Posłanka Anna Grodzka przygotowuje program Europy Plus

04.04.2013 17:07
- Ruszają prace zespołów programowych Europy Plus w obszarach m.in. walki z bezrobociem i wykluczeniem; ich efekty zostaną przedstawione w czerwcu - poinformował Janusz Palikot. Lider RP zachęcał też polityków SLD, by przyłączyli się do prac. Prace zespołów programowych, które będą tworzyły program Europy Plus, koordynować ma posłanka Anna Grodzka (RP).
Palikot poinformował, że prace zespołów będą dotyczyły pięciu kwestii: bezpieczeństwa na drodze, służby zdrowia, walki z wykluczeniem, bezrobocia oraz polityki mieszkaniowej. - W pięciu bardzo ważnych obszarach będziemy mieli program, a nie tylko czcze gadanie - mówił.

"Nie ma tutaj SLD"

Zwrócił uwagę, że w konferencji nie biorą udziału przedstawiciele SLD. - Tak, proszę państwa, nie mylicie się, nie ma tutaj SLD, a wygląda to na zjednoczeniowy kongres lewicy wrażliwej społecznie. SLD przekłada kolejne terminy kongresu, tymczasem my zamiast gadać, dyskutować i pouczać się nawzajem, zaprosiliśmy do współpracy partie lewicowe, centrolewicowe - dodał lider RP. W czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, oprócz polityków RP, uczestniczyli także przedstawiciele SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Pracy oraz Unii Lewicy.

Palikot zapewnił jednak, że zaprasza członków Sojuszu do współpracy. - Jest tu dla was miejsce, dołączcie do tych zespołów, wspólnie zastanowimy się nad tym, co zrobić, by zjednoczona centrolewica odsunęła PO i PiS od władzy - przekonywał.

- Jeszcze w imieniu Marka Siwca, którego nie ma, ponowię apel do koleżanek i kolegów z SLD, by spotkali się z Aleksandrem Kwaśniewskim i jeszcze raz zastanowili się nad inicjatywą Europa Plus - mówił rzecznik RP Andrzej Rozenek.

"30, a może i 50 proc. poparcia"

Marek Poniatowski z Unii Pracy podkreślił, że jego formacja była i jest przekonana, że "potencjał lewicowy w kraju jest znacznie większy, niż wynika to z prostej arytmetyki parlamentarnej". Według niego podział na lewicy nastąpił "ze względów personalnych, nie programowych". - Uważamy, że jeśli się zabierzemy wspólnie do programu, znajdziemy te elementy, które nas łączą, to się okaże, że będziemy mogli znowu jako lewica osiągnąć 30, a może i 50 proc. poparcia - powiedział.

O apel Ruchu Palikota do polityków SLD PAP spytała rzecznika Sojuszu Dariusza Jońskiego. - My przygotowujemy się do kongresu lewicy, który będzie w połowie czerwca. Zaproszonych zostało 130 organizacji, partii i stowarzyszeń, bardzo poważnie do tego podchodzimy. Natomiast Europa Plus - tam jak jeden lider wraca z zagranicy, drugi wyjeżdża, działania chaotyczne, trudno komentować jakieś kolejne rewelacje pana Palikota, który jedno mówi, drugie myśli - stwierdził.

Dopytywany o zaproszenie polityków SLD do prac w zespołach, powiedział: "Janusz Palikot nigdy nie był, nie jest i nie będzie lewicą, dlatego że udowodnił to chociażby tu w Sejmie, kiedy trzeba było głosować w sprawie wieku emerytalnego".

Zobacz także
Komentarze (91)
Posłanka Anna Grodzka przygotowuje program Europy Plus
Zaloguj się
 • r0b0l

  0

  baba z jajami, ma mój głos !!!

 • nanabun

  0

  Towarzysz Krzysztof Bęgowski jak najbardziej nadaje się do pisania lewackiego programu. Komuch pozostanie komuchem i nawet obcięcie fujary nie pomoże.

 • lomas50

  0

  Grodzka to portret Polski pedzla Palikota Janusza .Ten portret moze stac sie rownie znany jak Mona Lisa Leonarda. Artysta z Bil go Raja ma talent i wyobraznie

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy 1

  Biedroń w Kaliszu. Był na Grodzkiej?

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 0

  Nie spodziewałam się tak prostackich komentarzy na forum GW; miałam wrażenie, że to forum WP. Odstosunkujcie się łaskawie od kwestii wyglądu, transseksualizmu i płci Anki Grodzkiej. Wysilcie się umysłowo, żeby ocenić jej kompetencje: czy to jest osoba, której można powierzyć opracowanie programu Europy Plus? Moim zdaniem, NIE! Do tej roboty trzeba zatrudnić najwyższej klasy fachowców - Cimoszewicz, Hausner, Huebner, Rosati (dwoje ostatnich niełatwo będzie "odbić"...).

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy -1

  Istny cyrk! Same buble! I jak ma coś dobrego z tego wyjść? Jeżeli Grodzka nadal ma penisa to ja nie wiem. Może Biedronia wyru... lub Biedroń tę posłankę, ale i tak nic dobrego dla kraju z tego nie będzie.

 • bayadera

  Oceniono 2 razy -2

  Naturalnie najwazniejsze to 'walka z wykluczeniem'. Reszta to pic dla naiwnych, ze Palikot ma jakis program oprocz siania niezgody w narodzie.

 • socjolog12

  Oceniono 5 razy 1

  Zdarzenie w biurze rucha palikota.
  Dzwoni pa.ligłup do Biedronia:
  - jesteś na Grodzkiej?
  - Nie, w Kaliszu... :)

 • villiers

  Oceniono 4 razy 0

  Europa Plus .
  Swoi dla swoich gotują ten los .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje