Weekend: Idzie odwilż. Popada deszcz, powieje wiatr. Ale na ciepło i słońce jeszcze poczekamy

06.04.2013 09:46
W sobotę będzie maksymalnie 5 stopni. W nocy z soboty na niedzielę popada jeszcze śnieg. Nad Polską wisieć będą grube chmury, przejaśnić się może tylko na zachodzie. Niedziela nie będzie lepsza - zanikające opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. Najcieplej będzie na zachodzie - do 5-6 stopni. Przyszła więc odwilż, ale jeszcze nie wiosna.
W sobotę nad Polską wisieć będą chmury - zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Miejscami popada słaby śnieg lub deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 5 st. C. Z północy wiać będzie słaby, na Wybrzeżu początkowo umiarkowany wiatr.

W nocy nie będzie lepiej - na południu zachmurzenie duże i całkowite oraz miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze również dużo chmur, z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie mogą wystąpić słabe opady śniegu, miejscami silne zamglenia. Lokalnie, głównie na Wybrzeżu, Pomorzu, w Wielkopolsce oraz na Mazurach, mgły osadzą szadź. Widoczność będzie zła - w silnych zamgleniach od 1000 m do 3000 m, w mgłach od 200 m do 800 m.

Zimna noc z soboty na niedzielę. Śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz...

Noc będzie jeszcze zimna - temperatura minimalna wyniesie od -6 do -1 st. C (na Podkarpaciu od -1 do 0 st. C). Nadal wiać będzie słaby, północny i północno-zachodni wiatr, na Wybrzeżu skręcający na zachodni. W niedzielę nie wypogodzi się - nad Polską nadal utrzyma się zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu miejscami padać będzie słaby, zanikający śnieg. Słabe przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem wystąpić mają z kolei na Wybrzeżu, Pomorzu, a po południu również na Mazurach. W strefie nadmorskiej może też spaść deszcz.

Ci, którzy liczyli na ciepło już w weekend, rozczarują się. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-3 st. C na wschodzie kraju do 5-6 st. C na zachodzie. Na północy wiać będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty wiatr z zachodu. Na pozostałym obszarze kraju wiatr - nadal słaby - będzie zmienny, z przewagą kierunków północnych.

Warszawa: Chmury, deszcz ze śniegiem, mgły, 3 stopnie

Niezbyt zachęcająca pogoda panować będzie przez cały weekend w Warszawie. W sobotę pochmurno, z okresowymi słabymi opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Wiać będzie słaby, północny i północno-zachodni wiatr. W nocy zachmurzenie duże, przechodzące do umiarkowanego. Mogą wystąpić silne zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i basen Morza Śródziemnego i częściowo też Półwysep Skandynawski są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Nad pozostałymi rejonami kontynentu pogodę kształtuje klin wyżu znad Grenlandii. Polska jest w zasięgu tego klina. Jedynie na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ płytkiego niżu przemieszczającego się znad Bośni nad Ukrainę. Z północy napływa chłodne powietrze.

Komentarze (33)
Weekend: Idzie odwilż. Popada deszcz, powieje wiatr. Ale na ciepło i słońce jeszcze poczekamy
Zaloguj się
 • zbycholj23

  0

  Aktualna pogoda jest jak obecna władza- wkurzająca, nieprzewidywalna, beznadziejna i mająca w d...pie obywateli.

 • iontichy71

  0

  jak komuś zimno to polecam

  iontichy71.blogspot.com/2013/03/biegun-zimna.html

 • wmc-33

  Oceniono 3 razy -1

  W połowie kwietnia zrobi się cieplej i będą dodatnie temperatury. Żeby dojść do takich wniosków, trzeba zęby zjeść na prognozowaniu pogody.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 2 razy 0

  IMiGW ma na to inne zdanie..

  nieprzeżyłabym gdyby w ponokim serwicie jedną z głównych infornacji nie była pogooda dla Warszawy :-)

 • slomaa

  Oceniono 4 razy 2

  No rzeczywiście na słońce trzeba będzie pocekać .. W płn-wsch. Polsce, niedaleko granicy z rosją od paru godzin świeci słońce i to mocno :) No ale z temperaturą wyższą niż poprzednio to macie chociaż rację.

 • li_ra

  Oceniono 6 razy 0

  Aktualna prognoza Pomorza Zachodniego. Niebo przejrzyste i bardzo słonecznie. Temperatura w słońcu 15 stopni, wiatr lekki. Nie zanosi się na żadne opady. Woda dzięki solarom nagrzała się już do 40 stopni. Pies wyleguje się w słońcu rozkoszując się ciepłem, a ja posiedziałam na tarasie domu też wygrzewając się z braku czasu jedynie przez pół godziny. Jak to rozkosznie i weselej na duszy grzejąc się w słonecznym cieple.

 • maksym6

  Oceniono 7 razy -1

  Pogoda na dzisiaj, jak to zwykle przez ostatnie tygodnie nie jest miła - dlatego zapraszam do bycia miłym i ... na kawę. Poczytać mozna tutaj: www.wiadomosci24.pl/artykul/prosze_dwie_kawy_i_jedna_zawieszona_266047.html

 • niebieski.k

  Oceniono 22 razy -12

  Odpowiedź pana Bronisława, króla POlski: Jak jest odwilsz, to mam buj głowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje