Bodio rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota

04.04.2013 20:56
Poseł Janusz Palikot i Bartłomiej Bodio

Poseł Janusz Palikot i Bartłomiej Bodio (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Bartłomiej Bodio podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra transportu poinformował, że rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota. Jeśli ktoś uważa, że Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, to faktycznie nie powinien być w RP - odpowiada Andrzej Rozenek.
Bodio, który wyszedł na sejmową mównicę w trakcie debaty nad wnioskiem o odwołanie Nowaka, oświadczył: "Uważam tę dyskusję za populistyczną i niemerytoryczną. Jako szef zespołu infrastruktury Ruchu Palikota tylko ja nie podpisałem się pod wnioskiem (o odwołanie Nowaka). Nie zgadzam się z nim, ta debata nic nie wnosi".

Według posła czwartkowa debata nad odwołaniem ministra transportu to "polityczne, niemerytoryczne ślepaki, trochę dymu i obrazki w ramkach". Bodio podkreślił, że polska infrastruktura potrzebuje dialogu. "Drogi, koleje nie potrzebują wojny politycznej, tylko konsensusu. Dlatego ja nie mogę poprzeć tego wniosku. Nie mogę również głosować wbrew mojemu klubowi. Niniejszym rezygnuję z członkostwa w klubie poselskim Ruchu Palikota" - oświadczył.

Nowak podziękował Bodio

Do słów Bodio odniósł się rzecznik RP Andrzej Rozenek. "Jeżeli ktoś uważa, że minister Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, że drogi są budowane tanio i bez korupcji, że polityka fotoradarowa to strzał w dziesiątkę, a kolej polska ma się świetnie, to faktycznie nie powinien być w Ruchu Palikota. To jedyny komentarz, jaki Ruch Palikota ma w sprawie odejścia posła Bodio z klubu" - podkreślił.

Jeszcze przed wystąpieniem Bodio Sławomir Nowak podziękował mu za to, że nie podpisał się pod wnioskiem SP o wotum nieufności wobec niego.

"Wiem, że jeden z posłów Ruchu Palikota zbuntował się przeciw temu politycznemu i nieuczciwemu wnioskowi, nie podpisał się pod tym wnioskiem poseł Bodio, któremu serdecznie dziękuję za tę deklarację, bo widać, że jeszcze można być opozycją i podejmować merytoryczną dyskusję. Bo przynajmniej on (Bodio) jest członkiem komisji infrastruktury w przeciwieństwie do wnioskodawcy (posła SP Patryka Jakiego)" - mówił minister.

Później Nowak podziękował posłowi także na Twitterze. "Dziękuję pos. Bodio za odważną i słuszną decyzję o odejściu z Ruchu Palikota. To był jedyny merytoryczny i poważny partner do dyskusji o infrastrukturze u Palikota" - napisał minister.

Posłowi Bodio decyzji pogratulował na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. "Gratulacje za odwagę dla posła Bodio, jeszcze kilkanaście minut temu członkowi klubu poselskiego Ruchu Palikota. Przeciwstawienie się Palikotowi jest aktem odwagi" - podkreślił.

Posłanka PO Agnieszka Pomaska napisała z kolei: "Uff, na szczęście bohaterem dnia został Poseł Bodio, a nie karaluch. Brawo za rozsądek, panie pośle".

Zobacz także
Komentarze (41)
Bodio rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota
Zaloguj się
 • klakson49

  Oceniono 3 razy 1

  Gdzie Pan Panie Palikot znalazł takie Bodio? Od dawna się zastanawiałem, kto mu użyczy trochę intelektu.

 • waldi_46

  Oceniono 1 raz -1

  tylko wiać od Palikota póki czas , bo ten ruch zaplątał się w związki gejowskie i z komuchami a naród i wyborców ma w dupie .

 • rabarbarella

  Oceniono 2 razy 0

  Bodio dzisiaj był niegrzeczny , z Ruchu odszedł więc pośpiesznie
  A wieczorem z po lodziarz stanął przy biureczkku Bodia
  próżna Janusz złości sie i stęczy
  lodziarz da Bodiowi więcej
  Masz posadke dla małżonki, ciotki ,
  wujka co z Biedronki -odszedł
  Jutro są już na urzędzie ,pensji z 5 zer im przybędzie
  itd na melodie czarny lodziarz zesp czyści jak łza

  Odpowiedz

 • malutkipistolecik

  Oceniono 4 razy 2

  Poseł Bodio aplikuje do PO.

 • cool77

  Oceniono 5 razy 1

  No cóż pan Bodio zajmował się obsługą pasażerów na lotnisku Pyżowice -czas rozwijać firmę .Już mu Nowak lepsze korytko wykroi .

 • jackie53

  Oceniono 10 razy 2

  Nie twierdzę że w resorcie transportu jak i w ogóle w Polsce jest kapitalnie. Ale jestem pewien, że gdyby w naszym Parlamencie, było więcej takich posłów jak pan Bodio z pewnością żyłoby nam się lepiej. Tacy ludzie jak Palikot, Jaki, Błaszczak czy inny Kaczyński niczego nie chcą zmienić. Chcą jedynie wprowadzić chaos i dorwać się do władzy! Później będą tradycyjnie mówili, że to poprzednik zawalił a oni są jedynie kozłami ofiarnymi, ale mimo to będą uzdrawiać polską gospodarkę. Nowak - mając na uwadze fakt że urzęduje 1,5 roku, jak na razie realizuje wszystkie obietnice. Rozliczać go można po odbyciu całej kadencji.

 • papaleone

  Oceniono 3 razy 3

  Stanowczo za dużo ich w tym sejmie.
  I nie bardzo wiedzą, kto kogo za co odwołuje.
  Tak jak te przysłowie:
  " gdzie kucharek sześć
  tam nie ma co dupczyć"

 • illuminatus2

  Oceniono 10 razy -4

  vod.gazetapolska.pl/3820-kotlinski-przed-komisja
  Żydokomuna pie...na i sekta pedofila.

 • w.kropa

  Oceniono 10 razy 2

  Miales chamie zoty rog
  Miales chamie czapke z pior
  Czapke wicher niesie
  Rog huka po lesie
  Ostal ci sie jeno sznur .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje