Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał Wiktora 2012

06.04.2013 20:16
Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski (Fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta)

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Statuetki te przyznawane są wybitnym osobowościom medialnym, dostali także m.in.: Aleksandra Kurzak, Andrzej Grabowski i Justyna Kowalczyk.
- Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy - powiedział prezydent. Prezydentowi statuetkę wręczał Krzysztof Zanussi. Komorowski, dziękując, żartował też, że z polityką jest jak z grą w teatrze, bo czasem klaszczą. W kategorii Polityk Roku 2012 nominowani byli także: Władysław Frasyniuk, Ryszard Kalisz, Anna Grodzka i Radosław Sikorski.

Osobowość Roku i Odkrycie Roku

Osobowością Roku mianowano dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Prokopa, a Odkryciem Roku została znana z serialu "Na dobre i na złe" aktorka Kamilla Baar. Wiktora 2012 w kategorii Aktor Telewizyjny Roku otrzymał aktor Andrzej Grabowski, widzom znany jako serialowy Ferdynand Kiepski. Sportowcem Roku uznano ex aequo biegaczkę narciarską, mistrzynię olimpijską Justynę Kowalczyk oraz mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego.

Wiktor publiczności powędrował do Roberta Janowskiego, który od lat prowadzi program rozrywkowy "Jaka to melodia", a gwiazdą piosenki i estrady została wybitna śpiewaczka operowa Aleksandra Kurzak, uważana za najsłynniejszą sopranistkę; sukcesem okazała się niedawna płyta "Gioia" wydana przez wytwórnię Decca. Polskiej publiczności znana choćby z "Traviaty" w reż. Mariusza Trelińskiego.

Kategoria komentator lub publicysta należała do dziennikarza sportowego Przemysława Babiarza. Najlepszym prezenterem telewizyjnym ogłoszono Jarosława Kuźniara, który jest jednym z prowadzących poranny program "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Wiktora 2012 w kategorii twórca lub producent programu otrzymał Michał Kwieciński, odpowiedzialny m.in. za produkcję takich seriali jak "Hotel 52" i "Czas honoru".

Super Wiktory dla Szaflarskiej i Sznuka

Super Wiktory 2012 przyznano aktorce Danucie Szaflarskiej i dziennikarzowi Tadeuszowi Sznukowi. Super Wiktor Specjalny trafił w ręce teologa ks. prof. nauk filozoficznych Michała Hellera.

Galę poprowadził Robert Janowski. Wśród przybyłych gości znaleźli się liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki, m.in.: Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Krystyna Loska, Grażyna Torbicka, Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, Witold Pyrkosz, Zbigniew Zamachowski, Monika Richardson i Nina Terentiew.

Wiktory - polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych - przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn. Statuetki przyznawane są w 10 kategoriach m.in.: polityk roku, aktor, osobowość telewizyjna oraz odkrycie roku.

"Wiktor" jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa. Gala rozstrzygająca 28. edycję plebiscytu Wiktorów odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz także
Komentarze (168)
Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał Wiktora 2012
Zaloguj się
 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 1 raz 1

  # otrzymał, ale chyba za ten - ANALFABETYZM, czyli za : CZYTANIE, PISANIE i FILOZOFOWANIE...

 • amorozo.beaty

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mieli komu dać to dali Bulowi. Za prawidłową polszczyznę

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Kolesie obdarowują się błyskotkami, orderami, tytułami. Nic nowego w michnikowej "wolnej Polsce". Wystarczy zerknąć jakie szuje mają piersi przyozdobione np. Orderem Orła Białego (nic nie wartej już dziś błyskotki).
  Ten statysta wsadzony do pałacu politykiem roku :D Takie rzeczy tylko w michnikowej III RP.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 1 raz 1

  Wiktor dla prezydenta świadczy tylko o randze tej nagrody i ludziach,którzy go przyznali.W przypadku Pana Komorowskiego to chyba za indolencję i usłużność wobec premiera Tuska.

 • cebula121

  Oceniono 1 raz 1

  I bardzo dobrze, zasłużył na niego!
  Tylko jak żyć na szczawiowej zupie Panie Prezydencie?
  Więcej: obserwatorpolityczny.pl/?p=9648

 • m.arco

  Oceniono 5 razy 3

  Po nominowaniu Komorowskiego powinni zmienić nazwę z Wiktora na nazwę Pierdoła.

 • macia-9

  Oceniono 4 razy 2

  Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić współczesne znaczenie przymiotnika WYBITNY.

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy -2

  Witam wszystkich wielbiacych i szanujacych wladze polskie, wybrane przez nas samych :)

  Jak widze, spotkanie jest gremialne stowarzyszenia pisowskiego (jak to zwykle bywa w takich przypadkach), ktore zgodnie z tradycja wylewa zolc....

  Wiec zegnam ozieble, bo tu cuchnie...

 • papaleone

  Oceniono 7 razy 1

  Niedługo mohery pójdą do kościoła.
  I będzie można komentować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje