"Polska jest okradana. A pieniądze są potrzebne". Kaczyński o bezrobociu, podatkach i OFE

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. za PiS.org)

Gromkie okrzyki "Jarosław! Jarosław!" powitały lidera PiS w Środzie Wielkopolskiej. Na spotkaniu z mieszkańcami miasta Jarosław Kaczyński mówił m.in. o bezrobociu, podatkach, OFE i służbie zdrowia. - To, że jest źle, we wszystkich dziedzinach, to wszyscy wiemy. Wszystko zrobimy, żeby był nasz rząd, żeby zmienić Polskę - zapowiedział.
- Dziś w Polsce wyzwanie numer 1 to praca. Strach o pracę paraliżuje ludzi, a ci, którzy pracy nie mają, żyją w poczuciu beznadziejności. Czy na to wyzwanie jest odpowiedź? Tak, są programy walki z bezrobociem, na przykład program PiS. Na przykład dla takiego miejsca jak Środa Wielkopolska. Można? Można - i nie trzeba do tego gigantycznych środków - twierdził Kaczyński.

Prezes PiS dodał też, że w Polsce trzeba zmienić system podatkowy, ponieważ obecny jest "skrajnie niewydajny i skrajnie niesprawiedliwy". - Podatki są mechanizmem opresji, niszczenia przedsiębiorców, w sposób bardzo brutalny. Mamy tu do czynienia ze sferą pełnej arbitralności urzędników - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński: Polski system podatkowy jest w stanie patologii

Według Kaczyńskiego polski system podatkowy jest dziś w stanie "patologicznym". - Ludzie mniej zarabiający płacą dużo większe podatki. Jest kryzys, nie ma pieniędzy - i ci, którzy zarabiają więcej, powinni więcej płacić - podkreślił przywódca PiS. Zapewnił, że on i jego partia "nie są za tym, by podatki podwyższać".

- Ale jeśli jedni zarabiają więcej, i płacą 19 proc., a inni zarabiają mniej, a płacą 32 proc. podatku, to ci, którzy płacą 19 proc., powinni płacić 32 proc. Koniec z tym nadużyciem. Trzeba to przeprowadzić, tak jak zlikwidować sfery nieopodatkowane - wielkie sieci handlowe, banki. Na tysiąc sposobów wykręcają się od podatków. Polska jest okradana. A pieniądze są potrzebne - podkreślił Jarosław Kaczyński.

"OFE polega na tym, że każdemu z państwa zabiera się pieniądze"

Dodał, że PiS miał gotowe projekty ustaw w tych sprawach, "które już złożono w Sejmie i je odrzucono". - Ale my będziemy do nich wracać. W tej chwili innego sposobu wyjścia z tej zapaści finansów publicznych nie ma - i ci, którzy rządzą, najwyraźniej to widzą - mówił dalej Kaczyński. - Zaczynają się manipulacje wokół państwa pieniędzy - podkreślił i przeszedł do sprawy OFE.

- Mogę z pewną dumą powiedzieć, że należałem od samego początku do tych, którzy byli przeciwko OFE. Zdawaliśmy sobie sprawę, że społeczeństwo jest w niesłychanie bezczelny sposób oszukiwane. Ludziom wmawiano, że OFE da im znakomite emerytury. A ci, co to przygotowywali, świetnie wiedzieli, że w najlepszym wypadku to będzie znaczne obniżenie [emerytur - red.]. - Ale sytuacja na giełdach się zmieniła i teraz mechanizm OFE doprowadzi do emerytur poniżej egzystencji - stwierdził szef PiS.

- OFE polega na tym, że każdemu z państwa zabiera się pieniądze jak podatek, potem się go prywatyzuje, a potem prywatni właściciele nim obracają, a ten, co daje pieniądze, nie ma nic do powiedzenia na temat tego, co się z tymi pieniędzmi robi. (...) My jesteśmy za prawem wyboru: ZUS lub OFE, jak na Węgrzech. Tylko tam większość zrezygnowała i OFE upadło - skwitował lider Prawa i Sprawiedliwości.

Szef PiS ostrzega przed zmianami w KPK. "Prezent dla przestępców"

Jarosław Kaczyński ostrzegał też słuchaczy w Środzie Wielkopolskiej przed planowanymi zmianami w Kodeksie Postępowania Karnego. - Pewne ostrzeżenie: w Sejmie jest już projekt zmian Kodeksu. To gigantyczny prezent dla przestępców - stwierdził były premier.

- Charakter postępowania karnego po zmianach będzie taki, że jeśli dziś uniewinnienia to 2%, to przy tym [nowym] systemie uniewinnień będzie dziesiątki razy więcej. A przestępca, którego stać na dobrego adwokata, będzie niesłychanie trudny do skazania - stwierdził Kaczyński.

Zobacz także
 • Kaczyński: Nie ma mowy o wycofaniu z polityki. Będzie ofensywa
Komentarze (340)
"Polska jest okradana. A pieniądze są potrzebne". Kaczyński o bezrobociu, podatkach i OFE
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  Mamy już dosyć niesprwiedliwości , okradania państwa, i korupcji trzeba głosować tylko na PIS który może nasze państwo uratować przed upadłością.

 • jurekzoliwy

  0

  Ci, którzy głośno i przy każdej okazji krzyczą o okradaniu Polski, chcą po prostu także mieć swój udział w okradaniu.

 • totapis500

  Oceniono 1 raz 1

  Zdaje się że ten kaczy konus zapomniał jak z braciszkiem okradli Polskę w spółce TELEGRAF.

 • kibic_rudego

  0

  Kaczor kłamie tak samo jak Tusk.
  i tak samo jak Tusk rozpieprzał Polskę jak był przy korycie.

 • nedlog123

  Oceniono 1 raz 1

  że też mu się jeszcze nie znudziło wygadywanie tych frazesów. widzi że do władzy już nie dojdzie ale ciągle wygaduje te swoje głupoty. to chyba choroba psychiczna....?

 • krzysztof_ptk

  0

  Reforma? Aha. A co z KRUSEM? Może wszyscy będą solidarnie wpłacać do jednego garnka. Zrozumiałe że w budżecie brakuje tych miliardów, którymi można dysponować, po tej reformie. i o to wyłącznie chodzi. Dla przyszłych rencistów nie zmieni się wiele, ile sobie odłożymy, tyle będziemy mieli. Pod warunkiem, że państwo będzie uczciwie zarządzało tymi składkami i nie brało przykładu z Grecji.

 • cyklina-klimkiewicz

  0

  A tak po polsku, to jak zarabia mało to powinien płacić mało czyli 19% podatku, a nie jak chce prezes 32%. Ten program PIS jest tak skomplikowany, że niczego z niego nie rozumiem. gdzi i jak te miejsca pracy powstaną ? w jakich sektorach gospodarki? Gdzie kasa na to? Jakie wsparcie? Co to za odpowiedź jak brak konkretów? Jest ten program czy go jeszcze nie ma? B.Klimkiewicz.

 • amur-49

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński i jego hołota nie cofną się przed żadną podłością, byle by tylko zdobyć władzę. Mędzą, judzą, popierają najgorsze polityczne szumowiny. Na próżno, liczba durni, które ich popierają nie wzrośnie. Co najwyżej niektorzy z ich klakierow, jeśli jednak nie do końca głupi, może jednak przejżą na zaślepione przez ich guru oczy i swe poparcie dla tej bandy politycznych hohsztaplerów wycofają, co Ojczyźnie daj Boże.

 • zygosz

  Oceniono 4 razy 0

  Tylko oni !
  Tylko Prawo i Sprawiedliwosc uczyni Polske szczesliwa.
  Tylko J. Kaczynski i jego ludzie ,powstrzymaja destrukcje.
  Tylko oni, pragna nas zawsze przed pogarda bronic.
  Tylko oni , przywroca kraj do jego narodowych korzeni.
  Tylko oni, zadbaja o prace dla milionow jej pozbawionych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje