Indie: Zgwałcona kobieta spaliła swojego oprawcę żywcem

Protesty w Indiach przeciwko gwałtom

Protesty w Indiach przeciwko gwałtom (Fot. Anupam Nath AP)

Mężczyzna w średnim wieku został żywcem spalony przez kobietę, którą rzekomo zgwałcił w jej domu we wsi Sweetha w Indiach - donosi serwis Hindustantimes.com
Według policji napastnik wszedł do domu kobiety około 1.30 w nocy we wtorek i zgwałcił ją. Był tak pijany, że po wszystkim zasnął na miejscu. Ofiara najpierw rozważała samospalenie z powodu wstydu i nawet zdecydowała się wylać na siebie naftę. Po chwili jednak zmieniła zdanie i postanowiła się zemścić na oprawcy. Oblała go naftą, podpaliła i wybiegła z domu. Mężczyzna spłonął żywcem.

Policjanci zatrzymali kobietę i przewieźli ją na posterunek. Podczas przesłuchania przyznała, że dokonała ataku w akcie zemsty. Została skierowana na badania lekarskie, które wyjaśnią, czy rzeczywiście została zgwałcona.

Policja ujawniła, że spalony mężczyzna, ojciec czterech dziewczynek, był oskarżony w dziesiątkach spraw dotyczących nękania i zastraszania kobiet. Wielu indyjskich mężczyzn groźbami i napastowaniem doprowadza do tego, że kobiety boją się wychodzić same z domu i korzystać z transportu publicznego.

Najnowsze informacje