

Północ grozi

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest od kilku tygodni szczególnie napięta. W piątek władze Korei Północnej zwróciły się do ambasad o rozważenie ewakuacji personelu. Północnokoreańskie władze twierdziły, że od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na swoim terytorium w przypadku konfliktu.

W lutym Phenian przeprowadził swoją trzecią próbę atomową, co doprowadziło do rozszerzenia sankcji ONZ. Tydzień temu Korea Północna oświadczyła, że

jest w stanie wojny z Koreą Południową i zagroziła atakami na cele amerykańskie, z możliwością użycia broni nuklearnej.

Zobacz także
Komentarze (99)
Zaloguj się
 • grymas50

  Oceniono 119 razy 81

  Przestawcie celowniki rakiet w kibelek Una, kiedy jego MAJESTATYCZNA dupa w nim przebywa.

 • dziadoski

  Oceniono 102 razy 72

  Dobrze! Opublikować nazwiska i najlepiej zdjęcia przestępców z Korei Północnej, którzy torturują biednych ludzi.

 • dominatrix78

  Oceniono 78 razy 48

  Dlaczego ambasada tego posranego kraju w Polsce ma adres na Yahoo.com , konto na facebook i google+ ?! Przecież to amerykańskie firmy...

 • the_qwert

  Oceniono 96 razy 26

  Jakaś dziwna propaganda z użyciem Anonymous. Bo co "hakerzy" mogą niby w Korei północnej zaatakować?

 • galik79

  Oceniono 45 razy 23

  O! a o tym, że Ci sami Anonimowi wypowiedzieli wojnę Izraelowi za nieludzkie traktowanie Palestyńczyków już nie napisaliście ? Niemożliwe?!
  rt.com/news/opisrael-anonymous-final-warning-448/

 • calli

  Oceniono 42 razy 16

  Plażowe osły

  "Pierwszą ofiarą wojny jest prawda", stwierdził brytyjski pisarz, Rudyard Kipling. Podobnie Winston Churchill doszedł do wniosku, że "prawda na wojnie jest rzeczą tak cenną, że trzeba ją otaczać strażą przyboczną złożoną z kłamstw". Bismarck nie miał wątpliwości, że "nigdy nie kłamie się tak wiele jak przed wyborami, podczas wojny i po polowaniu". Amerykanie przegrali wojnę w Wietnamie nie w dżungli, lecz na "froncie ojczyźnianym" - społeczeństwo było oburzone popełnianymi przez armię okrucieństwami, które ujawnili dziennikarze. Odtąd w czasie konfliktów zbrojnych wojskowi dokładnie pilnowali reporterów, podając im starannie spreparowane kłamstwa. Podczas wojny o Falklandy dziennikarze musieli nadawać z pokładów brytyjskich okrętów wojennych. "Nasi najwyżsi wodzowie w czarnych mundurach powoływali się na cały autorytet swego urzędu i łgali jak najęci", wspomina Peter Preston, dziennikarz gazety "The Guardian".
  Kiedy zaczęła się wojna z Irakiem o Kuwejt, cała armada 150 oficerów prasowych i kilkunastu przekupionych lobbystów skutecznie stworzyła fikcję "chirurgicznej", bezkrwawej batalii. Kapitan Ron Wildermuth, szef public relations generała Normana Schwarzkopfa, rozkazał swym oficerom prasowym: "Przedstawiciele mediów muszą być stale pod eskortą. Powtarzam - stale".

  Agencja Hill & Knowlton przedstawiła film, w którym 15-letnia Najirah al Sabah, córka ambasadora Kuwejtu w USA, twierdziła, że widziała, jak żołnierze iraccy wyrzucali nowo narodzone dzieci z inkubatorów, by umierały na zimnej podłodze. Film ten wyemitowało 700 stacji telewizyjnych na świecie. Prezydent George Bush senior wspomniał ten "wstrząsający akt okrucieństwa" w pięciu przemówieniach. Dopiero po wojnie strzępy prawdy zaczęły wychodzić na światło dzienne. Mordowanie niemowląt przez Irakijczyków nigdy nie miało miejsca, za to amerykańskie bomby zmasakrowały 314 cywilów w bunkrze w Bagdadzie. Armia USA dokonała też krwawej łaźni wśród tysięcy żołnierzy irackich, uciekających drogą do Basry, którzy nie stawiali już żadnego oporu. Okazało się również, że antyrakiety Patriot, bardzo jakoby skuteczne przeciw irackim pociskom typu Scud, w rzeczywistości pudłowały haniebnie, zaś zdjęcia filmowe pokazujące rzekome "trafienia" były sfabrykowane. Zawstydzona brytyjska dziennikarka, Maggie O'Kane, napisała później: "Zrobiliśmy brudną robotę z tą wojną, z prawdą i z krwią. My, przedstawiciele mediów, zostaliśmy zaprzęgnięci jak dwa tysiące plażowych osłów i prowadzono nas przez piasek, abyśmy zobaczyli to, co amerykańscy i angielscy wojskowi chcieli nam pokazać w tej pięknej i czystej wojnie.

  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/media-wojna-klamstwa

 • parapolityk

  Oceniono 89 razy 15

  Poczytajcie sobie na temat wojny w Wietnamie, jak się rozpoczęła od ataku Wietnamczyków na łodzie patrolowe. Nigdy nie było takiego ataku !!! To były błędne dane i informacje. Podobnie było w Iraku - atak na państwo, które rzekomo posiadało broń jądrową i chemiczną - bzdura ! "Ktoś" zręcznie manipuluje opinią światową już od dziesięcioleci. Karmią nas papką multimedialną. Podawana kilka razy dziennie - zaczyna smakować każdemu. Ogłupiani przez media ludzie nie potrafią wyciągać najprostszych wniosków z informacji jaka do nich dociera! Wiecie, że rząd US płaci FED'owi 25% podatku od kasy, którą od niego pożyczył bez żadnej ustawy - nie ma żadnego dokumentu sankcjonującego prawnie ten stan prawny - "super" ? Kto był szefem UBC ? Dziadek Bush, ten sam który sfinansował faszystom ropę na paliwo do samolotów, którym potem naziści zbombardowali np. Londyn. Świat jest tak powiązany finansowo, że nie mamy pojęcia, kto za jakie sznurki pociąga.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 42 razy 14

  Wczoraj w Afganistanie zginęła Amerykanka z misji dyplomatycznej USA. Pierwszy amerykański dyplomata od czasów ataku na konsulat w Bengazi w zeszłym roku. Gdzie są ważne informacje w tym dziale zagranicznym?

 • kwiecien45

  Oceniono 9 razy 7

  To jest taki Anonymus jak ja Barak Obama ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje