USA: "Podejmujemy wszelkie konieczne środki ostrożności w związku z groźbami Pjongjangu"

05.04.2013 06:18
USA przygotowują się do odparcia ataku w południowokoreańskiej bazie

USA przygotowują się do odparcia ataku w południowokoreańskiej bazie (Fot. Bae Jung-hyun AP)

?USA podejmują wszelkie konieczne środki ostrożności" w związku z groźbami ataku nuklearnego ze strony Korei Północnej - poinformował w czwartek Biały Dom. Waszyngton przyznał jednak, że nie jest też zaskoczony zachowaniem Pjongjangu, a w jego pogróżkach pojawiają się znajome elementy.
Stany Zjednoczone podały też, iż śledzą na bieżąco wydarzenia na Półwyspie Koreańskim. Wcześniej ministerstwo obrony Korei Południowej przekazało wiadomość, iż Korea Północna przemieszcza jeden z pocisków na swe wschodnie wybrzeże.

- Mogę powiedzieć, że widzieliśmy doniesienia prasowe i nadal szczegółowo monitorujemy sytuację na półwyspie - powiedział rzecznik prezydenta Baracka Obamy Jay Carney.

"Deklaracje Pjongjangu służą jedynie jego izolacji"

Rzecznik uznał, że w deklaracjach reżimu północnokoreańskiego pojawiają się "znajome elementy", które mówią o ataku nuklearnym na Amerykę. To oczywiście wzbudza zaniepokojenie Waszyngtonu - dodał.

Carney powtórzył też, że "prowokacyjne działania i deklaracje służą jedynie dalszej izolacji Korei Północnej". Jak tłumaczył, kraj ten mógł wybrać drogę poprawy gospodarki poprzez poszanowanie zobowiązań międzynarodowych w kwestiach atomowych.

W środę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA podała, że sztab generalny armii Korei Płn. oświadczył, iż ostatecznie "zbadano i zatwierdzono" atak na USA z potencjalnym użyciem broni nuklearnej. Według rzecznika sztabu wojna "może wybuchnąć dziś lub jutro".

Zobacz także
Komentarze (15)
USA: "Podejmujemy wszelkie konieczne środki ostrożności w związku z groźbami Pjongjangu"
Zaloguj się
 • interfere

  0

  To co realnie może zrobić Kim, to przewieźć jakąś atomówkę do USA i próbować tam odpalić - albo zrobić to przynajmniej gdzieś w pobliżu, na oceanie dla zastraszenia. Może do tego użyć małych łodzi podwodnych - może uda mu się skompletowac dwie załogi fanatyków. A właśnie obiło mi się o uszy, że z jakiegoś portu w Korei Płn. zniknęły dwie takie małe łodzie

 • gralfa00aa11

  Oceniono 1 raz -1

  Czy srodowisko gulagow Gniezdowa,Kaliningradu tanzery od liliowego zmydlania liliowych jak igla krawca ksiezycowych,albo sotni wolynskich ma gorszych bandytow na Janki-owskie niz np ukrainscy handlarze organami ? Pawiulki - rzesz ty,o nysz, na agore by nam wlyzl ? Tak,konflikt US z Korea,a u nas,tu, po prostu sielanka i nic czyli Nothing. Sledza kazdy rzuch ,o tam,patrzcie..

 • na-na-211

  Oceniono 1 raz 1

  A mnie zastanawia jedno, czemu w ostatnim czasie szczekaczka propagandowa wybiórcza nic nie pisze o Białoruskim grubasku, który podczas pobytu w Białoruskim pierdlu przytył - Pubucie czy jak mu tam, walczącym o "wolność" i "demokracje", może już mu przeszło to bojowanie?

 • radzix1

  Oceniono 5 razy 1

  ja chce wiedzieć jedno powiedźcie mi czemu kurde Moskwa nic się nie odzywa w tej sprawie, chociaż Staany proszą o wsparcie.. tak jak i Chinów, którzy się angażują i przygotowują swoje wojska.. Może okaże się że Rosja to taka cicha rybka, i wykorzysta tą Wojnę jeżeli dojdzie do niej By zniszczyć USA...
  Niby nic niby nic... a tu ATAK na stany gdzie wszystkie statki samoloty zostaną wysłane do Korei a tu nagle BUM cyk cyk Atak. Bo coś mi tutaj się nie podoba tak jak i z tą tarczą niby czemu Rosja nie pozwala nam założyć tarczy antyrakietowej, bo wiedzą jeżeli byśmy mieli tą tarcze to Atak na nas już by nie był taki łatwy.. kto wie! gdzie dwóch się bije tam 3 korzysta.. :D

  Pozdrawiam...

 • kretynofil

  Oceniono 4 razy 2

  Słuchajcie, a może po prostu wyjasnić grubaskowi, że jak schudnie z 20 kilo to mu urośnie tak ze dwa razy, o jakieś półtora centymetra?

 • yarrrr

  Oceniono 4 razy 0

  Amerykanie dobrze wiedzą, że groźby grubaska są mało warte. Ale zawsze jest pretekst, by podwyższyć budżet armii.

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 3

  Kimom akurat izolacja się podoba. Północną Koreę trzeba włączyć do społeczności normalnych i poczytalnych państw.

 • papaleone

  Oceniono 2 razy -2

  Nich sobie walczą.
  Aby tylko nie strzelali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje