Papież zostanie w hotelu, bo nie chce być izolowany. "Doprowadza ochronę do szału"

04.04.2013 06:38
Papież Franciszek

Papież Franciszek (AP/Reuters)

Papież Franciszek zamierza dalej mieszkać w watykańskim Domu Świętej Marty, bo nie chce być izolowany i wie, że doprowadza do szału watykańską ochronę, wychodząc do ludzi. Poinformował o tym zaprzyjaźniony z Jorge Mario Bergogliem ksiądz z Argentyny.
Ksiądz Jorge Chichizola z miasta Posadas, cytowany przez włoskie media, opowiedział o swej telefonicznej rozmowie z papieżem, który zadzwonił do niego z życzeniami urodzinowymi.

Argentyński duchowny ujawnił, że jednym z tematów jego rozmowy z Franciszkiem była jego decyzja o pozostaniu w watykańskim hotelu, w którym mieszka od konklawe, i o tym, by nie wprowadzać się do papieskiego apartamentu w Pałacu Apostolskim.

"Doprowadza ochronę do szału"

Mówiąc o pobycie papieża w Domu Świętej Marty, ksiądz Chichizola stwierdził: - Uważa on za coś pozytywnego to, że może dzielić się wiadomościami i komentarzami z innymi mieszkańcami domu, oraz to, że nie jest odizolowany.

- Powiedział mi też, że doprowadza ochronę do szału, bo ciągle zbliża się do ludzi - dodał argentyński ksiądz.

Od swego wyboru Franciszek wielokrotnie wychodził do wiernych. Ma również zwyczaj wysiadania z papamobile, którym objeżdża plac Świętego Piotra, aby pozdrowić i pobłogosławić chorych oraz niepełnosprawnych.

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • st.bareja

  Oceniono 117 razy 75

  Po prostu w hotelu trudniej mieć "niespodziewany" zawał niż w murach papieskiego apartamentu. Woda w butelkach też pewniejsza i potrawy bezpieczniejsze.

  Ciekawie o papieżu i jego "drodze do świętości" tutaj : www.krytykapolityczna.pl/artykuly/swiat/20130314/alganaraz-bergoglio-wspolpracowal-z-junta

 • poniedzielny

  Oceniono 76 razy 74

  No cóż, w końcu to ochrona pracuje dla niego, a nie on dla ochrony.
  Król chodzi tam, gdzie chce, czy się to gwardzistom podoba, czy nie ;)

 • chi_neng1

  Oceniono 69 razy 49

  A to figlarz ! :)

  No i w dalszym ciagu taki normalny :).

 • dybciu32

  Oceniono 52 razy 44

  no nie dobrze, nie dobrze, psuje interes katabasom, wierni gotowi pomyśleć o nich jak o zwykłych ludziach i jeszcze nie daj Boże przestaną całować w pierścienie;)

 • bazbaz73

  Oceniono 36 razy 30

  Franciszek jest tak skromny, że Watykańska Agencja Prasowa ogłasza to kilka razy dziennie.

 • malpa.r

  Oceniono 30 razy 26

  Niech lepiej papież ochrony do szału nie doprowadza. Oszalaly ochroniarz może być zdolny do wwzystkiego.

 • ideefiks

  Oceniono 17 razy 17

  Sądząc po ostatnich wypowiedziach, powoli do szału doprowadza również polski episkopat swoimi wypowiedziami o kolekcjonerach świecidełek i nowinek technicznych...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje