Immunitet poselski należy znieść całkowicie [WYNIKI SONDY]

65 proc. pytanych w naszej sondzie czytelników portalu Gazeta.pl uznało, że immunitet poselski należy znieść całkowicie. Ich zdaniem powinno to dotyczyć nie tylko spraw drogowych.
Wszystkie kluby sejmowe opowiedziały się w dzisiejszej debacie za skierowaniem do dalszych prac projektu, który ma umożliwić karanie m.in. posłów i senatorów za wykroczenia drogowe bez konieczności uchylania im immunitetu. Projekt dotyczy także prokuratorów, prezesa IPN, rzecznika praw dziecka i generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

W naszej sondzie zapytaliśmy, czy twoim zdaniem parlamentarzyści powinni być na drogach traktowani tak jak inni obywatele? A także czy widzisz potrzebę karania ich za wykroczenia drogowe bez konieczności uchylania immunitetu?

Zdecydowana większość, bo 65 proc. pytanych, odpowiedziała, że immunitet poselski należy znieść całkowicie i że powinno to dotyczyć nie tylko spraw drogowych. 34 proc. sondowanych odpowiedziało, że posłowie na drodze powinni być traktowani tak jak inni obywatele. Jednak całkowite zniesienie immunitetu to zbyt duża zmiana.

Zaledwie 1 proc. pytanych uznało, że nie ma co kombinować w ustawach. Według nich poseł to poseł i immunitet należy mu się niejako z urzędu, także na drodze.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat? ZAGŁOSUJKomentarze (64)
Immunitet poselski należy znieść całkowicie [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • pulkownica

  0

  Immunitet i poseł to niebo i ziemia.

 • 111doradca

  0

  Immunitet jest pozostałością dzikich czasów, kiedy za poglądy odmienne, wyrok niekorzystny , wniesienie aktu oskarżenia można było być zlinczowanym. Dziś to relikt nikomu niepotrzebny. Zły przykład posłów, prokuratorów sędziów czy księży jeżdzących po kielichu sufragan diecezji warszawskiej lub wbrew przepisom ( biskup Chrapek) poseł Kurski , powoduje ,z e tacy dygnitarze jak Serafin dopisują się do immunitetów. Posłowie, którzy mimo gwałtownego rozwoju motoryzacji zaniedbywali latami sprawy infrastruktury drogowej budowy i utrzymania dróg i zamiast tego nakładają na społeczność kierowców drastyczny system fotoradarów powinni na własnej skórze odczuwać stanowionego przez siebie prawa. Pustki na sali plenarnej dowodzą, ze posłankom i posłom niespieszno do pracy, więc mogą jeżdzić po drogach według tych samych reguł co wszyscy.

 • wawrzek39

  0

  Immunitet to dowód na prawnie sankcjonowaną bezkarność niektórych grup społecznych. To prawo u którego podstaw leżała gwarancja nieodpowiedzialności politycznej parlamentarzysty , w sytuacji gdy zajmować będzie inne stanowisko niż grupa rządząca.Potem załatwili sobie podobną bezkarność sędziowie i prokuratorzy , a to już woła o pomstę do nieba.To tak jak w starym powiedzeniu " co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie" Bezkarność tych ludzi jest jest wprost obrzydliwa i wzbudza wybitną niechęć do tzw. "sprawiedliwości"

 • janus-z333

  0

  Do xyz-xyz.Słuchaj mózgowcu,mowa tu w ogóle o immunitetach,i taki przywilej poza działalnością zawodową powinien przestać istnieć.Czytając twój wpis zastanawiam się,jak Kaczyński potrafił cię tak zniewolić,ubezwłasnowolnić,bo to posłów tego ugrupowania najbardziej interesuje immunitet.

 • janus-z333

  Oceniono 3 razy 3

  Immunitet to forma ochrony posła przed konsekwencjami prawnymi,w trakcie działaslności saejmowej,interpelacji,wypowiedzi z trybuny sejmowej.Immunitet w normalnym,codziennym życiu jest posłom,tak jak zwykłemu Kowalskiemu niepotrzebny.Bo czym rózni się poseł w prywatnym życiu,np. ede mnie.Ja jadąc pijany za kierownicą,szkalujący innych ludzi,rozrabiający po pijanemu,maltretujący żonę i dzieci,kradnąc cokolwiek,jestem karany i traktowany według kodeksu karnego,lub cywilnego.wybrańcy narodu też tak powinni być traktowani wza pospolite przestępstwa i wykroczenia.Dam przykład byłego senatora Stokłosy,ta kanalia sterroryzował całą okolicę dla swoich prywatnych celów,krzyczał w senacie o zwalczaniu korupcji,sam ją uprawiając na niespotykaną skale,i choć skazany nieprawomocnym wyrokiem,za pięciomilionową kaucję wyszedł na wolność,i czeka na przedawniwenie.Gdyby nie ten nieszczęsny immunitet,chroniący go przed słuszną karą,wielu naszych parlamentarzystów z jednej jak i drugiej izby parlamentu puknęło by się w pusty łeb i oceniło czy się to opłaca.A więc,immunitet tak,ale tylko wdziałalnosci na terenie sejmu i w trakcie jego obrad,w życiu po za sejmem ,w żadnym wypadku.

 • edi54

  Oceniono 3 razy 1

  Immunitet dla Prezesa IPN ? Toz to jeden wielki skandal, by nie napisac skur....two . Kieruje korporacją
  fałszerzy i manipulantów współczesną historią Polski.Jest też szefem korporacji plagiatorów materiałów
  polskich służb specjalnych , które powinny byc dostępne na ogólnych zasadach w archiwach państwowych.

 • nadporuczniklukasz

  Oceniono 4 razy 2

  Policja może zatrzymać prawo jazdy panu posłowi i skierować posła na egzamin wg nowych procedur uchwalonych przez panów posłów .

 • feldkurat-katz

  Oceniono 2 razy 2

  Policja zastrachana nie wykorzystuje swoich uprawnień . Policja ma prawo zatrzymać prawo jazdy pana posła i skierować posła na egzamin sprawdzający .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje