Dziś i jutro intensywne opady śniegu. Na południu wypadki i problemy na drogach

03.04.2013 11:41
Śnieg

Śnieg (Fot. Marcin Onufryjuk/AG)

Dziś i jutro nadal będzie padał śnieg. Opady spowodowały problemy na drogach na południu kraju. Meteorolodzy ostrzegają przed śnieżycą, która nadciąga nad Warszawę - opady mokrego, ciężkiego śniegu oraz silny wiatr mogą znacząco ograniczyć widoczność na drogach. W sumie do wieczora może napadać nawet do 15 cm śniegu. 
Dziś w centrum i na południu Polski będzie intensywnie padał śnieg. Temperatura od 0 do 3 st. C, tylko na Wybrzeżu i Pomorzu oraz Podkarpaciu cieplej, od 3 do 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni. W rejonach występowania opadów śniegu wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Meteorolodzy ostrzegają przed śnieżycą, która nadciąga nad Warszawę. Najgorsze warunki w stolicy będą po południu z powodu intensywnie padającego mokrego i ciężkiego śniegu oraz dość silnego wiatru, wiejącego w porywach do 45-55 km/h.Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie apeluje do kierowców o przepuszczanie pługosolarek, które w pierwszej kolejności będą zabezpieczały przed śliskością i przymarzaniem śniegu na mostach, wiaduktach i spadkowych ulicach. Według przewidywań synoptyków opady śniegu mają utrzymać się również w nocy.

Pogoda dzisiaj:W nocy na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze Polski będzie padał śnieg. Temperatura minimalna od -3 st. do 0 st. Jutro będzie podobnie: śnieg, silny wiatr i temperatura od 0 do 5 st.

Pogoda w czwartek:Z powodu zimowej pogody na drogach Małopolski panują bardzo trudne warunki dla kierowców. Rano na drodze krajowej nr 94 z Krakowa do Olkusza samochód wpadł do rowu i utworzył się korek. Na drodze wojewódzkiej nr 966 na wysokości Biskupic ciężarówka utknęła na podjeździe, blokując przejazd. W Zakopanem leży 45 cm śniegu. Wysoko w Tatrach leży już ponad dwa metry białego puchu.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", na drogach Zaolzia w Czechach z powodu intensywnych opadów śniegu panują bardzo trudne warunki. W pobliżu Czeskiego Cieszyna doszło do groźnego wypadku polskiej ciężarówki. Tir wpadł do szczeliny pomiędzy mostem drogowym a kładką. Ranny został kierowca ciężarówki.

Zobacz prognozę pogody na Pogoda.gazeta.pl >>

Zobacz także
Komentarze (85)
Dziś i jutro intensywne opady śniegu. Na południu wypadki i problemy na drogach
Zaloguj się
 • pracaludzka.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze, że człowiek na planecie Ziemia nie może na większą skalę kombinować z pogodą (chociaż już nieraz próbował rozpędzać chmury). Pisałem o tym nie raz, żyjemy w takiej strefie klimatycznej, a cykle w przyrodzie w tym ruch planet powtarza się w bardzo dużych odstępach czasu, nieraz ponad 100-tu letnich. Szybko zapomnieliśmy jak nasza Wisła odsłoniła swe dno. Martwiliśmy się o brak wody, u mojego syna w studni, która ma 20-metrów głębokości poziom lustra wody w ostatnich trzech latach obniżył się o 70 cm. Natura sama się reguluje i dobrze, wiem że z powodu tej zimy niektórzy popadają w depresję. Życzę optymizmu, wiosna przyjdzie i może ją lepiej niż kiedykolwiek docenimy. Więcej wiary!..... www.pracaludzka.pl

 • jurakuz

  Oceniono 3 razy 1

  wykończyło ludzi to globalne ocieplenie. jak to dobrze ze jest coraz cieplej. dzięki temu zamiast plus 15 i słońca na początku kwietnia mamy mrozy i śnieg. bo jest cieplej pamiętajcie

 • jurakuz

  Oceniono 3 razy 1

  zapraszamy serdecznie Al Gore do łopaty

 • remo29

  0

  Cóż, restrukturyzacja i cięcia - teraz będzie tylko zima albo lato.
  --
  parada karzełków

 • o.beyzyma

  Oceniono 1 raz 1

  Spoko: tak będzie do 10 kwietnia, a potem "lud smoleński' podgrzeje atmosferę i zrobi się ciepło. Mam nadzieje, że trochę pomarzną w namiotach ;)

 • rabbinhood

  0

  Zamiast jechać do Austrii, płacić za wyciągi, armatki śnieżne, wynajem locum itp, mamy w promocji śnieg gratis, chłód gratis, nic tylko zakładać narty biegowe i do lasu, albo zjazdówki i na górkę. Poprzednie ekipy nie miały funduszy na zimowiska wiosną we własnym mieście, żeby tylko promocja nie przeciągnęła się do lata, bo co prawda alergicy są happy, ale z rozmnażaniem w przyrodzie mogą być problemy. Kanadyjska jakaś ta wiosna tego roku, ciekawe kiedy zakwitną kasztany lub wiśnie?

 • marcinblonie

  Oceniono 2 razy 0

  ten sam artykuł czytałem wczoraj-"dziś i jutro" to środa i czwartek, czy czwartek i piątek??? i ten mokry śnieg to kiedy ma spaść, czy już może spadł

 • jezykkolczasty

  Oceniono 3 razy -3

  Ruskie samoloty przyganiają śnieg i mróz. Panie Macierewicz , czas najwyższy zwołać specjalną komisję,
  i uchwalić zamknięcie granicy wschodniej do wysokości 30 km.

 • szary212

  Oceniono 2 razy 0

  co to znaczy "dziś i jutro" - to jest zawsze
  dajcie datę jakąś, ten sam tekst wisi od wczoraj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje