Tusk o wotum dla Nowaka: Ministra bronią liczby

04.04.2013 15:30
- Mam wrażenie, że opozycja coraz bardziej jest przejęta pustymi spektaklami. Bo takimi są wnioski o wotum nieufności bez cienia wiary w ich skuteczność, a nawet sens ich argumentacji - powiedział Donald Tusk o wotum nieufności dla Sławomira Nowaka. - Jesteście tak znużeni tym jałowym i irytującym każdego normalnego człowieka widowiskiem, że sami nawet nie chcecie w nim uczestniczyć w charakterze widzów - powiedział w Sejmie do posłów opozycji.
Zdaniem Donalda Tuska, rozpatrywany dziś przez Sejm wniosek nieufności dla ministra transportu to "pusty spektakl", w którym nawet posłowie opozycji "nie chcą uczestniczyć, bo są znudzeni". - Nie dziwię się zresztą, ponieważ powaga kolejnych wniosków maleje - powiedział dziś w Sejmie.

- Wydawało się, że po tym, jak kilka tygodni temu byliśmy świadkami niezwykle oryginalnej formy składania wotum, nic śmieszniejszego nas w tej kategorii nie spotka - ironizował premier. - Ale widać, że opozycji trudno jest utrzymać nawet ten poziom - powiedział, nawiązując do poprzedniego wnioskowanego przez PiS wotum nieufności (wówczas dla całego rządu).

- To bardzo przykre, że próbujecie angażować emocje i uwagę Polaków w tak mizernym stylu - powiedział Donald Tusk do posłów opozycji.

"Kto pracuje, ten popełnia błędy"

O pracy ministra transportu premier powiedział: "Kto pracuje, robi błędy, i nikt w Polsce nie ma wątpliwości, że przy tak szerokim froncie robót zawsze będą zdarzały się także złe przypadki". Tusk podkreślił jednak, że "nadal będzie pracował ze Sławomirem Nowakiem".

- Jest rzeczą niedopuszczalną, żeby ponad miarę podważać reputację polskich inwestycji, szczególnie w oczach opinii międzynarodowej. Naszym zadaniem jest precyzyjnie wskazywać niedociągnięcia lub nadużycia, po to aby umieć je skutecznie zwalczyć i przekonywać UE, że eliminujemy tego typu zagrożenia - stwierdził Tusk. - Każdy chce stworzyć wrażenie, że w Polsce budowa dróg i autostrad to jedna wielka korupcja, robi wielką szkodę Polsce i Polakom - dodał i podkreślił, że "każda tego typu potwarz oznacza podważenie zaufania do państwa polskiego". - A jest ono niezbędne, żeby skutecznie pozyskiwać i wykorzystywać środki europejskie - zaznaczył.

Mam nadzieję, że kolejna spektakularna porażka takiego wotum może zniechęcić posłów opozycji do powtarzania tego nikomu niepotrzebnego i de facto kosztownego spektaklu - dodał premier.

Zobacz także
Komentarze (130)
Zaloguj się
 • lukki69

  Oceniono 79 razy 59

  Nowak to politolog.....wie tyle o transporcie co pani Mucha o sporcie....ta cała rada ministrów to jakiś cyrk z małymi wyjatkami....

 • dewes

  Oceniono 119 razy 57

  Zamknięcie 2.000 km czynnych linii kolejowych i inne podobne liczby bronią Nowaka?

 • a.k.traper

  Oceniono 108 razy 54

  Panie premierze, opozycja może mieć tysiące powodów rzekomych, ja uważam tego ministra za aroganta lekceważącego społeczeństwo.

 • xj220

  Oceniono 78 razy 44

  Za ustawę o kierujących pojazdami to Nowak powinien dostać bilet w jedną stronę na syberię :/

 • maxymus1

  Oceniono 79 razy 41

  Panie Tusk, myślałem że Pan jest człowiek poważny! Co Pan pieprzy, że Nowak, to jakiś specjalista? Koleś, partyjny, koleś od pijaru, to tak, proszę Polski i siebie nie ośmieszać dalej.

 • lukki69

  Oceniono 44 razy 32

  liczba dziur w asfalcie...

 • tytus14

  Oceniono 63 razy 31

  Obrażanie opozycji to jedyna co wychodzi premierowi. Donek popatrz na liczby, przepłacone autostrady, zabranie unijnej kasy, heca z PKP, miliony fotoradarów na drogach. Dla nas Nowak jest tak samo kiepskim ministrem jak Grabarczyk.

 • leon.bzykacz

  Oceniono 55 razy 29

  POmniejszy "specjalista" chwali takiego samego "specjalistę"
  od tych waszych specjalności aż ciarki PO grzbiecie przechodzą

 • elizabetka59

  Oceniono 33 razy 27

  "Kto pracuje, ten popełnia błędy"..... a to ciekawe.... Dlaczego więc karze się lekarzy za błędy tak błahe jak odpłatność leku, dlaczego karze się kierowców, bo popełnił błąd i przekroczył prędkość, farmaceutów, bo przyjęli receptę bez krzyżyka lub innej bzdury..... A może by tak zacząć karać ministrów za błędy. Można by wtedy podreperować budżet.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje