Wiosny nadal nie ma. Ślisko na drogach, problemy na lotniskach

04.04.2013 10:26
Jak informuje IMGW, dziś w całej Polsce nadal można spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Mimo kalendarzowej wiosny temperatura nadal będzie oscylować ok. 0 st. C. Śnieg powoduje problemy z funkcjonowaniem lotnisk. - Czekamy na samolot z Londynu. Już wystartował, natomiast to, czy będzie u nas lądował, zależy od decyzji pilota - mówi Łukasz Sikora z lotniska w Rzeszowie. - Warunki w tej chwili są na granicy - dodaje.
Mimo że wiosna teoretycznie rozpoczęła się 21 marca, w Polsce wciąż zmagamy się z zimą. Śnieg pada niemal bez przerwy. Przechodnie narzekają na nieodśnieżone chodniki, a pasażerowie samolotów na opóźnione loty. Największe problemy ma dzisiaj lotnisko Rzeszów-Jesionka. Wprawdzie jeszcze przyjmuje loty, jednak warunki pogodowe są tam coraz gorsze.

Obsługa tego lotniska obecnie czeka na przylot samolotu linii Ryanair z Londynu. Maszyna jest już w powietrzu, jednak nie wiadomo, czy wyląduje w Rzeszowie. - Decyzję podejmie kapitan samolotu - mówi portalowi Gazeta.pl Łukasz Sikora z zespołu prasowego lotniska. - Warunki są w tej chwili na granicy - podkreśla. Dotyczy to także kolejnych lotów. Rzeszów-Jesionka oczekuje dzisiaj jeszcze sześciu samolotów, m.in. z Frankfurtu i Girony.

Jeśli zła pogoda się utrzyma, może dojść do powtórki sytuacji z wczoraj, gdy lotnisko zostało niemal sparaliżowane przez śnieg. - Kolejne odwołane loty w Jasionce. Totalny bałagan na tablicy informacyjnej na stronie internetowej! - pisała nam wczoraj na Alert24 jedna z czytelniczek. - Podwójnie wpisane loty, o godzinie 21.35 nadal nieaktualne informacje odnośnie opóźnień - skarżyła się.

Taka sytuacja jest zimą normalna. Tylko że mamy wiosnę

Problemy ma także Lotnisko Chopina w Warszawie. Z powodu złej pogody dochodzi tam do opóźnień. - Opóźnienia się zdarzają choćby z tego powodu, że samoloty nie mogą lądować, gdy na pasach pracują pługi - mówi rzecznik lotniska Przemysław Przybylski. Rzecznik podkreśla, że taka sytuacja jest zimą normalna. Jednak przecież teoretycznie mamy już wiosnę.

Na innych lotniskach w Polsce jest lepiej, loty odbywają się w miarę planowo. - U nas sytuacja jest opanowana, pas odśnieżamy na bieżąco - mówi Cezary Orzech, rzecznik lotniska w Katowicach. - Jeżeli opóźnienia się zdarzały, to ze względu na odladzanie samolotów - dodaje.

Drogowcy: Dostaliśmy ostrzeżenie, jesteśmy gotowi na kolejną akcję

Przez nieustannie sypiący śnieg problemy mają też przechodnie. - Chodnik cały czas jest nieodśnieżony, wszędzie leży mokra breja - skarży się nasza czytelniczka Anna. - Zanim doszłam do pracy, moje buty kompletnie przemokły - dodaje.

Nieco lepsza sytuacja panuje na jezdniach. Na razie w większych miastach nie zalega na nich śnieg, jednak opadu nie ustają. - Cały czas obserwujemy sytuację, mamy kontrolerów na terenie miasta. Co dziesięć minut aktualizujemy parametry meteorologiczne - mówi Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta. - Dostaliśmy dwa ostrzeżenia meteorologiczne o intensywnych opadach śniegu, więc jesteśmy przygotowani na kolejną akcję - dodaje.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (14)
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 32 razy 28

  Wszystko, panie, te cholery zrobią, żeby tylko ludzie wiosną nie wyszli na ulice...
  --
  parada karzełków

 • acototak

  Oceniono 21 razy 17

  "...w całej Polsce nadal można spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i deszczu...."
  Jaka jest różnica między deszczem, a deszczem?

 • otton41

  Oceniono 25 razy 15

  Jesionka to inaczej trumna, a Jasionka to lotnisko koło Rzeszowa drogi autorze tekstu.

 • nty

  Oceniono 4 razy 4

  To wszystko kara boska na tych moherów i PiSowców, za sprzeniewierzanie się słowom Ewangelii o miłowaniu bliźniego i wybaczaniu do 77 razy. Będzie tak do 10.Kwietnia, wtedy z nieba polecą żaby, A potem już tylko: Lato, lato, lato.

 • easy_maniek

  Oceniono 4 razy 2

  zima przedłuża się dlatego, że został wydłużony wiek emerytalny i Zima musi również dłużej pracować!!!

 • tanatopraktor

  Oceniono 4 razy 2

  Jasionka a nie Jesionka, niedouku gazeciany

 • poljack

  Oceniono 6 razy 2

  Teoretycznie Wiosna rozpoczęła się 20 marca 21 był pierwszym dniem kalendarzowym a 20 astronomicznym tak dla wiadomości z wyższym wykształceniem .Dziś czwartek a dajecie zdjęcie z poniedziałku !Błąd goni błąd czyli prima aprilis ale to w poniedziałek było .

 • psjakosc

  Oceniono 3 razy 1

  @ tanatopraktor

  zapewne chodziło o drewnianą jesionkę dla autora tekstu ;-)

 • zbiggor

  Oceniono 3 razy 1

  gdyby napisal, ze mozna spodziewac sie deszczu z deszczem, zostalbym chyba jego fanem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje