Bodio rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota

04.04.2013 20:56
Poseł Janusz Palikot i Bartłomiej Bodio

Poseł Janusz Palikot i Bartłomiej Bodio (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Bartłomiej Bodio podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra transportu poinformował, że rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota. Jeśli ktoś uważa, że Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, to faktycznie nie powinien być w RP - odpowiada Andrzej Rozenek.
Bodio, który wyszedł na sejmową mównicę w trakcie debaty nad wnioskiem o odwołanie Nowaka, oświadczył: "Uważam tę dyskusję za populistyczną i niemerytoryczną. Jako szef zespołu infrastruktury Ruchu Palikota tylko ja nie podpisałem się pod wnioskiem (o odwołanie Nowaka). Nie zgadzam się z nim, ta debata nic nie wnosi".

Według posła czwartkowa debata nad odwołaniem ministra transportu to "polityczne, niemerytoryczne ślepaki, trochę dymu i obrazki w ramkach". Bodio podkreślił, że polska infrastruktura potrzebuje dialogu. "Drogi, koleje nie potrzebują wojny politycznej, tylko konsensusu. Dlatego ja nie mogę poprzeć tego wniosku. Nie mogę również głosować wbrew mojemu klubowi. Niniejszym rezygnuję z członkostwa w klubie poselskim Ruchu Palikota" - oświadczył.

Nowak podziękował Bodio

Do słów Bodio odniósł się rzecznik RP Andrzej Rozenek. "Jeżeli ktoś uważa, że minister Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, że drogi są budowane tanio i bez korupcji, że polityka fotoradarowa to strzał w dziesiątkę, a kolej polska ma się świetnie, to faktycznie nie powinien być w Ruchu Palikota. To jedyny komentarz, jaki Ruch Palikota ma w sprawie odejścia posła Bodio z klubu" - podkreślił.

Jeszcze przed wystąpieniem Bodio Sławomir Nowak podziękował mu za to, że nie podpisał się pod wnioskiem SP o wotum nieufności wobec niego.

"Wiem, że jeden z posłów Ruchu Palikota zbuntował się przeciw temu politycznemu i nieuczciwemu wnioskowi, nie podpisał się pod tym wnioskiem poseł Bodio, któremu serdecznie dziękuję za tę deklarację, bo widać, że jeszcze można być opozycją i podejmować merytoryczną dyskusję. Bo przynajmniej on (Bodio) jest członkiem komisji infrastruktury w przeciwieństwie do wnioskodawcy (posła SP Patryka Jakiego)" - mówił minister.

Później Nowak podziękował posłowi także na Twitterze. "Dziękuję pos. Bodio za odważną i słuszną decyzję o odejściu z Ruchu Palikota. To był jedyny merytoryczny i poważny partner do dyskusji o infrastrukturze u Palikota" - napisał minister.

Posłowi Bodio decyzji pogratulował na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. "Gratulacje za odwagę dla posła Bodio, jeszcze kilkanaście minut temu członkowi klubu poselskiego Ruchu Palikota. Przeciwstawienie się Palikotowi jest aktem odwagi" - podkreślił.

Posłanka PO Agnieszka Pomaska napisała z kolei: "Uff, na szczęście bohaterem dnia został Poseł Bodio, a nie karaluch. Brawo za rozsądek, panie pośle".

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 89 razy 51

  Rewolucjonista, który rozwalił układ betonowy, pokazał jak niewiele znaczy lewicowość SLD, wprowadził więcej ludzi do sejmu niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

  A potem zachorował na potworną przypadłość większości polityków: uwierzył, że jest demiurgiem, że cokolwiek zrobi jest genialne. A było coraz słabsze i słabsze.

  W krótkim czasie zaprzepaścił wszystko i dziś trudno będzie zaufać następnemu rewolucjoniście.

  Kto? Palikot Janusz, niestety.

 • siekier35

  Oceniono 48 razy 40

  wszyscy zajmują się tylko własną partyjną dupą/kabzą a nie pracą na rzecz polski.
  rozgonić senat,wypieprzyć z 300 posłów,obciąć skandaliczne pensje i diety o połowę to może coś drgnie.
  nie będzie hołota zabijała się o poselski stolec tylko może przyjdą ci którzy rzeczywiście mają jakąś wizję tego kraju.

 • fakiba

  Oceniono 136 razy 28

  Wygląda to tylko na pretekst żeby zwiać od Palikota i przestać robić obciach sobie i rodzinie

 • stanislawolek

  Oceniono 52 razy 22

  ...."Jako szef zespołu infrastruktury Ruchu Palikota tylko ja nie podpisałem się pod wnioskiem (o odwołanie Nowaka). Nie zgadzam się z nim, ta debata nic nie wnosi". ......

  ....durne posły , durne wnioski .......NA SZCZAW , a nie do sejmu ...

 • winterm

  Oceniono 45 razy 15

  I jakimś dziwnym trafem pewnie trafi on w następnych wyborach na listy PO, a wujenka i świekra ustawią się gdzieś np. przy budowie autostrad?

 • razb1947

  Oceniono 93 razy 15

  Rozanek ma racje -ten co twierdzi że Nowak jest dobrym ministrem to jest głupi jak but z lewej nogi.

 • kibic_rudego

  Oceniono 18 razy 12

  czy zrezygnował z koryta posła i dlaczego nie ?

 • dziadekjam

  Oceniono 62 razy 8

  Do następnych wyborów w Ruchu Palikota przetrwa Biedroń, Grodzka, Rozenek, Kotliński i PATRON. To jest wersja optymistyczna dla RPP..

 • papaleone

  Oceniono 3 razy 3

  Stanowczo za dużo ich w tym sejmie.
  I nie bardzo wiedzą, kto kogo za co odwołuje.
  Tak jak te przysłowie:
  " gdzie kucharek sześć
  tam nie ma co dupczyć"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje