Akcja saperów na lotnisku przez zwykły kamień

04.04.2013 21:53
Twardy przedmiot przypominający niewybuch z czasów drugiej wojny światowej postawił na nogi służby Lotniska Chopina w Warszawie i jednostkę saperów. Okazał się zwykłym głazem.
Na znalezisko trafili jeszcze w czwartek robotnicy firmy Hochtief budujący pieszy łącznik między starym terminalem a stacją kolejową. Około godz. 18.30 podczas wiercenia w ziemi wyczuli twardy przedmiot. Po przewierceniu tego przedmiotu ulotnił się biały dym. Zdecydowano się przerwać prace i wezwać saperów. Ci potwierdzili przypuszczenia. - Ponieważ dwa lata temu podczas budowy stacji kolejowej na lotnisku natrafiliśmy na bomby z czasów drugiej wojny światowej z elementami fosforu, który zadziałał tak jak wczoraj, to zakładaliśmy, że to też może być bomba - powiedział Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska.

Przedmiot był trudno dostępny (znajdował się ok. 5-6 metrów pod ziemią) i jego wydobycie bez specjalistycznego sprzętu było niemożliwe.

Próbę podjęto dopiero dziś po godz. 16. Szybko okazało się, że to żadna bomba, tylko zwykły głaz. Robotników zmylił biały dym, który pojawił się po przewierceniu świdrem kamienia.

Bomba nie blokuje lotniska

Znalezisko nie zakłócało bardzo pracy lotniska. Wyłączony z ruchu był dojazd do hali przylotów na dolnym poziomie lotniska. Pasażerowie przylatujący wychodzili do miasta przez poziom odlotów. Autobusy odjeżdżały tylko z górnego poziomu.

Zobacz także
Komentarze (27)
Zaloguj się
 • gustdelf3

  Oceniono 48 razy 40

  Brawo operator koparki, brawo saperzy są jednak w Polsce ludzie z wyobraźnią żetelnie wypełniający swoje obowiazki. Juz widzę te komentarze,gdyby okazało się, że to była bomba a operator mimo wszystko kontynułował prace na skutek czego pół portu lotniczego nadawałoby się później do rozbiórki, należy sie premia a nie kpiny.

 • man_sapiens

  Oceniono 8 razy 8

  Lepiej dmuchać na zimne...

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 31 razy 5

  Informacje o wybudowaniu tego tunelu były już z rok temu.
  Czyżby już był potrzebny remont????

 • pumpernik

  Oceniono 3 razy 3

  Ten biały dym, to mógł być gaz łupkowy, a wy go wypuściliście !
  Agenci Moskwy !

 • adamowski1

  Oceniono 10 razy 2

  Przecież każdy wie,nawet ateista, że biały dym oznacza że wybrali nowego papieża i nie jest on z Afryki.

 • stenrw

  Oceniono 6 razy 2

  "Znalezisko nie zakłócało bardzo pracy lotniska"
  ???

 • dymomierz

  Oceniono 5 razy 1

  A co na to Tomasz Lis??

 • adalberto3

  0

  Teraz glazem powinni sie zajac geolodzy. To nie jest zwykly glaz, ktory znalazl sie tak gleboko. Moze to meteoryt ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje