Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Przykładowe odpowiedzi i oficjalne arkusze

4 kwietnia uczniowie szkół podstawowych napisali sprawdzian szóstoklasisty przygotowany przez Centralną Komisję Edukacyjną. W serwisie Edulandia.pl opublikowaliśmy przykładowe odpowiedzi do sprawdzianu szóstoklasisty.
Test szóstoklasisty rozpoczął się punktualnie o godzinie 9. Uczniowie mieli na rozwiązanie sprawdzianu 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu mógł być przedłużony nie więcej niż 30 min.

Arkusz i klucz odpowiedzi do sprawdzianu szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 - arkusz

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 - odpowiedziDla dzieci z ostatniej klasy szkoły podstawowej był to pierwszy poważny egzamin w życiu. Sprawdzian szóstoklasisty był obowiązkowy, ale jego wynik nie ma wpływu na ukończenie szkoły. Dyrekcja może wziąć wyniki pod uwagę w sytuacji, kiedy uczeń chce kontynuować naukę poza jego rejonem zamieszkania lub jeśli chce się uczyć w renomowanym gimnazjum niepublicznym. Osoby, które do sprawdzianu nie przystąpią w danym roku, będą musiały powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym.

Z kolei uczniowie, którzy nie mogli napisać sprawdzianu z przyczyn losowych, mają prawo przystąpić do egzaminu w terminie ustalonym przez Centralną Komisję Edukacyjną.

Oficjalne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty zostaną podane 22 czerwca br.

O sprawdzianie szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty to zbiór zadań z matematyki, przyrody, historii i języka polskiego. W zestawie znajdują się zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte. Uczniowie klas szóstych mają również za zadanie napisać dłuższą wypowiedź na podany temat. Szóstoklasiści będą rozwiązywać zadania, które sprawdzą ich wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Uczniowie mogą uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Powiedz, jak ci poszedł sprawdzian szóstoklasisty

Bezpośrednio po sprawdzianie w komentarzach pod tekstem będziecie mogli porozmawiać o swoich odpowiedziach oraz ponarzekać na trudność zadań. Napiszcie, jak wam poszło, co wam się nie podobało, jakich wyników się spodziewacie.

Komentarze (6)
Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Przykładowe odpowiedzi i oficjalne arkusze
Zaloguj się
 • isialolek

  Oceniono 9 razy -1

  Dla mnie trudne było zadanie 24. z matematyki. Chodziło o ten trawnik i litry. Natomiast pozostałe 2 zadania z matmy były łatwe.Podchwytliwe było również zadanie 15 gdzie zamiast normalnych godzin autobus odjeżdzał w sobotę. Temat wypracowania był za to banalny. Ja myślę , że dostanę 35/36 punktów.

 • georg7

  Oceniono 13 razy 3

  Uczeń nędzny przepuszczany ze średnią 2,0 do następnej klasy, aby pozbyć się problemu, pisze sprawdzian na zero punktów, ale kończy szkołę.
  Uczeń wybitny ze średnią 6,0 i nie podchodzi do sprawdzianu, który niczemu nie służy, pozostaje na drugi rok w 6 klasie. Genialna głupota resortu zwanego Ministerstwem Edukacji.

 • zybex_pl

  Oceniono 18 razy -2

  Znów w ruch pójdą kredki.

  Tyle wyników do pokolorowania...

 • kongreszydowski

  Oceniono 40 razy 36

  Powodzenia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX