Sławomir Nowak nie zostanie odwołany. Za głosowała opozycja i... trzech posłów PSL

05.04.2013 09:19
Sławomir Nowak na razie zachowa stanowisko ministra w rządzie Donalda Tuska. Sejm podczas dzisiejszego głosowania odrzucił wniosek o wotum nieufności dla szefa resortu transportu. - Ten wniosek jest kompletnie niemerytoryczny - przekonywał przed głosowaniem Nowak. Za jego odwołaniem głosowała cała opozycja oraz trzech posłów PSL.
Odrzucony dziś wniosek o wotum nieufności wobec Nowaka złożył klub Solidarnej Polski. Reprezentujący wnioskodawców poseł Patryk Jaki, uzasadniając dziś wniosek, przekonywał, że ocena ministra Nowaka "musi być negatywna".

Nowak: Wniosek SP kompletnie niemerytoryczny

- Niemalże każda sfera, za którą jest odpowiedzialny, kończy się jedną wielką tragedią, jedną wielką porażką. I, co najważniejsze, argumenty opozycji podzielą również Polacy. Ostatnie badania sondażowe pokazują jednoznacznie, że minister Sławomir Nowak jest jednym z najgorzej ocenianych ministrów w polskim rządzie. Według mnie i znacznej części opozycji jest nawet najgorszym ministrem - dowodził polityk.

Sam Nowak, zabierając głos na posiedzeniu komisji, powiedział, że wniosek Solidarnej Polski jest "kompletnie niemerytoryczny". - Będę unikał ocen ad personam, na które pozwalają sobie wnioskodawcy. Jestem zaszczycony poziomem wniosku, przed chwilą przedstawionego przez mojego szanownego rozmówcę. Jego fachowość, znajomość tematu i doświadczenia rzeczywiście upoważniają go do tego - ironizował szef resortu transportu, nawiązując do wypowiedzi Jakiego.

Wstrzymanie funduszy przez KE i zły stan kolei

Pod wnioskiem o wotum nieufności dla Nowaka, oprócz SP, podpisali się też posłowie RP i SLD. Ziobryści zarzucili ministrowi m.in., że nie umiał poradzić sobie z zapewnieniem przejrzystości przy budowie polskich dróg, co spowodowało, że Komisja Europejska wstrzymała fundusze na polskie drogi (KE wstrzymała pod koniec ub.r. refundację 3,5 mld zł na inwestycje realizowane przez GDDKiA w ramach programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej).

Posłowie SP zarzucili też politykowi Platformy fatalny stan dróg i połączeń kolejowych. Za odwołaniem Nowaka głosowała cała opozycja oraz trzech posłów PSL - Jarosław Górczyński, Henryk Smolarz i Piotr Walkowski.

Zobacz także
Komentarze (107)
Sławomir Nowak nie zostanie odwołany. Za głosowała opozycja i... trzech posłów PSL
Zaloguj się
 • andros33

  0

  RUDA MENDA PRZYZNAŁA SIĘ WRESZCIE ŻE POPARCIE/zresztą malejące/. MA TYLKO W SEJMIE, JUŻ RUDY LIS KASZUBSKI WIE ŻE W TYM KURNIKU KUREK JUŻ BRAK ,O KTÓRE PROSIŁA WADERA MERKEL WIĘC LISEK UDAJE WILKA /tego z V kolumny/ A WADERA MERKEL UDAJE LISKA /bo polskość dziadów jej bliska/JEBAĆ TAKIE MEZALIANSE

 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  Raczka raczke myje ,nadal w rzadzie przy
  Tusku dobrze im sie zyje .
  Fundusze unijne wplywaja ,nadal chojnie
  sobie je rozdaja .
  A drogi, autostrady i kolej poczekaja,nasze
  limuzyny jeszcze nam dobrze dzialaja .

 • siuluz

  Oceniono 1 raz 1

  oj tam, oj tam, PSL jak dotychczas jest najbardziej stabilna partia władzy. Jest w stanie utrzymać się przy korycie z każdym koalicjantem, czy to lewicowym, czy to prawicowym, czy innej maści.
  A Wy towarzysze nie dokładajcie tak do pieca, bo i tak nieżle sie jara, że za niedługo sami zjaramy to co mamy, tylko inni towarzysze zagraniczni przyjda tu posprzatac.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Jakąż służalczością, wazeliniarstwem i psią wiernością musiał się wykazać Nowak że rudy matoł postanowił bronić najgorszego z ministrów.

 • 3henryk

  Oceniono 2 razy 2

  Dom Byle-Jakiego to wylęgarnia robactwa wszelkiego.

 • 3henryk

  Oceniono 2 razy 0

  Jaki? - Karaluch ByleJaki. To taki niedouczony dupek - wibrator mordercy p. Blidy.

 • 2perfecthousewife

  Oceniono 2 razy -2

  Internauta fakiba uważa, ze najistotniejsze w tej całej sprawie było to, ze poseł Jaki nie zna się na owadach.Za to Niesiołowski się zna i dlatego zasługuje na zasiadanie w parlamencie RP. Jeśli o mnie chodzi, to zarówno poseł Jaki jak i Niesiołowski nigdy nie mieli i nie mają szans na moje poparcie w wyborach. Pod wpisem na temat pluskwy 10 innych dodało komentarz. No, w końcu dla przyszłości polskich kolei najistotniejsza jest zdolność odróżniania pluskiew od karaluchów. Ten poziom dyskusji na temat kompetencji ministra transportu przekonuje mnie, że gdy w wagonie jadą pasażerowie pokroju internauty fakiba i pluskwy, to gatunkiem zdecydowanie wyżej rozwiniętym, inteligentnym i dbającym o przyszłe pokolenia są pluskwy.

 • piehemoth

  0

  S5 dla Bydgoszczy!!!!!!!!!!!!!!!

 • sb_slav

  Oceniono 4 razy 2

  To ma być demokracja? Posłowie ukarani, bo byli za odwołaniem ministra? Czym to się różni od sejmu niemego?

  Tusk szujo co to za wybiórcza "wolność przekonań"? Gdy chodzi o głosowanie o krzyżu w sali obrad, czy związki - to posłowie mogą głosować "zgodnie z własnym sumieniem", a jak chodzi o ukrócenie szkodnictwa twoich pachołków - to nagle obowiązuje totalitarna dyscyplina?

  PS(nie popieram pisuarów. zaznaczam, żeby wytrącić z łap donaldowych pachołków argument pt. "ty pisowcu")

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje