Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał Wiktora 2012

06.04.2013 20:16
Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski (Fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta)

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Statuetki te przyznawane są wybitnym osobowościom medialnym, dostali także m.in.: Aleksandra Kurzak, Andrzej Grabowski i Justyna Kowalczyk.
- Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy - powiedział prezydent. Prezydentowi statuetkę wręczał Krzysztof Zanussi. Komorowski, dziękując, żartował też, że z polityką jest jak z grą w teatrze, bo czasem klaszczą. W kategorii Polityk Roku 2012 nominowani byli także: Władysław Frasyniuk, Ryszard Kalisz, Anna Grodzka i Radosław Sikorski.

Osobowość Roku i Odkrycie Roku

Osobowością Roku mianowano dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Prokopa, a Odkryciem Roku została znana z serialu "Na dobre i na złe" aktorka Kamilla Baar. Wiktora 2012 w kategorii Aktor Telewizyjny Roku otrzymał aktor Andrzej Grabowski, widzom znany jako serialowy Ferdynand Kiepski. Sportowcem Roku uznano ex aequo biegaczkę narciarską, mistrzynię olimpijską Justynę Kowalczyk oraz mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego.

Wiktor publiczności powędrował do Roberta Janowskiego, który od lat prowadzi program rozrywkowy "Jaka to melodia", a gwiazdą piosenki i estrady została wybitna śpiewaczka operowa Aleksandra Kurzak, uważana za najsłynniejszą sopranistkę; sukcesem okazała się niedawna płyta "Gioia" wydana przez wytwórnię Decca. Polskiej publiczności znana choćby z "Traviaty" w reż. Mariusza Trelińskiego.

Kategoria komentator lub publicysta należała do dziennikarza sportowego Przemysława Babiarza. Najlepszym prezenterem telewizyjnym ogłoszono Jarosława Kuźniara, który jest jednym z prowadzących poranny program "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Wiktora 2012 w kategorii twórca lub producent programu otrzymał Michał Kwieciński, odpowiedzialny m.in. za produkcję takich seriali jak "Hotel 52" i "Czas honoru".

Super Wiktory dla Szaflarskiej i Sznuka

Super Wiktory 2012 przyznano aktorce Danucie Szaflarskiej i dziennikarzowi Tadeuszowi Sznukowi. Super Wiktor Specjalny trafił w ręce teologa ks. prof. nauk filozoficznych Michała Hellera.

Galę poprowadził Robert Janowski. Wśród przybyłych gości znaleźli się liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki, m.in.: Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Krystyna Loska, Grażyna Torbicka, Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, Witold Pyrkosz, Zbigniew Zamachowski, Monika Richardson i Nina Terentiew.

Wiktory - polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych - przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn. Statuetki przyznawane są w 10 kategoriach m.in.: polityk roku, aktor, osobowość telewizyjna oraz odkrycie roku.

"Wiktor" jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa. Gala rozstrzygająca 28. edycję plebiscytu Wiktorów odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz także
Komentarze (168)
Zaloguj się
 • gr_ub_y

  Oceniono 185 razy 97

  Cóż za zaskoczenie, towarzystwo wzajemnej adoracji zawyrokowało, normalnie można paść ze śmiechu.

  A najlepszy jest skład nominowanych. Po prostu beka do kwadratu. :))))

 • 80662270a

  Oceniono 166 razy 72

  Można umrzeć ze śmiechu, wybitna osobowość medialna (?!) ...
  Nie ma komu dać, więc dają byle komu.

 • 68jacekw

  Oceniono 88 razy 38

  czym konkretnie wykazał sie p.Komorowski w 2012?Czym zasłużył na cokolwiek?Tym,ze jest??

 • leszek567

  Oceniono 91 razy 37

  O Bogowie ! Pamiętam , jak śp. Tadeusz Łomnicki na którejś z manifestacji 1-majowych z "prawdziwym" żarem... :)) machał i uśmiechał się do oficjeli na głównej trybunie -przyjmujących hołd od wiernego socjalistycznego społeczeństwa... Ale to był przynajmniej złotousty , nota bene świetny aktor...
  Ale dać nagrodę Wiktora Komorowskiemu ???
  Za co ???
  Za bzdety ???
  Może za ilość gaf ?
  A może za ilość ubitych kaczek ???
  Lizusostwo posunięte do granic ...Obrzydliwe.

 • morfeusz_1

  Oceniono 51 razy 27

  Należało się za to że wąsy zgolił
  Wiktora mamy teraz na Nobla czekamy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje