Korea Płn.: Zastanówcie się nad wycofaniem personelu ambasad z Pjongjangu

05.04.2013 13:58
Antywojenny protest pod ambasadą USA w Seulu

Antywojenny protest pod ambasadą USA w Seulu (Fot. Lee Jin-man AP)

Władze Korei Północnej zwróciły się do ambasad w Pjongjangu o rozważenie możliwości ewakuacji pracowników, jeśli napięcie na półwyspie będzie eskalować. Prośbę skierowano m.in. do placówek Polski i Rosji. - Od 10 kwietnia nie będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na naszym terytorium - oświadczyły władze Północy.
Kryzys koreański na żywo >>>

- Jesteśmy w bliskim kontakcie z USA, Japonią, Chinami i Koreą Płd. w związku z apelem Korei Płn. - poinformował szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. - Propozycję rozważenia ewakuacji pracowników skierowano do ambasad w Pjongjangu. Próbujemy wyjaśnić sytuację - dodał.

Informację o prośbie Korei Płn. potwierdziła też Wielka Brytania. - Zastanawiamy się nad decyzjami w tej sprawie - podało brytyjskie MSZ. Dodało, że Korea Północna "jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo misji dyplomatycznych, co wynika z Konwencji Wiedeńskiej".Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (98)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 211 razy 183

  Kim udaje, że atakuje, Amerykanie, żeby nie rozzłościć przeciwnika, udają, że się boją.

  A wszystko to wschodni teatr cieni, czyli po naszemu wojna psychologiczna.

  Skoro już wirtualnie wystrzelili wszystkie rakiety, to przyszedł czas na ewakuację ambasad. W zanadrzu pozostaje broń międzyplanetarna.

 • marsyas

  Oceniono 232 razy 174

  "Od 10 kwietnia nie będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na naszym terytorium - oświadczyły władze Północy."

  Korea Północna w porozumieniu z Tuskiem chce przykryć trzecią rocznicę Smoleńska.

 • i-tyle

  Oceniono 112 razy 106

  jeszcze tylko parę kółek drewnianymi rakietami, kilka podskoków i machnięć głową i Kim będzie mógł "rozejm" podpisać. Po wielkiej wojnie, bohater narodowy, który rzucił swiat na kolana, ale nie nacisnął guzika, bo dobry z niego człowiek, będzie mógł wreszczie odpocząć i zająć sie budowaniem komunizmu z prawdziwego zdarzenia. Rozejm będzie na jego warunkach, bo to on dyktuje światu warunki. A przegrani będą mu płacić kontrybucje w postaci... braku embargo i bezzwrotnej pomocy - tysiąca ton ryżu.

 • lactum

  Oceniono 35 razy 35

  Ta prosbe dostaly wszystkie ambasady.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 36 razy 22

  .
  Nic nowego.
  To bylo do przewidzenia.
  .
  Naprawde poker w kiepskim wydaniu.
  Ja bym potrafil lepiej.
  .

 • r0ger

  Oceniono 24 razy 18

  Kim to zdecydowanie czub i mitoman. I w tym tkwi największe niebezpieczeństwo. Kto zagwarantuje, że ten psychol sam nie uwierzy w to, że jest w stanie spełnić groźby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje