Immunitet poselski należy znieść całkowicie [WYNIKI SONDY]

03.04.2013 21:27
Kontrola radarowa

Kontrola radarowa (Fot. MARCIN TOMALKA / AG)

65 proc. pytanych w naszej sondzie czytelników portalu Gazeta.pl uznało, że immunitet poselski należy znieść całkowicie. Ich zdaniem powinno to dotyczyć nie tylko spraw drogowych.
Komentarze (64)
Immunitet poselski należy znieść całkowicie [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • pulkownica

  0

  Immunitet i poseł to niebo i ziemia.

 • 111doradca

  0

  Immunitet jest pozostałością dzikich czasów, kiedy za poglądy odmienne, wyrok niekorzystny , wniesienie aktu oskarżenia można było być zlinczowanym. Dziś to relikt nikomu niepotrzebny. Zły przykład posłów, prokuratorów sędziów czy księży jeżdzących po kielichu sufragan diecezji warszawskiej lub wbrew przepisom ( biskup Chrapek) poseł Kurski , powoduje ,z e tacy dygnitarze jak Serafin dopisują się do immunitetów. Posłowie, którzy mimo gwałtownego rozwoju motoryzacji zaniedbywali latami sprawy infrastruktury drogowej budowy i utrzymania dróg i zamiast tego nakładają na społeczność kierowców drastyczny system fotoradarów powinni na własnej skórze odczuwać stanowionego przez siebie prawa. Pustki na sali plenarnej dowodzą, ze posłankom i posłom niespieszno do pracy, więc mogą jeżdzić po drogach według tych samych reguł co wszyscy.

 • wawrzek39

  0

  Immunitet to dowód na prawnie sankcjonowaną bezkarność niektórych grup społecznych. To prawo u którego podstaw leżała gwarancja nieodpowiedzialności politycznej parlamentarzysty , w sytuacji gdy zajmować będzie inne stanowisko niż grupa rządząca.Potem załatwili sobie podobną bezkarność sędziowie i prokuratorzy , a to już woła o pomstę do nieba.To tak jak w starym powiedzeniu " co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie" Bezkarność tych ludzi jest jest wprost obrzydliwa i wzbudza wybitną niechęć do tzw. "sprawiedliwości"

 • janus-z333

  0

  Do xyz-xyz.Słuchaj mózgowcu,mowa tu w ogóle o immunitetach,i taki przywilej poza działalnością zawodową powinien przestać istnieć.Czytając twój wpis zastanawiam się,jak Kaczyński potrafił cię tak zniewolić,ubezwłasnowolnić,bo to posłów tego ugrupowania najbardziej interesuje immunitet.

 • janus-z333

  Oceniono 3 razy 3

  Immunitet to forma ochrony posła przed konsekwencjami prawnymi,w trakcie działaslności saejmowej,interpelacji,wypowiedzi z trybuny sejmowej.Immunitet w normalnym,codziennym życiu jest posłom,tak jak zwykłemu Kowalskiemu niepotrzebny.Bo czym rózni się poseł w prywatnym życiu,np. ede mnie.Ja jadąc pijany za kierownicą,szkalujący innych ludzi,rozrabiający po pijanemu,maltretujący żonę i dzieci,kradnąc cokolwiek,jestem karany i traktowany według kodeksu karnego,lub cywilnego.wybrańcy narodu też tak powinni być traktowani wza pospolite przestępstwa i wykroczenia.Dam przykład byłego senatora Stokłosy,ta kanalia sterroryzował całą okolicę dla swoich prywatnych celów,krzyczał w senacie o zwalczaniu korupcji,sam ją uprawiając na niespotykaną skale,i choć skazany nieprawomocnym wyrokiem,za pięciomilionową kaucję wyszedł na wolność,i czeka na przedawniwenie.Gdyby nie ten nieszczęsny immunitet,chroniący go przed słuszną karą,wielu naszych parlamentarzystów z jednej jak i drugiej izby parlamentu puknęło by się w pusty łeb i oceniło czy się to opłaca.A więc,immunitet tak,ale tylko wdziałalnosci na terenie sejmu i w trakcie jego obrad,w życiu po za sejmem ,w żadnym wypadku.

 • asocjacja_w

  0

  100/100

 • edi54

  Oceniono 3 razy 1

  Immunitet dla Prezesa IPN ? Toz to jeden wielki skandal, by nie napisac skur....two . Kieruje korporacją
  fałszerzy i manipulantów współczesną historią Polski.Jest też szefem korporacji plagiatorów materiałów
  polskich służb specjalnych , które powinny byc dostępne na ogólnych zasadach w archiwach państwowych.

 • nadporuczniklukasz

  Oceniono 4 razy 2

  Policja może zatrzymać prawo jazdy panu posłowi i skierować posła na egzamin wg nowych procedur uchwalonych przez panów posłów .

 • feldkurat-katz

  Oceniono 2 razy 2

  Policja zastrachana nie wykorzystuje swoich uprawnień . Policja ma prawo zatrzymać prawo jazdy pana posła i skierować posła na egzamin sprawdzający .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje