Gowin: Miliony kobiet boją się urodzić dziecko. To jest problem, a nie legalizacja paramałżeństw

- Miliony młodych kobiet w Polsce dzisiaj boją się urodzić dziecko, bo wiedzą, że albo stracą pracę, albo będą miały kłopot z powrotem na rynek pracy. To jest zadanie dla polityków, a nie jakieś pseudoproblemy w rodzaju legalizacji paramałżeństw homoseksualnych - mówił Jarosław Gowin w Radiu Zet, komentując spór wokół wprowadzenia w Polsce możliwości rejestracji związków jednopłciowych.
Zdaniem Gowina między nim a Donaldem Tuskiem nadal jest wyraźna różnica zdań w sprawie związków partnerskich, choć jego zdaniem stanowisko premiera ewoluuje pod wpływem jego i prezydenta, który przychylił się do tezy o niekonstytucyjności osobnej ustawy o związkach partnerskich. - Mam wrażenie, że moja argumentacja, także argumentacja pana prezydenta Komorowskiego przekonała premiera, że te poprzednie projekty rzeczywiście były sprzeczne z konstytucją. Tak premier dawał do zrozumienia w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" - mówił minister sprawiedliwości w rozmowie z Moniką Olejnik.

"Lech Wałęsa posłużył się niefortunnym dowcipem. Kiedy usłyszałem te słowa, byłem zszokowany"

Gowin podkreślił swoje wsparcie dla Lecha Wałęsy, choć skrytykował jego słowa sugerujące potrzebę stworzenia getta ławkowego dla posłów-gejów. - Lech Wałęsa posłużył się bardzo niefortunnym dowcipem. Kiedy usłyszałem te słowa, byłem nimi zszokowany. Nie pierwszy raz posłużył się takim ezopowym językiem i ten żart był niefortunny - mówił Gowin. Dodał jednak, że "część środowisk gejowskich głosi pewną ideologię".

- Oni uprawiają nachalną propagandę, z tym się zgadzam - stwierdził minister sprawiedliwości.

"Biedroń jest uczciwy i nie ściemnia. Szanuję taką postawę"

Jarosław Gowin komplementował także posła Ruchu Palikota Roberta Biedronia. - To najbardziej reprezentatywny, ale też muszę powiedzieć, że wewnętrznie uczciwy przedstawiciel tych środowisk gejowskich. Jest uczciwy, bo nie ściemnia, tylko mówi, że to ma doprowadzić do pełnego zrównania, łącznie z prawem do adopcji. Szanuję taką postawę. Fundamentalnie nie zgadzam się z tym postulatem, ale dostrzegam i doceniam wewnętrzną uczciwość pana posła Biedronia - mówił Jarosław Gowin.

- Robert Biedroń w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" jednoznacznie odrzucił propozycję pana prezydenta - dodał.

Zobacz także
 • Lech Wałęsa Wałęsa o homoseksualistach: W Sejmie powinni siedzieć za murem
 • Grupiński: Gowin im starszy, tym węższe ma horyzonty
 • Poseł Tadeusz Woźniak Poseł prawicy "błysnął" wiedzą o homoseksualizmie. Na długo go zapamiętamy
Komentarze (389)
Gowin: Miliony kobiet boją się urodzić dziecko. To jest problem, a nie legalizacja paramałżeństw
Zaloguj się
 • bombel1967

  Oceniono 1 raz 1

  A teraz przykład prawdziwej zdrady: "Chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tysięcy osób (KWB ADAMÓW, KWB KLECZEW), które przynoszą olbrzymie zyski skarbowi państwa. Najpierw chcą je złączyć z PAK SERWISEM, a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze, oczywiście już podzielone pod stołem. Ogłosili 50% redukcji zatrudnienia czyli ok 2,5 tysiąca ludzi na bruk z okolic Konina i Turka! Pomóżcie, bo nawet regionalna prasa milczy, bo jest opłacana przez te spółki! Przyklejajcie to Proszę na różne fora, nagłaśniajcie, może GP się zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawać firmy dajacę calym rodzinom prace, ale i potężne zyski skarbowi państwa (roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych!)." Wklejone na prośbę. zwiń

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz 1

  a chlopy boja sie dentysty, jest remis 1-1 , ale dentysta nie musi karmic.

 • buras1.2

  Oceniono 2 razy 0

  Wydaje się , że jedynym wyjściem jest przeszczepienie od tych bojących się kobiet macic mężczyznom , którzy sie nie boją.Chłopy do roboty.

 • romek4805

  Oceniono 2 razy 2

  i tu się trzeba zgodzi z emilor ---żeby rodzić to trzeba nieci warunki ku temu a tak naprawdę to GOWIN interesuje się zresztą i kościół tylko poczęciem i ochroną życia nienarodzonego ale już gdy się urodzi to już ich nie interesuje może głodować może być gwałcone molestowane przez kler tu pan GOWIN jako minister spraw wewnętrznych nie ignoruje bo jak by śmiał narażać się biskupom . Czy choć raz zainteresował się co dzieje się z takim dzieckiem czy choć raz wyraził swoje zdanie na temat pedofili w kościele czy choć raz ich potępił nie on się przychyla do tego co głoś kościół wina leży po stronie dzieciaków bo to one prowokują księży a przecież ksiądz też człowiek i jest niedoskonałym jak łosi Pieronek i gdyby nie te wstrętne dzieciaki to nie byłoby w kościele problemu z pedofilją .panie GOWIN to tacy ludzie jak pan i panu podobni są winni że nie rodzą się dzieci kobiety nie mają żadnej gwarancji że gdy zajdą w ciąży nie wylecą z hukiem z pracy iże po urlopie za urodzenie dostaną prace . i na tym powinno się skupić sejm a nie zajmować się pierdołami...............wina pana panie Gowin jest tu istotna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • starawarka62

  0

  Brawo Gowin teraz od slow trzeba przejsc do czynow

 • emilor

  Oceniono 2 razy 0

  Problem to jest mieć ministra katolika upośledzonego psychicznie. By mieć dzieci potrzebna jest stabilizacja ekonomiczna rodziny i warunki mieszkaniowe. Ale skoro dla ministra nie jest problemem wyjazd z kraju 5 milionów obywateli w poszukiwaniu pracy ...tylko co by tu zrobić by urodzili się nowi - to znaczy, że ten kraj normalny nie jest. Zamiast myśleć jak nakłonić do powrotu tych którzy wyemigrowali on pragnie narobić nowych obywateli. Dzięki takim jak on ten kraj rozkradziono zamieniając go w rolniczy folwark a połowa obywateli myśli nie o rodzinie ale jak by go opuścić.

 • prezio3

  Oceniono 4 razy 0

  Jako jedyny w pełowskiej zbieraninie szlamu gada sensownie.

 • absh

  Oceniono 3 razy 3

  a gdy minister Gowin zlikwiduje Sądy Rejonowe, tak jakieś 256 sztuk, to kolejne kobiety stracą pracę.... któraś z nich może planuje urodzić dziecko? Nie sądzę....

 • 1alexander

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin to kolejny polityk ktory wymysla debilne problemy . Problem to zarobki i wiele nie rozwiazanych spraw dotyczacych poziomu zycia Polakow . My to mamy "szczescie" jak nie TW Bolek , to Kwach - filipinczyk specjalista od Konkordatu a teraz nawiedziony Gowin. Co sie dzieje z naszym Narodem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje