Były mistrz świata w zapasach przed prokuratorem

Roman W., który w 1982 roku był mistrzem świata w zapasach, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Śledczy wystąpili do sądu o jego aresztowanie. Mężczyzna kilka dni temu został deportowany ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Ma odpowiedzieć za malwersacje finansowe.
Chodzi o przywłaszczenie powierzonego mu mienia. Będąc prezesem spółki "Romano American Car" w Piotrkowie Trybunalskim, w latach 1993-94, miał przywłaszczyć sobie powierzone mu mienie o łącznej kwocie prawie 400 tysięcy złotych. Chodzi m.in. o pieniądze ze sprzedaży artykułów sportowych, ale także przywłaszczenie prawie 10 tysięcy płyt kompaktowych.

Roman W. został wydany stronie polskiej w wyniku ekstradycji. Do Polski trafił w ubiegłym tygodniu. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska, wniosek ekstradycyjny obejmował jeszcze jeden zarzut - współudziału w wyłudzeniu kredytu na kwotę miliona złotych z Powszechnego Banku Kredytowego w Wyszkowie w 1993 roku. Tyle że w tym przypadku Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych Okręgu Arizona nie zgodził się na ekstradycję. Dlatego śledczy z Lublina tego zarzutu byłemu zapaśnikowi postawić nie mogli. Były sportowiec nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura wystąpiła do sądu o 3-miesięczny areszt. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

57-letni Roman W. to były polski zapaśnik, mistrz świata i brązowy medalista mistrzostw świata, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu. Przed zatrzymaniem pracował w Ameryce jako trener zapasów oraz pracownik firm transportowych. Był m.in. opiekunem i trenerem Rulona Gardnera na igrzyskach w Sydney w 2000 roku. Lubelska prokuratura starała się o ekstradycję zapaśnika od 2006 roku.

Komentarze (12)
Były mistrz świata w zapasach przed prokuratorem
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  A stalinowski morderca Stefan Szechter, żydowski kat i braciszek Adasia Michnika nadal z gwarancją nietykalności od III RP.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Goje nawet po uzyskaniu obywatelstwa amerykańskiego nie powinny czuć się bezkarne.
  Roman Polański co innego.

 • phillip_lee_81

  0

  No to po takim news-ie szlachetny czyn Andrzeja Suprona poszedł w pi...u
  Zapasów na Olimpiadzie nie będzie

 • grymas50

  0

  Zaden sportowiec. "
  "W książce Czy to prawda?, wydanej w 1995 r., przyznał się do sprzedawania i kupowania walk, a nawet zorganizowania czegoś na kształt giełdy handlującej walkami.

 • cep_0

  Oceniono 2 razy 2

  Ten co truł pół Polski padliną i grozi mu 8 lat wyszedł za niby kaucją (podobno 150 tyś), a jemu grozi 5 lat i 3 miechy aresztu wydobywczego.
  Ot Polska właśnie.
  A po 2-gie, nie miał takich obrońców jak A Gołota.

 • goran69

  0

  mógł gorzej skończyć, jako zapaśnik wagi ciężkiej raczej do bejsbola pasuje niż do wyłudzeń

 • starykawaler35

  Oceniono 3 razy 1

  romek przed wyjazdem trzeba bylo sprawdzic z kim polska nie ma umowy ekstradycyjnej podpisanej....mysle ze trzeba bylo do ameryki poludniowej wyjechac albo wiecej ukrasc :))

 • eurosmapper

  Oceniono 7 razy 7

  Wszyscy czytaj wikipedie!

  pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Zapasach_1982

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje