Dziś i jutro intensywne opady śniegu. Na południu wypadki i problemy na drogach

03.04.2013 11:41
Śnieg

Śnieg (Fot. Marcin Onufryjuk/AG)

Dziś i jutro nadal będzie padał śnieg. Opady spowodowały problemy na drogach na południu kraju. Meteorolodzy ostrzegają przed śnieżycą, która nadciąga nad Warszawę - opady mokrego, ciężkiego śniegu oraz silny wiatr mogą znacząco ograniczyć widoczność na drogach. W sumie do wieczora może napadać nawet do 15 cm śniegu. 
Dziś w centrum i na południu Polski będzie intensywnie padał śnieg. Temperatura od 0 do 3 st. C, tylko na Wybrzeżu i Pomorzu oraz Podkarpaciu cieplej, od 3 do 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni. W rejonach występowania opadów śniegu wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Meteorolodzy ostrzegają przed śnieżycą, która nadciąga nad Warszawę. Najgorsze warunki w stolicy będą po południu z powodu intensywnie padającego mokrego i ciężkiego śniegu oraz dość silnego wiatru, wiejącego w porywach do 45-55 km/h.Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie apeluje do kierowców o przepuszczanie pługosolarek, które w pierwszej kolejności będą zabezpieczały przed śliskością i przymarzaniem śniegu na mostach, wiaduktach i spadkowych ulicach. Według przewidywań synoptyków opady śniegu mają utrzymać się również w nocy.

Pogoda dzisiaj:W nocy na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze Polski będzie padał śnieg. Temperatura minimalna od -3 st. do 0 st. Jutro będzie podobnie: śnieg, silny wiatr i temperatura od 0 do 5 st.

Pogoda w czwartek:Z powodu zimowej pogody na drogach Małopolski panują bardzo trudne warunki dla kierowców. Rano na drodze krajowej nr 94 z Krakowa do Olkusza samochód wpadł do rowu i utworzył się korek. Na drodze wojewódzkiej nr 966 na wysokości Biskupic ciężarówka utknęła na podjeździe, blokując przejazd. W Zakopanem leży 45 cm śniegu. Wysoko w Tatrach leży już ponad dwa metry białego puchu.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", na drogach Zaolzia w Czechach z powodu intensywnych opadów śniegu panują bardzo trudne warunki. W pobliżu Czeskiego Cieszyna doszło do groźnego wypadku polskiej ciężarówki. Tir wpadł do szczeliny pomiędzy mostem drogowym a kładką. Ranny został kierowca ciężarówki.

Zobacz prognozę pogody na Pogoda.gazeta.pl >>

Zobacz także
Komentarze (85)
Zaloguj się
 • prolemur

  Oceniono 160 razy 96

  niech mi tu przyjdzie jakaś brukselska łajza po opłatę za emisję co2, pogonię widłami

 • gazeta-za-10

  Oceniono 101 razy 95

  Na dodatek jakiś coraz bardziej ciężki do odgarniania ten wiosenny śnieg.

 • jarek_nieporozumienie

  Oceniono 97 razy 25

  Obecne anomalie pogodowe są spowodowane przez ocieplenie Arktyki - większa wilgotność arktycznego powietrza powoduje właśnie takie fronty atmosferyczne, które docierają dalej na południe Europy. Mechanizm jest znany i opisywany w prasie popularnonaukowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane