Czeski minister rolnictwa o polskiej koninie: Ponownych badań nie będzie

05.04.2013 20:30
Mięso

Mięso (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta)

Czeska Państwowa Inspekcja Weterynaryjna (SVS) uznała, że nie może spełnić prośby Polaków o ponowne przebadanie skażonego mięsa, ponieważ cała 320-kg partia koniny została już sprzedana. Sprawę skomentował również czeski minister rolnictwa Peter Bendl.
Zobacz także
Komentarze (92)
Czeski minister rolnictwa o polskiej koninie: Ponownych badań nie będzie
Zaloguj się
 • vel_ociraptor

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma się z czego cieszyć, polski eksport żywności już spadł dramatycznie i przy obecnym poziomie nadzoru sprawowanego przez radę ministrów, wkrótce spadnie jeszcze bardziej.

  Infantylne gadanie ministra SIkorskiego to drobiazg.

  Prawdziwy problem to PSL-owska klika w ministerstwie rolnictwa i kontroli weterynaryjnej. Poprzedni minister rolnictwa Marek Sawicki tuszował informacje o soli drogowej w żywności, Teraz Kalemba i nieudolna polska inspekcja weterynaryjna rżną głupa. Jaka konina? Jaki fenylobutazon? A za tuszowanie przez PSL nieprawidłowości w obrocie żywnością - rachunek płacą polscy konsumenci i cały polski przemysł rolno-spożywczy.

 • cyklina-klimkiewicz

  0

  Smaku złapać nie mógł to się skarży. Zamówili dokładkę widać opinie ministra wiążą z wysokimi cenami, a nie że kopyta razem z konie trafiły do handlu. B.Klimkiewicz.

 • psotnikpl

  Oceniono 1 raz 1

  Niemcy robią tak: niemiecki rząd, eurodeputowani i inne organizacje lobbystyczne, lobbują na rzecz zostrzenia w Unii norm w budownictwie i ochronie środowiska, potem "szczodrze godzą się na przyznanie dotacji unijnym bidniejszym krajom" takie biedniejsze kraje za te dotacje (nie 100%) budują...damy na to, wodne elektrownie, okazuje się jednak, że lokalne firmy nie potrafią spraostać normą więc.... przetargi uczciwie i zgodnie z prawem wygrywają niemiecke firmy.

  Nie mam nic do niemców, szanuje mądrych ludzi.

  Polska żywność to świetny towar exportywy (pyszne, zdrowe, mało chemii, sprzedają się na pniu, nawet zanim będą dostępne wyniki badań), no to słyszymy niepotwierdzone lub wręcz nieprawdziwe informacje o niby zagrożeniach...

  Jestem zwolennikiem Unii na poziomie pragmatycznym i aksjologicznym, ale czy musimy być kurde euro-frajerami?

 • konus33

  Oceniono 2 razy 2

  tutaj chodzi o decyzję czeskich konsumentów czy chcą jeść żywność krajową czy importowaną . To wszystko wyjaśnia pytam się kiedy zaczną się działania odwetowe na czeskich produktach czy my zawsze musimy kulić ogon pod siebie a może taka kampania negatywna czeskiej skody czy ciągników zetor które importowane są tylko do polski i dzieki temu fabryka funkcjonuje zmusi czechow do refleksji przypominam że oni w ten sam sposób próbowali wyeliminować polskie okna ze swojego rynku poprzez negatywną kampanię w mediach .

 • fuchsgs

  Oceniono 2 razy 2

  Coście się tak tej koniny doczepili!!!konina jest zdrowsza od wieprzowiny,koń to najczyściejsze zwierze, jecie kiełbasy po 6 zł/kg które zawierają mon,białka i inne a mięsa tylko znikomy % tu jest problem a nie konina

 • friedmar

  Oceniono 2 razy -2

  a ja wymieniem auta firmowe i w ogóle nie bierzemy pod uwagę skody i kijanek. Podobnie strasznie się psują i mają chińskie podzespoły.

 • m.gawka

  Oceniono 4 razy -2

  Osobiście bardzo Czechów lubię, lecz pamiętam praktyki ich służb w czasach "jedynie słusznych". SVS zadziałało w taki sposób, by niczego nie można było im udowodnić. Cóż, jeżeli im nie odpowiadają polskie towary, to nich ich nie kupują. Przymusu nie ma. Służbom państwowym i ministerstwu radzę jednak powściągliwość, bo to dla nich może się źle skończyć.

 • hh7

  Oceniono 5 razy -1

  A moja "skoda" rdzewieje.

 • pisowski_lud_wszystko_kupi

  Oceniono 5 razy 5

  Zżarli koninę popijając Becherowką. Tą Becherowką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje