Sławomir Nowak nie zostanie odwołany. Za głosowała opozycja i... trzech posłów PSL

05.04.2013 09:19
Sławomir Nowak na razie zachowa stanowisko ministra w rządzie Donalda Tuska. Sejm podczas dzisiejszego głosowania odrzucił wniosek o wotum nieufności dla szefa resortu transportu. - Ten wniosek jest kompletnie niemerytoryczny - przekonywał przed głosowaniem Nowak. Za jego odwołaniem głosowała cała opozycja oraz trzech posłów PSL.
Odrzucony dziś wniosek o wotum nieufności wobec Nowaka złożył klub Solidarnej Polski. Reprezentujący wnioskodawców poseł Patryk Jaki, uzasadniając dziś wniosek, przekonywał, że ocena ministra Nowaka "musi być negatywna".

Nowak: Wniosek SP kompletnie niemerytoryczny

- Niemalże każda sfera, za którą jest odpowiedzialny, kończy się jedną wielką tragedią, jedną wielką porażką. I, co najważniejsze, argumenty opozycji podzielą również Polacy. Ostatnie badania sondażowe pokazują jednoznacznie, że minister Sławomir Nowak jest jednym z najgorzej ocenianych ministrów w polskim rządzie. Według mnie i znacznej części opozycji jest nawet najgorszym ministrem - dowodził polityk.

Sam Nowak, zabierając głos na posiedzeniu komisji, powiedział, że wniosek Solidarnej Polski jest "kompletnie niemerytoryczny". - Będę unikał ocen ad personam, na które pozwalają sobie wnioskodawcy. Jestem zaszczycony poziomem wniosku, przed chwilą przedstawionego przez mojego szanownego rozmówcę. Jego fachowość, znajomość tematu i doświadczenia rzeczywiście upoważniają go do tego - ironizował szef resortu transportu, nawiązując do wypowiedzi Jakiego.

Wstrzymanie funduszy przez KE i zły stan kolei

Pod wnioskiem o wotum nieufności dla Nowaka, oprócz SP, podpisali się też posłowie RP i SLD. Ziobryści zarzucili ministrowi m.in., że nie umiał poradzić sobie z zapewnieniem przejrzystości przy budowie polskich dróg, co spowodowało, że Komisja Europejska wstrzymała fundusze na polskie drogi (KE wstrzymała pod koniec ub.r. refundację 3,5 mld zł na inwestycje realizowane przez GDDKiA w ramach programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej).

Posłowie SP zarzucili też politykowi Platformy fatalny stan dróg i połączeń kolejowych. Za odwołaniem Nowaka głosowała cała opozycja oraz trzech posłów PSL - Jarosław Górczyński, Henryk Smolarz i Piotr Walkowski.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (107)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 121 razy 75

  Jedyny pożytek z całej tej zabawy jest taki że cała Polska dowiedziała się ze Jaki jest byle jaki nieuk bo nawet karalucha od pluskwy nie odróżnia

 • papaleone

  Oceniono 79 razy 65

  Jasne,że powinien być odwołany.
  Kto to widział żeby o tej porze roku śnieg leżał na poboczach.
  Już powinny być wykaszane.

 • papaleone

  Oceniono 69 razy 41

  I czemu mają służyć te szopki?
  Czy było chociaż 50% szansy na odwołanie?
  Nudzi im się w tym sejmie,nie maja co robić?

 • senior2244

  Oceniono 46 razy 34

  Poseł Jaki musi przeprowadzić w swoim mieszkaniu dezynsekcję bo go zjedzą karaluchy.

 • cool77

  Oceniono 88 razy 14

  I bardzo dobrze bo to sprawdzony towarzysz jest . Zasłużony na froncie walki z insektami, kierowcami i ich portfelami

 • ferroetigni

  Oceniono 55 razy 9

  Granda! Rozliczymy was przy wyborach.
  P.S. To nie znaczy, że będę głosował na pisuary.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje