Wiosny nadal nie ma. Ślisko na drogach, problemy na lotniskach

Atak zimy w lany poniedziałek

Atak zimy w lany poniedziałek (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

Jak informuje IMGW, dziś w całej Polsce nadal można spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Mimo kalendarzowej wiosny temperatura nadal będzie oscylować ok. 0 st. C. Śnieg powoduje problemy z funkcjonowaniem lotnisk. - Czekamy na samolot z Londynu. Już wystartował, natomiast to, czy będzie u nas lądował, zależy od decyzji pilota - mówi Łukasz Sikora z lotniska w Rzeszowie. - Warunki w tej chwili są na granicy - dodaje.
Mimo że wiosna teoretycznie rozpoczęła się 21 marca, w Polsce wciąż zmagamy się z zimą. Śnieg pada niemal bez przerwy. Przechodnie narzekają na nieodśnieżone chodniki, a pasażerowie samolotów na opóźnione loty. Największe problemy ma dzisiaj lotnisko Rzeszów-Jesionka. Wprawdzie jeszcze przyjmuje loty, jednak warunki pogodowe są tam coraz gorsze.

Obsługa tego lotniska obecnie czeka na przylot samolotu linii Ryanair z Londynu. Maszyna jest już w powietrzu, jednak nie wiadomo, czy wyląduje w Rzeszowie. - Decyzję podejmie kapitan samolotu - mówi portalowi Gazeta.pl Łukasz Sikora z zespołu prasowego lotniska. - Warunki są w tej chwili na granicy - podkreśla. Dotyczy to także kolejnych lotów. Rzeszów-Jesionka oczekuje dzisiaj jeszcze sześciu samolotów, m.in. z Frankfurtu i Girony.

Jeśli zła pogoda się utrzyma, może dojść do powtórki sytuacji z wczoraj, gdy lotnisko zostało niemal sparaliżowane przez śnieg. - Kolejne odwołane loty w Jasionce. Totalny bałagan na tablicy informacyjnej na stronie internetowej! - pisała nam wczoraj na Alert24 jedna z czytelniczek. - Podwójnie wpisane loty, o godzinie 21.35 nadal nieaktualne informacje odnośnie opóźnień - skarżyła się.

Taka sytuacja jest zimą normalna. Tylko że mamy wiosnę

Problemy ma także Lotnisko Chopina w Warszawie. Z powodu złej pogody dochodzi tam do opóźnień. - Opóźnienia się zdarzają choćby z tego powodu, że samoloty nie mogą lądować, gdy na pasach pracują pługi - mówi rzecznik lotniska Przemysław Przybylski. Rzecznik podkreśla, że taka sytuacja jest zimą normalna. Jednak przecież teoretycznie mamy już wiosnę.

Na innych lotniskach w Polsce jest lepiej, loty odbywają się w miarę planowo. - U nas sytuacja jest opanowana, pas odśnieżamy na bieżąco - mówi Cezary Orzech, rzecznik lotniska w Katowicach. - Jeżeli opóźnienia się zdarzały, to ze względu na odladzanie samolotów - dodaje.

Drogowcy: Dostaliśmy ostrzeżenie, jesteśmy gotowi na kolejną akcję

Przez nieustannie sypiący śnieg problemy mają też przechodnie. - Chodnik cały czas jest nieodśnieżony, wszędzie leży mokra breja - skarży się nasza czytelniczka Anna. - Zanim doszłam do pracy, moje buty kompletnie przemokły - dodaje.

Nieco lepsza sytuacja panuje na jezdniach. Na razie w większych miastach nie zalega na nich śnieg, jednak opadu nie ustają. - Cały czas obserwujemy sytuację, mamy kontrolerów na terenie miasta. Co dziesięć minut aktualizujemy parametry meteorologiczne - mówi Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta. - Dostaliśmy dwa ostrzeżenia meteorologiczne o intensywnych opadach śniegu, więc jesteśmy przygotowani na kolejną akcję - dodaje.

Zobacz także
 • Na ulice wyjechały traktory i wojskowe pojazdy opancerzone. Mają one oczyścić drogi zablokowane przez wielokilometrowe korki Stan wyjątkowy w Kijowie. Miasto sparaliżował śnieg [ZDJĘCIA]
Komentarze (14)
Wiosny nadal nie ma. Ślisko na drogach, problemy na lotniskach
Zaloguj się
 • kloceklego

  0

  nie ma wiosny? wg zapewnień z tego tekstu:
  wyborcza.pl/1,75476,13662196,Wiosna_przyjdzie_11_kwietnia___wyjasniamy_anomalie.html?v=1&obxx=13662196#opinions
  wiosna ma przyjść 11 kwietnia. została wam godzina. potem wszyscy wylatujecie. nie do ciepłych krajów bynajmniej

 • gnago

  Oceniono 1 raz -1

  Hm dawniej przy takich problemach pogodowych składano ofiarę ludzką zazwyczaj z wodzów danego plemienia.]
  Proponuję donka bredzi coraz gorzej człowiek sukcesu To i na tamtym świecie sukces odniesie i wiosnę załatwi

 • kloceklego

  Oceniono 1 raz -1

  "Rzeszów-Jesionka" - a może orzeszka, sosenka albo gruszeczka? jak zwykle poziom najwyższych lotów

 • easy_maniek

  Oceniono 4 razy 2

  zima przedłuża się dlatego, że został wydłużony wiek emerytalny i Zima musi również dłużej pracować!!!

 • psjakosc

  Oceniono 3 razy 1

  @ tanatopraktor

  zapewne chodziło o drewnianą jesionkę dla autora tekstu ;-)

 • zbiggor

  Oceniono 3 razy 1

  gdyby napisal, ze mozna spodziewac sie deszczu z deszczem, zostalbym chyba jego fanem

 • tanatopraktor

  Oceniono 4 razy 2

  Jasionka a nie Jesionka, niedouku gazeciany

 • nty

  Oceniono 4 razy 4

  To wszystko kara boska na tych moherów i PiSowców, za sprzeniewierzanie się słowom Ewangelii o miłowaniu bliźniego i wybaczaniu do 77 razy. Będzie tak do 10.Kwietnia, wtedy z nieba polecą żaby, A potem już tylko: Lato, lato, lato.

 • acototak

  Oceniono 21 razy 17

  "...w całej Polsce nadal można spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i deszczu...."
  Jaka jest różnica między deszczem, a deszczem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje