Miodek zostaje w TVP Polonia. MSZ dołożył pieniądze

05.04.2013 14:25
Prof. Jan Miodek

Prof. Jan Miodek (Fot. Paweł Kozioł / Agencja Gazeta)

- Produkcja cenionego przez widzów cyklu audycji prof. Jana Miodka "Słownik polsko@polski" będzie kontynuowana przez TVP Polonia. Dzięki temu na antenie pojawią się wkrótce premierowe odcinki programu - poinformowała właśnie TVP
W wielkanocną sobotę mieliśmy zobaczyć ostatni odcinek programu literackiego "Słownik polsko@polski" prof. Miodka. Powodem wstrzymania produkcji miało być zmniejszenie dotacji dla telewizji Polonia ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które wraz z TVP finansuje stację.

- Po długich rozmowach MSZ zaproponowało znacznie większą kwotę swojego udziału. Dzięki temu można będzie kontynuować produkcję programu - mówi rzecznik TVP Joanna Stępień-Rogalińska.

Decyzji o wstrzymaniu produkcji ostro sprzeciwili się internauci w Polsce i na świecie. Gorące apele o kontynuację programu można było przeczytać m.in. na jego profilu na Facebooku. "Kategorycznie protestuję. Jeszcze tego brakowało, aby wspaniale prowadzony przez prof. Miodka program o naszym języku został zlikwidowany. Jestem oburzony" - pisał jeden z internautów.

W sieci została również opublikowana petycja do MSZ z prośbą o ocalenie programu. Pod sprzeciwem podpisało się prawie 4 tys. internautów.

Powrót programu ucieszył prof. Miodka, choć jak mówi, telewizję traktuje jedynie jako przygodę i przyjemność: - Tak jak w życiu, coś się zaczyna i coś kończy. Pomyślałem, że może już dosyć. Jest mi jednak bardzo miło, że tyle osób nas popiera i wszystkich noszę w sercu. Jeśli program przetrwa, to wspaniale, ale jeśli nie, to też nie będzie tragedii.

Radości nie krył za to Witold Świętnicki, reżyser programu: - Chciałbym podziękować wszystkim za poparcie i piękne słowa. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni i wdzięczni. W programie robimy coś naprawdę fajnego, a nie jest to regułą w telewizji.

Według reżysera zmiana decyzji to dowód na to, że internauci są silni, a telewizja ich słucha. - Nigdy wcześniej nie było aż takiego poruszenia w związku z likwidacją żadnego innego programu - komentuje.

"Słownik polsko@polski" jest edukacyjnym programem emitowanym na stacji Polonia i cieszy się popularnością wśród Polaków w kraju i za granicą. Biorą w nim udział m.in. uczniowie szkół i internauci na całym świecie, którzy m.in. przez Skype'a rozmawiają z prof. Miodkiem o częstych błędach językowych. Program można oglądać w soboty.

Zobacz także
 • Prof. Jan Miodek Program prof. Miodka znika z anteny. "Prezes TVP chce, żebym mówił poszłem"?
Komentarze (20)
Miodek zostaje w TVP Polonia. MSZ dołożył pieniądze
Zaloguj się
 • mefisto1606xl

  0

  JEST TO NAPRAWDĘ ŚWIETNA WIADOMOŚĆ , DAJĄCA NADZIEJĘ MILIONOM
  ŚWIATŁYCH OBYWATELI , ŻE JEST JESZCZE ZNIKOMY PROMYK NADZIEI / dobre i to / ,
  NA NORMALNOŚĆ W TYM ZAPYZIAŁYM , EGOCENTRYCZNYM GRAJDOŁKU EUROPY !!!! .
  ALLELUJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..
  aMEN .

 • maradona1986

  Oceniono 4 razy -4

  Dobrze ze tego Miodka wywalili z telewizji bo piepszyl dziadek bez sensu.

 • jerzysm42

  0

  Może Braunowi kultura Gargas bardziej odpowiada niż kultura Profesora Miodka?

 • phillip_lee_81

  Oceniono 2 razy -2

  Bardzo lubiłem programy Miodka i może dobrze że zostaje ale znając wielką ilość tajniaków u Sikorskiego to jestem pewny że tw JAR dostał właśnie dlatego poparcie

 • prusak2

  Oceniono 8 razy 8

  Zdaje się, że kolejna nasza akcja na Facebooku dała pożądany efekt. Tak trzymać kochani!!!

 • awersja

  Oceniono 12 razy 12

  Pierwszy raz od wielu lat zdarzyło się, że publiczna telewizja leje Miodek na moje serce. Już bałem się, że polszczyznę ogarnie "dewojs ow polant", a korzenie rodzimego języka będzie można odnaleźć wyłącznie w wulgaryzmach.

  Za gest telewizji publicznej nie dziękuję, bo żadnej łaski nie robi.

  Pozdrawiam.

 • fordysta

  Oceniono 17 razy 17

  Maestro języka polskiego. Malowniczo i ciekawie sławiący nasz język. Powinien mieć stałe miejsce w TVP.
  Ale co robi w TVP "pytanie na śniadanie" nieudaczny, bąkający i gapiowaty Zbigniew Zamachowski i jego konkubina Richardson ?
  Dlaczego abonenci TVP mają finansować tych łóżkowych skandalistów ? Ktoś z TVP , kto ich zatrudnił - niech SAM OPŁACA tą nędzną parę .

 • stan-1

  Oceniono 14 razy 14

  BRAWA w jedności siła. Pozdrowienia dla pana profesora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje