Wyciek 120 ton radioaktywnej wody ze zbiornika w Fukushimie

06.04.2013 16:28
Elektrownia w Fukushimie

Elektrownia w Fukushimie (Fot. ISSEI KATO REUTERS)

Aż 120 ton radioaktywnej wody mogło wyciec z nieszczelnego zbiornika w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima, zniszczonej w marcu 2011 roku przez potężne trzęsienie ziemi i tsunami - poinformował operator tej siłowni Tokyo Electric Power Co (TEPCO).
Ziemia wokół zbiornika została skażona. TEPCO zamierza przepompować pozostałe w nieszczelnym zbiorniku 13 tys. metrów sześciennych radioaktywnej wody do innych zbiorników. Operacja ta może potrwać do dwóch tygodni.

Agencja Kyodo napisała, powołując się na bliżej niesprecyzowane źródła w Fukushimie, że woda z nieszczelnego zbiornika, znajdującego się w odległości 800 metrów od wybrzeża, nie powinna przedostać się do Pacyfiku. Wyciek wykryto kilka dni temu, gdy wzrósł poziom promieniowania na zewnątrz zbiornika.

W wielkich zbiornikach w Fukushimie znajduje się już ponad 270 tys. ton radioaktywnej wody, którą wykorzystywano do chłodzenia reaktorów, w których doszło do stopienia się rdzeni. TEPCO przewiduje, że w ciągu najbliższych trzech lat tej radioaktywnej wody będzie dwa razy więcej i planuje budowę kolejnych zbiorników. Trwają też przygotowania do dekontaminacji radioaktywnej wody.

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • tanatopraktor

  Oceniono 146 razy 132

  Na rynek wejdzie nowa woda mineralna : ,,Fukuszanka" Bogata w jod i takie tam....

 • stenrw

  Oceniono 59 razy 19

  Logika antyatomowców:
  1. TYSIĄCE ludzi zginęło w pociągach zmytych do morza z nadbrzeżnych linii kolejowych, lecz NIKT nie postuluje likwidacji kolei nadmorskich.
  2. TYSIĄCE ludzi zginęło w samochodach zmytych do morza z nadbrzeżnych dróg, lecz NIKT nie postuluje odsunięcia dróg w góry.
  3. DZIESIĄTKI TYSIECY ludzi zginęło zmytych do morza z domów i ulic nadbrzeżnych miast i wsi, lecz NIKT nie postuluje przesunięcia domów w głąb lądu.
  4. NIKT nie zginął w katastrofie elektrowni Fukushima lecz WSZYSCY chcą zamknięcie WSZYSTKICH elektrowni atomowych, przy czym NIKT nie chce zrezygnować z korzystania z prądu elektrycznego...

 • cezar85

  Oceniono 22 razy 12

  kawkę, herbatkę?

 • max2-012

  Oceniono 16 razy 10

  ta radioaktywnosc jest teraz w rybkach oceanicznych sprowadzanych z Azji.

 • radzix1

  Oceniono 21 razy 9

  sami się po zabijamy, jedni chcą walić Atomówki, drudzy przeprowadzają jakieś testy chemiczne, po czym są takie skutki... w du**e z takim życiem.
  za 2 lata g***no będzie jeżeli się słyszy tylko o Skażeniach i nowych bombach.
  Koniec świata może i będzie ale nie przez naturę tylko przez "" LUDZI ""
  Pozdrawiam

 • sylzaj

  Oceniono 49 razy 7

  Japonia.Najgłupszy kraj na Świecie.Na terenach sejsmicznych stawiać elektrownie jądrowe,to jest arogancja najwyższych lotów i kpina ze Świata.Konsekwencje tego skażenia obejmą cały glob.

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy 5

  " ... nie powinna przedostać się do Pacyfiku ... "
  (bo sushi będą świecić)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje